Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fatpingvin #33 üzenetére

    A technikai alkalmassag nem, de a technikai alkalmatlansag igenis eldonti. Szoval azt ertem, hogy lehetne "jobb" , te meg ertsd, hogy "eleg jo". Ha nem lenne eleg jo, es nem lenne alkalmas arra amire keszult, promozhatna, meg arukapcsolhatna, meg "insert barmi random MS ordogi uzletpolitka here" , nem tudna eladni, mert ha nem alkalmas dolgozni akkor nem fognak rajta dolgozni, ha nem alkalmas szorakozni, nem fognak rajta szorakozni. Cegek szazezrei/millió, maganszemélyek százmilliói/milliardjai élik úgy az életüket, hogy kezzel frissitenek amikor kell es soha eletukbe nem jon szembe egy sudo apt-get update.

    Mit mond ez el a valosagrol ? Mert nekem azt, hogy ez siman csak le van szarva, mert megoldhato mashogy es inkabb bevalllaljak EZT a konkret kenyelmetlenseget (mar akinek az), mint ehelyett bevallalni egy masikat.
    Peldaul azt, hogy 1: kezzel kell frissitenem XY programot, 2: megcsinalNA az apt update, ha egyaltalan letezne a program mondjuk ubuntun.
    Persze nyugodtan gondold, hogy aza vilag nagy problemaja hogy winen nincs apt update, csak amugy nem.

    Nekem nagyon fura, hogy evtizedekkel kesobb meg mindig nem ertjuk, hogy a kockakon kivul az egvilagon senki nem kivancsi egy terminal ablakra. Senki. A linux meg kb ebbol el, hogy azt csinalhatsz a terminalba amit akarsz mert TENYLEG root vagy. De a kerdes nem ez, a kerdes a szo nelkul megy e az uj CoD , szo nelkul megy e az HBOMAX app, szo nelkul megy e backup abba a beepitett cloudba (mondjuk itt ugye OneDrive) , amire be se regisztraltal , mert mikor beleptel eloszor egy ms ID-val , akkor MAGATOL csinalt egyet, amire MAGATOL bekapcsolt a Storage Sense vagy mi a rak, hogy nemhogy pakolgatnod ne kelljen a szulinapi kepeket, meg csak azt se tudd, hogy elfogyott e a hely a C-n vagy sem, mert ezzel se akarsz foglalkozni.

    Na majd ha ezt tudja a linux barmi, akkor lesz ertelme arrol beszelni, hogy bezzeg ott van sw manager meg akarmi. Addig meg fogadjuk el, hogy ma nem ez az alvaras. Az elvaras az amit felsoroltam fentebb.

    Ugyan ezen okokbol mentem at Macre. Lofaszt nem erdekli, hogy hogy nez ki az sw management, engem az erdekel, hogy amikor telefonon belepek a Spotify fiokomba, ezt az asztali gepem onnantol azonnal magatol tudja.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák