Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz szaszlaci #12584 üzenetére

    Én már régen megjöttem onnan, ahová te még el sem indultál.

    Az impedanciamérés ezen módja egyszerű soros kapcsoláson alapul, a lényege, hogy azonos áram folyik két eltérő ellenállású soros tagon, ebből az egyik értéke ismert és ismertek még a feszültségviszonyok, ebből kerül meghatározásra adott frekvenciákon a hangszóró vagy egyéb terhelés impedanciamenete.

    Ahogy a linket úgy még néhány más dolgot sem. :) De nem probléma.

    (#12587) Giot

    A Monacornál egyéb hangszórók is vannak, pl. amíg volt, TVM, Taiwan pedig Kína része. :D Persze az államhatárok nem sokat módosítanak az adatok hiteltelenségén, a hangszórók alapvető szerelési hibáin, lásd: központosság
    A porvédő mögötti zárt üregnél természetes a kompresszióból adódó zaj, a többiről nem tudok nyilatkozni, nem voltam ott, amikor a hangszóró készült, de ugyanezek a hibák ugyanúgy előfordulnak más hangszóróknál is.

    Az a különbség, hogy az egyik hiba javítható, pl. a kivszálak rögzíthetők, a porvédő kiszellőztethető, ha nem tetszik a pille engedékenységprofilja, gond nélkül ki lehet cserélni, stb.
    De a másik oldalon, a kínai, Monacor, SÁL, MNC, Dibeisi, és egyéb hangszóróknál az alap tervezési hibák (lengőrendszer gyengeségei, átviteli, vagy dinamikus viselkedésbeli hiába, rossz T-S arány, stb. végtelenségig sorolható) örök életre megmaradnak, kivéve, ha fogom és átalakítom, áttervezem. Volt már ilyenre példa nem egy-nem kettő.
    Még SEAS szintű mélyközepeken is van mit javítani, lásd az ominózus ER18 mozgórészeinek, rezonáns rendszerének hibája.

    A TangBand szélessávúk sem sokat javítanak a helyzeten, azok is ugyanolyan megbízhatatlanok a tapasztalatok szerint, mint a Monacorok.

    Ha alapvetően értelmetlen érveket hozol fel, azzal nem lehet mit kezdeni, vagy leírom, hogy nem jók, vagy nem foglalkozom vele. És azt hiszem nem fogalmaztam keményebben, mint te. Elnézést, ha sértett volna.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák