Új hozzászólás Aktív témák

  • gery03

    senior tag

    Most nézegettem a conrad-ot, és figyeltem a hangfalak terhelhetőségét. Nem igazán értem ezeket az adatokat. A szinuszos jel az oké. Az impulzus is nagyjából, de ezt a zenei terhelhetőséget nem értem. Egy hangtechnikai könyv ezt írja:
    Legnagyobb terhelhetőség zenei vezérléssel:
    W-ban megadott számérték, amely azt mutatja, hogy egy hangszóró az adott illesztési impedancián hány w zenei teljesítménnyel vezérelhető tartósan, bármilyen károsodás nélkül. Ez az adat a hangszóró csúcsterhelhetőségét jellemzi.

    Ez mind szép, és jó, de ebből még nem tudom, hogy milyen az a zenei teljesítmény. Honnan fakad az, sé hogyan kell érteni?
    És mégvalami:
    Ha van egy hangfalunk, amiben van 3 hangszóró, monnyuk egy 25, egy 35, meg egy 100w-os, akkor az a hangfal hány w-os lesz? Mert ebben a sal hangdobozépítés pdf-ben rohadtul nem összeadják. Én meg úgy gondolnám logikusan, hogy összeadódik. Ha nem, akkor hogyan kell kiszámolni?
    És a 25, meg a 35W-os hangszóró, mért nem fog elromlani egy mondjuk 50w-os erősítőtől. Ilyenkor a jel arányosan oszlik el a hangszórók teljesítményétől függően?


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák