Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rosejbli

    senior tag

    válasz do3om #65678 üzenetére

    Érdemes lehet egy ilyenen is elgondolkodni: Ariston Velis EVO. Nem tudom, ilyen méretben van-e, viszont mi most raktunk fel 2 hónapja egy 80l-t, és elég jól bevált. Mikor nincs szükség melegvízre (nincs otthon senki, alszotok), akkor nem fűti feleslegesen, hanem figyeli, hogy mikor van melegvízvétel belőle és az alapján előre felfűti. AMikor nem használjátok, akkor meg a kettő tartályából csak egyet tart melegen, de azt se tűzforróra.
    Mi csak zuhanyzásra használjuk 2-en és 40°C-ra van beállítva, de a villanyszámlán nem is lehet észrevenni.

    [ Szerkesztve ]

  • lemmy71

    őstag

    válasz do3om #65678 üzenetére

    Az ECO (Q) és (AQ) Aquastic bojlereknek maga a tartály anyaga vékonyabb lemezből készül (0.1mm az eltérés ;] ) a külső poliuretán hab szigetelése is vékonyabb mint a Z típus jelűek, a hosszuk sem egyforma van pár centi eltérés és cirka 2 kilóval könnyebb az ECO. Árban 10 - 15 ezerrel olcsóbbak és a garancia is más. Hat éve vettünk a szülői házba akkor 3 év volt az olcsóbbra és tán 5 a drágábbra a garancia. Most azt hiszem 2 év mindegyikre, de ebben nem vagyok százszázalékiak biztos, de ha jól tudom lehet plusz garit is kérni hozzá némi kp ért :D Ismerős volt a kereskedő ő az olcsóbbat ajánlotta, nincs is vele semmi gond, amikor napokig nincsenek otthon kikapcsolják és tökéletesen tartja a meleg vizet, 120 literes a bojler. Teljesítményre egyformák 1800W és a felfűtési idő is azonos, a belső korrózióvédelem mind kettőnél zománcozott. Rajtad áll a döntés melyiket veszed ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák