Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonElvis

    tag

    válasz #33253120 #56602 üzenetére

    Ez eléggé nagy butaságnak hangzik. A germicid lámpával felületi fertőtlenítést szokás végezni, a penész meg centikre berághatja magát a vakolatba. Ezért javasoltam a próbafúrást, mert muszály megtuddni, hogy milyen méjjen beteg a fal, van mikor tégláig le kell verni a vakolatot.

    Én is barlangfelujítok. Nekem volt egy falam amit lambéria borított, a másik oldalán volt a vizesblokk. A mesteremberek derékmagasságban kifelejtettek egy sornyi fugát a csempék közül, így év(tized)ek során sikerült táplálni, a túloldalon növekvő penészfát. Volt is meglepetés amikor leszedtem a lambériát, cska kegyeleti okokból nem teszek fel képet róla. Ennél a falnál énis savó-t használtam először, csak mikor próbafúrtam, akkor derült ki, hogy tégláig rohadt az egész fal. Tégláig le kellet szednem a vakolatot, és miután megszüntettem a penészedés okát (újra fugáztam a csempét a túloldalon) és kiszárítottam a falat, akkor tudtam újravakolni mindent.

    Sajnos a penészedés sohasem oldható meg egyszerűen egy kis fujkálással vagy lámpázással. Először mindíg a kiváltó okot kell fetárni és megszüntetni, mert különben hiába teszed rendbea falat, kezdheted előre 2 hónapon belűl.

    Ami nem számít, az nem érdekel

Új hozzászólás Aktív témák