Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz Grózi #21484 üzenetére

    Tudom, mondjuk hivatalos honlap szerint 2 dB a különbség azonos fordulaton ( 16.4 vs 18.4 dB @1000 rpm), ami a decibel skála természetét ismerve pont a nagyon halk és a hallhatatlan közötti átmenet. Nyilván +2500 Ft.
    De így a mostani 12 cm-es, hallható Bitfenix helyett, ami 640-700 rpm-re van leszabályozva, a Silent Wings 2 mehet akár maxon is, és még úgy is halkabb lesz (és számít azért a hűtésben, hogy 12 cm 640-700 rpm vagy 14 cm 900-1000 rpm). És ezzel párhuzamosan jobban fogja keverni a levegőt a kis házban és szívni a procihűtőt és környékét.
    Szóval valszeg beáldozom azt a pénzt most, amit decemberben sajnáltam a tápra. A táp elvileg ilyen 13.6-16 dB-en üzemel 20-60%-os terhelésen, tehát azért az se egy rossz venti, és játék közben sem jön meg a hangja, csak 80%-os terhelés felett, amit (300W +) az én konfigom a legdurvább játék alatt sem közelít meg (ilyen 200-240W lehet a nagyonmax tápigénye, nagyon-nagyon ritkán).

    Majd azért beszámolok, hogy hogyan sikerült beszerelni, milyen rpm-re állítottam be és mik a tapasztalatok hang terén. De remélem kicsit még halkabb lesz ezzel a gépem, ami már most is amúgy a csend maga, hiszen VGA-procihűtő asztalon nem forog, így általános használat alatt csak a házventit hallom, meg talán a tápot. De sztem a házventi a hangosabb. Kíváncsi leszek mennyire lesz érzékelhető a csere után a két ventilátor hangja, melyiket fogom hallani. :U

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák