Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peti78

    őstag

    válasz SPC3RUN #2995 üzenetére

    Amit Vasinger írt, az a vga-ra vonatkozott. CPU-n nem olyan rossz az általad említett, de nagypbb ventivel jobb lenne :)

    nekem így alakulnak a hőfokok a karin.
    Bocs, de a teljes hsz-t bemásoloom, mert nincs kedvem átírogatni

    Szia
    egy kis adalék a hőfokokhoz. Nekem passzív gigám van, amit azért vettem, hogy egy ventit rárakva kiküszöböljem a gyári ventis megoldások esetleges zavaró hangját, és ne kelljen az általad említett bordára külön költeni.
    A hőfokokat 690 házban a következő ventik elhelyezésével mértem, amiket egy Zalman zmf1plus vezérel. elöl, hátul és a Hyper 212-n P-12 Noctua, a vinyók bal oladlán egy ilyen 14 es a Silentből, 2db ilyen felül, a kártyán és az optikai meghajtó alatt ilyen
    Jöjjenek a hőfokok, először az összes venti minimumon és csak a kártyán lévőt variáltam.

    Idle, kariventi alap (865 rpm): 41 fok
    Load kariventi alap (865 rpm): 50 fok
    Idle kariventi max (1.650 rpm) 39 fok
    Load kariventi max ( 1.650 rpm) 46 fok

    Load az összes venti maxon 44 fok.
    A load-ot Ati tool 0.27-tel a kocka segítségével csináltam, kb 10 perces mérésekkel úgy, hogy közöttük hagytam pár percet beállni a gépet.

    Megnéztem annak idején venti nékül is, 80 fok k9rnyékére simán felkúszott a maghőmérséklet idle, persze nyáron. Bár akkor még nem ez a házam volt, tehát a szellőzése alapból máshogy alakult.

    Csupán anyni problémám van ezzel a megoldással, hogy a venti a proci felé fújja a meleg levegőt, ugyani egy része kilóg a kártya alól. Lehet, hogy jó lenne ha úgy állítanám be, hogy a ház hátulja felé fújja a levegőt, de nem akarom levenni a takarólemezeket.

    Bocs, ha nagyon unalmas voltam, de gondoltam megosztom veled amit gondolom már a többi passzív+venti tulajok tudnak.
    szia

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Új hozzászólás Aktív témák