Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz szonti #81261 üzenetére

    Értem. Az a konvektor is nagyon drága, én is néztem azokat. ÁK-n 230-tól indul és lényegében csak egy digitális termosztáttal több, mint az F8.50-es hagyományos konvektor. Biztos hogy jó dolog rajta a digitális termosztát, de azért elég nagy a felár a kettő között. Bár ez már szebb esztétikájú, mint a 8.50. :)

    Nálam biztos hogy kevesebbet fog fogyasztani. Mondom nálam még az első generációs gázszelepes konvektorok vannak, itt még nincs 'N' állás, nem tudja a gázszelep. Nálam ha felfűtött, akkor is égett a teljes égősor, csak kisebb lángon. Illetve ezek már több mint 40 évesek, ezekben még azbeszt tömítés van, még a parapeten is. Fűtés közben biztos szépen porzik. Úgyhogy én nagyon örülök hogy megszabadulok ezektől. És a használt konvektorok amiket találtam nagyon megvigyázott állapotban vannak, 40e ft-ért hozom el darabját, azért az szerintem nem rossz, tekintve azt hogy 160e forint egy vadonatúj, és elméletileg ez is az F8.50F amit jelenleg a boltban kapni lehet.

    #81262 Dani_kp
    Csodát én sem várok, csak ahogy írtam is, nálam a létező legrosszabb szelepűek vannak, ehhez képest megváltás lesz. Érdekes mert 4 konvektorom van, abból háromban van ez a CR-1-es szelep, és pont ami az előtérben van és nincs használva, ott volt mindvégig a CR-2-es szelep ami már tud mindent, tehát azt nem érné már meg lecserélni egy újra, mert tud őrlángot.

Új hozzászólás Aktív témák