Új hozzászólás Aktív témák

  • tejeskifly

    aktív tag

    válasz Krix #420 üzenetére

    Ja igen 2 irodát szolgál ki adattárolás szempontjából a gép. ez kb 6-8 alkalmazottat jelent, és a fontosabb dokumentumok kerülnek csak fel. A gépet egy pályázat miatt nem lehet gépterembe tenni, ugyanis saját telephelyen kell üzemeltetni a gépet, munkahelyteremtés miatt.

    A cég weblapját sem látogatják nagyon sokan, lévén hogy a cég nem magánembereket, hanem inkább más cégeket szolgál ki.

    A pályázatban leírtakat kb 1,5 éven belül kell megvalósítani, és elvileg én kezelném a rendszert, 24 órás hozzáférésem lenne géphez, ha valamit újra kell indítani alkatrészcsere stb...
    A weblapot csak áthelyeznénk ide, nekem csak meg kell oldani hogy elérhető legyen.

    Ezért engem érdekel a szoftver rész is. Abban tudsz segíteni. Hogyan kezdjek neki, egy másfél évem lenne beletanulni a dolgokba hogy mi hogyan működik. Ezért elsősorban most az itthoni gépemen szeretnék addig próbálkozni. Gondolom linuxot ajánlotok a szerverre (vagy unix? Azt még életemben nem használtam, és úgy halottam, csak a komolyabb szerverek alá kell :D)

    A linux gondolom úgy kezdődik hogy egy 250mb-s netinstall, és arra feltenni a szükséges dolgokat. Vagy van esetleg valami erre a célra készített disztribúció?
    És mik a szükséges dolgok, ha azt akarom hogy működjön is a rendszer?

    Krix véletlen nyomtam a válasz gombot :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák