Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz FatalEror #38834 üzenetére

    oké, akkor új ragasztó lesz... asszem 1.7-1.8-as az anyag... :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • imibogyo

    veterán

    válasz FatalEror #38834 üzenetére

    "ha tisztességesen megragasztja......" itt a lényeg

    Nem fog szétesni a polcrendszer, gyengébb sem lesz ha nem forgatja el az egészet, amennyiben felületragasztást alkalmaz. Ahogy mondod ebben az esetben semmit sem jelent az irány. Csakhogy én nem ragasztanám telibe az biztos. Rossz emlékeim vannak a telibe ragasztott bútorokról.

    Lehet szét kell szedjem majd valamiért az adott bútort (mondjuk költözés miatt, amit már kétszer végig csináltam a Twingo-val :D ) és nem akarom majd széttörni az egészet (mert mondjuk tetszik az adott darab, viszont tuti nem férne be a kocsimba). Ezért én inkább csak a tipliket ragasztanám és a terhelést függőlegesen osztanám el a hosszú faanyagokon, mint függesztőkön.

    Ezzel a módszerrel persze gyengül az egész polc integritása, ami falra felcsavarozva mellékes, viszont számít, hogy milyen a csapolás orientációja a terheléshez képest, hiszen ilyenkor a tipli is teherviselő elem. Ő 25x18-as polcokat akar, azokat oldalanként 3-3, de még 2-2 tipli is úgy meg tartja függőleges terhelésnél, hogy teli vághatja még könyvekkel is, amennyiben a függőleges hosszú elemek az adott terhelésre méretezett (jó esetben túlméretezett) rögzítéssel vannak felfogatva. Persze ha telibe ragasztja akkor mindegy. :K

    (#38837) mephi666: Jó dolog amit Fatal linkelt, de szerintem ne adj érte pénzt. Én legalábbis biztos ki nem adnék pénzt egy ilyen kis vacakért. Amennyi időre neked kell, egyszerűbb ha fúrsz egy darab, de normális lyukat egy keményebb fába és beleversz egy szöget rögzítőnek, aztán mehet a menet (bár én akkora szárat hagytam az enyémnek amivel bárhol le tudom szorítani, akár kézzel, akár szorítóval, így nem kellett szög bele). Annyi idő alatt, amíg azt az egy szekrényt elkészíted nem fog elkopni. :N Az enyém már konkrétan 3 éves és még mindig csak bő 1mm-el bővült ki. Persze figyelni kell rá, hogy ne feszítsd benne a fúrószárat. Esetleg ha van valamilyen a fúrószárnak megfelelő fémcső darabod, akkor perselyezhetsz is. ;)

    (#38839) szacsee: személy szerint rengeteg kivehető tálcás gépem volt, sok előnyüket nem láttam, főleg ha a CPU mögött van kivágás. mondjuk ahol meg nem volt oda raktam én. :B A Lian Li is járható út. Ha szinte ingyé volt, akkor ne sajnáld, használd belőle amit csak tudsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák