Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz cinemazealot #55401 üzenetére

    Vannak olyan régi konstrukciók, ami még 220 V-ra készült, de a használtpiacon is előfordul, 230 V-on még épp elmegy, de ahol esetleg 240 V mérhető (van ilyen, bele is fér a szabványos 10 % tűrésbe), ott már letilt a védelme.

    Attól függetlenül, hogy egy 220-ra készült gépnek is illene 242 V-on működni (+10 %). Mégis letilt.

    Nem láttam még ilyennek a rajzát vagy belsejét, hogy ez minek köszönhető (hiszen a PWM-tápok épp arról ismertek, hogy elég széles bemeneti tartományban tud szabályozni), így legfeljebb találgatni tudok, hogy olyan egyszerűbb áramkört tartalmazhat, mint mondjuk a kompakt fénycsövek. Vagyis kapcsolóüzemű ugyan, de PWM-szabályzás, negatív visszacsatolás egyáltalán nincs benne. Az áramgenerátoros jelleget ezeknél (ami a fénycsőnek kell, nem a hálózatnak) egy kis soros induktív előtét biztosítja.

    A mai technikákkal, illetve félvezetőkkel ez már nem probléma, PWM-szabályzással a hegesztéshez megkívánt áram-feszültség karakterisztika igény szerint megvalósítható. Az áramgenerátoros mód is természetesen, vagyis az íváram stabilizálása, de az a hegesztés minősége, illetve a munka megkönnyítése szempontjából lényeges (az ember keze mozog, nem tud álladó ívközt biztosítani, illetve a zárlati áramot is korlátozni kell).

    A hálózati feszültség tűrése pedig 230 V +/- 15 % tartományban alapvető elvárás, de meg kell nézni az adatait.

    Tehát arra próbálok kilyukadni, hogy az áramgenerátoros jelleg valójában minden hegesztőtrafónál elvárás (kell a hegesztéshez), csak egyik többé, másik kevésbé teljesíti, konstrukciótól függően.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • MrDerekas

    addikt

    válasz cinemazealot #55401 üzenetére

    Az a következő bejegyzésem lesz :) Midi ház minisítése. ;)

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

  • #42007296

    törölt tag

    válasz cinemazealot #55401 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat ! Nagyon jó lett a lépcső :) ilyesmi dolgokra lesz majd nekem is, ha minden igaz :D
    Sajnos úgy látom, hogy ezt a tipust már nem forgalmazzák, de gondolom találok hasonlót majd. Ezek alapján próbálok hűtéssel felszereltet keresni.

    Sándor -P20-: sajnos a közelben nincs ilyen áruház vagy barkácsbolt...vidéki kisváros hátránya :( :) Valószínűleg internetes vásárás lesz, ezért kérdeztem véleményeket itt.

    szerk.: közben látom, hogy figyelnem kell az áramfelvétel és a kismegszakito amperszámára is. Bár elvileg a szolgáltató 32A-ig ingyen cseréli.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák