Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz #10726912 #18846 üzenetére

    Köszönöm a tippeket. Már olvasom az elméletet, bár még nagyon zavaros, de legalább már azt tudom, hogy nagyon komplex területről van szó. Most úgy képzeltem, hogy veszek egy használt de jó erősítőt a kapott listáról. Aztán kinézek a http://www.hangszorobolt.hu -n egy, két vagy három pár hangszórót, aminek a paraméterei illeszkednek ahhoz a dobozmérethez, ami elfér, és a használathoz valamint anyagi lehetőségekhez. Aztán elolvasok néhány doboz-tervezési segédletet, megnézek kész projekteket hogy meglegyen a megfelelő belső kialakítás. Számolok, szimulálok, hogy elméletileg jó legyen a doboz. Aztán megveszem a fát, megépítem a dobozt, amikor csak lehet, tesztelem, igazítom, amit csak lehet kicserélhetőre építek, hogy lehessen finomhangolni.

    A hangváltóval nagyon megijesztettetek, most úgy tűnik, hogy az a legnehezebb része, ha odáig jutok, hogy minden más megvan, akkor talán könnyebb lesz a konrét esethez segítséget kérni itt a fórumon.

    A használt hangfalaktól azért félek, mert egyrészt bontás közben megsérülhet. Másrészt kiderülhet, hogy valami elöregedett, eltorzult, elfáradt, elkopott, és ezért az eredeti specifikáció már nem érvényes, és így a hozzá talált építések sem aktuálisak. Végül lehet hogy a hangdoboz típusából nem jövök rá, hogy milyen hangszóróval van szerelve, és akkor megint semmi támpontom nem lesz, hogy hogyan szokták használni.

    Egyébként sok hely van a doboznak: fekvő kb 140 x 50 x 40 hely van, ezt fogom belül kettéosztani, hogy sztereó legyen (tehát egy doboz 70x50x40-es lesz). És nem kell nagyon erős basszus, inkább kiegészítem majd egy mély-ládával. Úgyhogy abban reménykedem, hogy ez hagy némi szabadságot.

Új hozzászólás Aktív témák