Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DjTaRsY #32499 üzenetére

    :) Na és ezekután mihez tartod magad? - azon kívül, hogy persze jól mérni süketszobában és jól ismert és jól ismerten kalibrált mérőrendszerrel lehet.

  • shalafi66

    veterán

    válasz DjTaRsY #32499 üzenetére

    Két megjegyzésem van, az egyik, hogy a megismételt mérés még lehetne egyformább, a másik, hogy ezt eddig is mondtam, írtam, de örülök, hogy sikerült pontosabban utánajárni. Ezért szoktam írni, hogy Dayton mikrofont ne, vagy utólag ellenőrizni kell.

    Végülis, ha jól megnézed 2-3dB különbség van a mikrofonok között, az meg amatőr kategóriában talán elmegy. Persze lehetne pontosabban is csinálni, csak meg kell mérni a mikrofont.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • szazbolha

    addikt

    válasz DjTaRsY #32499 üzenetére

    Szép munka. Lenne pár rövid megjegyzésem.
    4-5 KHz-ig nagyjából együtt futnak, felette van az a 2-3 dB-es eltérés.
    Nem tudjuk eldönteni " igazi" ref mikrofon nélkül melyik a használhatóbb.
    Ahogy rövid találkozásunkkor is mondtam én főleg "tendencia" mérésre használom, mivel nem célom a teljesen lineáris vagy "színezetlen" átvitel. Azonos hangfalon, azonos körülmények között mérem a változást, ha valamit alakítok rajta. Illetve anomáliák kimutatására, amiket nem feltétlen hallok ki, pl. frekvencia meghatározása ahol a görbe helyi max/minimumai jelentősen eltérnek a tervezettől.
    Soknak tartom a 2-3 dB-es eltérést, de egy ilyen eszköz is tud segíteni hangváltó hangolásában. A keresztezési frekvencia általában beleesik abba a tartományba, ahol a 2 mikrofon nagyjából azonosat mért.

    A magas hangok érzékelése korfüggő is, romlik a hallásunk, de egy orvosi "fülmosás" is sokat változtat 1-2 hétig a hallásunkon. A magas arányt úgy állítom be ahogy az nekem szubjektív módon megfelel, hiszen magamnak gyártom a hangfalakat.
    Megnyugtatóbb lett volna ha a két mikrofon max. 1 dB-el eltérést mutat a teljes tartományon, de a mérésed avagy összehasonlításod semmit nem változtat eddigi hobbysta gyakorlatomon.
    Köszi, hogy az eredményeket közre adtad, hasznos volt.

    [ Szerkesztve ]

  • zeltam

    tag

    válasz DjTaRsY #32499 üzenetére

    Szia!
    Picit lemaradtam a dolgokról.Próbáltam azért kicsit én is utána méregetni dolgoknak,hátha valamit még sikerül hozzátenni a te méréseidhez. Nekem is UMM-6 mikrofonom van mint szazbolha-nak,de nem ragaszkodom hozzá,sőt az lenne jó ha kiderülne mennyire használható.Korábban már két segítőkész fórumtárs is felhívta a figyelmemet arra hogy amit látok azt ne vegyem biztosra,ezzel az olcsóbb eszközzel ,cal. file ide vagy oda.Egy épül(get)ő hangsugárzó DX hangszóróiról próbáltam mérni valamit a te felbontásaiddal,hátha ez is hozzátesz valamit a Dayton-os témához. Kalibráció ügyben egyébként felhívtam a B & K -t naívan (kiket ha nem őket :) ),azt mondták hogy más gyártmányt nem szívesen csinálnak. Ki kell küldeni Dániába és 100 000 Ft-nál több a kalibráció. Kíváncsi vagyok én is a Sonarworks XREF20 al végzett mérésekre,hasonlításokra.Egy pár mérés a nálam lévő 2 db DX25TG59-04 -ről. Már koráában is mérhettem volna külmbségekek,nem tettem mert ezek a hangszórók most lesznek csak érdekesek,sőt máris érdekes.... Van különbség két azonos jelzésű hangszóró közt.Itt az én mérésem a látszik cal file-lal...

    DX_ek kalibráció nélkül:
    Picit más felbontásban,5 dB-en belül :
    Talán nagyobb baj a két hangszóró közti különbség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák