Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HJ.Henry

    tag

    válasz csigi #1195 üzenetére

    Szerintem a válasz egyszerü. Kompatibiltás miatt.Ezért lehet nem PWMes csatira PWMes ventit rakni és forditva. Pl ha egy régi házba vennél uj alaplapot ami csak PWMes ventit vezérelne,rögtön vehetnél uj ventiket is.

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz csigi #1195 üzenetére

    A 4. madzag adja a PWM-vezérlőjelet. A PWM-es ventikben ugyanis van egy megszakítóáramkör, amit vezérelni kell. Ha csak egy hagyományos ventit vezérelsz külső PWM-vezérlővel, akkor az ugye madzagtól ki-be kapcsolgatja az egész venti tápellátását. A probléma annyi, hogy amikor éppen nincs feszültség alatt, akkor a fordulatszám-érzékelő áramkör sem tud fordulatot mérni, csak mikor fesz alatt van, így akkor nem működik a fordulatszám mérés, illetve hamis eredményt adhat.
    A fordulatszám méréshez úgy tudják állandósítani a tápellátást, hogy folyamatos feszültség megy egészen a venti áramköri lapjáig, és a 4. kábel vezérlő(megszakító) -jelei alapján működik a venti megszakítóáramköre, ami csak a tekercsekbe jutó áramot szakítja meg, míg a fordulatszám érzékelő áramkör folyamatos tápellátást kap.
    Talán találok hozzá képet is hogy érthető legyen.

    Tehát fordulatszám mérés nélküli, kétmadzagos ventiknél megvalósítható lenne az alaplapi PWM-vezérlés, de mivel az újabb(komolyabb minőségű) ventik többségénél van fordulatszám érzékelés, hiszen ez részét képezhetii a pontos vezérlésnek, így ebben az esetben (ha már úgyis 3madzagos, és fordulatszám érzékelésre képes) a PWM-képes ventibe került egy megszakító, a vezérlés megmaradt az alaplapnál, de nem a feszt, hanem csak egy jelet szaggat meg a plusz 4. madzagon, és megmarad a fordulatszám érzékelés lehetősége, ami szintén jól jön magánál a szoftveres PWM vezérlés alaplapi szenzortól függő komplex szabályozásánál.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák