Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Submarine

    senior tag

    válasz AAntii #51014 üzenetére

    Üdv!
    Azt mindenképp tisztázni kel hogy ez milyen célt is szolgál?
    Kimenet, bemenet, adat, táp csatlakozó, hálózati(+- miatt ez kiesik) csatlakozó-é?
    Sztem boltban ilyet nem kapsz, mert nem egy elterjedt szabvány ahogy elnézem.
    De csüggedésre nincs ok. Mindent meg lehet mókolni.
    Ránézésre talán a régi magnó tápkábelre hasonlit legjobban (a magnó felőli oldalára):

    De csak kapálózik az agyam. Mondjuk újfent az első kérdés a mérvadó hogy mire is szolgál ez a csatlakozás?
    És mi a 3. pólus , ha az egyáltalán az az.
    Eszembe jutott még, hogy a régi tollbetétek pici rézcsövek voltak, olyan pont méret formán. FBS-el meg simán kinyomnám a hézagot..
    :))
    Hátha más tud majd okosabbat, de én erre indulnék, készterméket vásárolni sztem ebben az esetben majdnem lehetetlen lesz.

    Sztem helyileg valami elektronikai szakember hamar össze tud dobni hozzá valamit, fillérekért.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz AAntii #51014 üzenetére

    Elsőre nekem is az jutott eszembe, mint Submarine kollégának, de azt ugye kizárhatjuk. Bár lehet a dugó részéből lehetne valamit kialakítani ami jó neked, a másik fele meg mehetne bele egy adapterbe.

    Egyrészt ez biztosan nem váltóáramot kap (ott van a "+" és "-" jel a csatlakozó mellett, tehát DC-t kap és a harmadik kör alakú valami az nem érintkező, csak egy "tüske", hogy csak egyféle képen dughasd be a csatlakozót a polaritás helyesség végett), másrészt ebből és az "adapter" említéséből kifolyólag biztosan csak nagyságrendileg 5-50V körül DC-t kaphatott és nem 230 V AC-t. ;)

    Az adapterre nincs semmi sem írva? Hány Voltról ment a kütyü? Vagy legalább a kütyü pontos típusát nem tudod, hogy utána tudjunk nézni, mert így csak találgatunk. A csatlakozó típusát is könnyebb lenne típus ismerete után keresgélni.

    Itt érdemes még megkérdezned, mint autentikus forrást.... :B

    Egyébként ha nem boldogulsz a csatlakozó keresgéléssel, szívesen gyártok hozzá neked új tápcsatlakozót, persze a feszültséget ettől függetlenül még tudnunk kellene.

    (#51015) nandi17: én biztosan nem tudok neked ajánlani, mivel még nem dolgoztam ilyennel, csak sima csövezéssel. De szerintem elég egyértelműen leírtam, hogy ki csinált már ilyet és így kinél kell érdeklődj. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • KillHates

    nagyúr

    válasz AAntii #51014 üzenetére

    Egyenáramú csatlakozó. Régen a DC42V-os szabvány fogyasztó oldali csati volt ilyen, a másik fele meg egy olyan villásdugó aminek közelebb vannak a lábai. De leszoktak erről, mert sokan átfaragták a szabványos "borotva kábeleket" és amikor elfelejtkeztek róla akkor bedugták a 230-ba, ezzel égig érő tüzet gyújtottak a szerkezetben. Most már kerek 3 pólusú csatalakozója van a 24V-nál nagyobb fogyasztóknak.
    Egyébként rá kell írva lennie, hogy mekkora tápot igényel a mérleg és faragni kell egy sima lapos dugós tápkábelből egy ide illőt, ami bedugsz polaritás helyesen, majd beragasztod patex-el, a másik végén levágod a villásdugót és ráraksz egy lengő aljzatot és abba a tápegység dugóját.

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • #33253120

    törölt tag

    válasz AAntii #51014 üzenetére

    Azt a kerek szürkét be lehet nyomni? (Saccra olyannak tűnik)
    Ha igen akkor táp nélkül benyomva kikapcsol a készülék?
    Ha benyomható akkor szerintem az vált az akkun használat/töltés üzemmódot.

    Jó lenne valami fizikai méret is. Mondjuk szélesség és magasság...

    Szerk.: 51031:
    Veszel valami 12V minimum 400mA dugasztápot, valami lengő anya/apa csatlakozót, új tápról levágod a véget, régiről levágod a zsinórt, anya-apa csati fel, összedug, örül.

    Addig biztos jó lesz amíg nem találsz jobb megoldást.
    Ha a készüléken esetleg van adattábla, akkor nem kell ragaszkodni a 400mA-hez, hanem az legyen az irányadó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák