Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz tubeamp93 #30381 üzenetére

    Ezen már sok kört futottam és sokat kísérleteztem.
    Volt nekem egy Dali Concept 8 hangfalam, amelynek szép öblös mélyei voltak, ez kiszolgál egy kommersz zenehallgató igényt, rázkódik a fal is, de egy idő után úgy éreztem nem ez kell nekem, az énekhang nem olyan volt mint amit elvártam.
    Szóval a mélyeknél nem azt keresem, hogy minél lejjebb menjen (bár a legmélyebb regiszterek jelenléte is lehet fontos), hanem hogy az alsó és közép basszus határán kb. 40Hz még szép pontos és nem túlzóan öblös hangvisszadása legyen, úgy hogy ne okozza a közép-magas tartomány leromlását. Pl. van nálam egy drága, de alul "morajló" gyári hangfal.. tudom hogy ilyet nem akarok.
    Meghallgattam az Antalokat, olyat sem akarok mert steril. Meghallgattam a Tannoy X8TF-et, majdnem meg is vettem, mert a közép magasat csodálatosnak találtam, de a mély ott is fura volt, nem tudom mi, de valami nem stimmelt. Meghallgattam... még párat és leginkább az jött le, mit nem akarok.

    Már hetek óta elvagyok olyan DIY hangfallal, amely nem megy 50-60 Hz alá , kellemes hallgatható, de azért közben küzdöttem mélyládával, ami nem vált be, nem éreztem "egységesnek" (bármi is legyen az) a hangképet, csak kínlódás volt.
    Aztán összedobtam a Fenton KV-8-al a 3 utast, kicsit bülyköltem a hangváltón és megszólalt az amifelé szeretnék elmozdulni - lettek mélyek de nem tolakodóak, csak aláfestenek. Persze a PA hangszórót nyersnek érzem, nem ok, kéne jobb, ami tisztábban és határozottabban szólal meg 40 Hz környékén.
    .
    Összefoglalva egy 16cm-s mélyközép hiába megy le elég mélyre lehet nem adja azt a hatást mint egy 20 cm-s. A duplázás segít, de a 20-at is lehet duplázni... de minek, ha elcseszi vagy csökkenti a közép-magas elvárt hatását.
    .
    Van 25-30 cm-s hangszóróm is, de úgy gondolom azt nem tudnám előlapra szerelni, a széles hangfal nem esztétikus - ez is szempont hiszen bent fog állni a szobában. . Talán oldalra betenni és jobbat venni mint ami most van, de az oldalsó pozíció feltételezi, hogy ne legyen mellette bútor.

Új hozzászólás Aktív témák