Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikisys

    őstag

    válasz xxlongikaxx #23044 üzenetére

    Te szerencsésebb vagy, mint az itt olvasók többsége, mert számolsz és mérsz is, tehát valamivel nagyobb a felkészültséged a témában, mint az átlag.
    Az átlag, laikus azonban mindent elhisz, mert szeretne bízni abban amit lát, vagy olvas, de nem tudja, hogy értékeljen bizonyos dolgokat, amik talán nem is annyira szakmaiak, mint gondolnánk. Hallani is hall bizonyos dolgokat, de nem tudja hogyan súlyozza az egyes paramétereket, vagy mihez társítsa a hallottakat.
    Ezt használják ki sokan és etetik a jónépet mindenféle egzotikus, ellenőrizhetetlen paraméterű erősítőkkel, hangsugárzókkal, lásd az interneten.
    Én jónéhány hangsugárzót építettem, főleg profi célokra, igaz, ez némileg más hangzásvilág, de az itthoni cuccaim is inkább ezekre hasonlítanak, mint holmi kommersz, holnap már nem beszerezhető hangszórókra.
    Mérni is tudom, értékelni is tudom, amit produkálnak a hangsugárzók és nálam ez nem fehérnemű, hogy gyakran cserélgessem.
    Szoba-akusztika nem egyszerű, mert elsősorban lakni kell valahol és minden egyéb azután jön.
    Mindenesetre nem szabad felesleges kiadásokba bonyolódni, mint mélycsapda a sarokba, vagy a teljes falat befedő méregdrága akusztikus burkolat, ugyan minek?
    Mérte valaki az akusztikai paramétereit a szobának?
    Nem, ugye, akkor addig felesleges bármit is beruházni, ami nem szükséges.
    A jó berendezés-elrendezés fárasztó, de a leghatásosabb módszer.
    Bútorok, a padlón szőnyeg, a falon képek, esetleg faliszőnyeg, könyvespolc, ezek esztétikus elrendezése már biztosíthat egy elég jó akusztikai környezetet. Ha nem visszhangos és zeng, mint a fürdőszoba, akkor az már elfogadható.
    Mérni kell és a mérést tudni kell értékelni. Amit egyes házi-mozi hangprocesszorok "mérnek" a saját mikrofonjukkal, az játék, csak igen szerény beállításokra képes és csak a mikrofon helyén lesz olyan az átvitel, amit mutat, vagy amit szeretnénk.

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák