Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberbeni

    addikt

    válasz smirdex #1622 üzenetére

    milyen alaplap van alattuk? mert nekem arctic cooling freezer 7 pro a 3,2GHz-re tuningolt e6420-ammal terheletlenül nem megy 500rpm fölé autómata szabályzással (nekem gigabyte p35-s3 lapom van smart fan control method - legacy és smart fan control mode - voltage beállítással a pc health status menüpont alatt.)
    mellette még van hátul egy 12 cm-es enermax venti 1400-on (Enermax UC-12AEBS - OHS-nél meg a pixmániánál kapható)
    mindenképp érdemes hátul egy 12cm-es ventinek kibővíteni a helyet.
    de szerintem próbáld ki úgy is, hogy a procihűtő ventillátorát leveszed (ezt nagyon egyszerű, mivel felrakáshoz is le kell venni), és csak ez a venti van hátul 1000-es (minimum) fordulaton.
    házilag hdd hűtés: nekem alapból bent van a házban a hdd-k előtt egy 12cm-es venti porszűrővel (ilyet mindenképp rakjál oda, mert a por nemcsak a ventit, de a vinyót is tönkreteszi), meg el van fordítva a hdd keret is, hogy a kábelek ne zavarják a légáramlást, és a hdd-k között lyuk van a keretben, így a két régebbi 7200.9-es seagate (alsó és felső helyen a 3-ból) 40-fokos bármi történjen, a diamondmax 22-es(=seagate 7200.11-es sorozat) maxtor meg (középen van) 34-sok fölé nem szokott menni. (bár ez újabb és kevesebb hőt is termel)

Új hozzászólás Aktív témák