Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz Long Man #86 üzenetére

    A különféle linux disztribúciók/androidok is kb ekkora életciklussal dolgoznak. Igaz linux esetén az user interface, az apik, és a háttérprogramok alapvető funkcionalitása nem változik meg ennyi idő alatt. Csak maga a kernel, a rendszer többi része, és benne a programok kerülnek frissítésre. Aztán hogy milyen felhasználói felületet, hardvert, apikat, stb akarsz, az már rajtad áll.

    Windows esetén az extra szopás, hogy a driverek csak 1-2 releaseig bezárólag maradnak kompatibilisek a rendszerrel, meg olykor új apikat is behoznak, és a felhasználói interfészt kötelezően meginnoválják időnként, ami nem mindenkinek tetszik.

    Emiatt én inkább a linuxot ajánlom már átlagembereknek is, nagyobb eséllyel vannak hozzá driverek egy átlag géphez, ráadásul a driverek általában integrálva vannak a kernelbe, nem kell őket keresgetni.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • King Unique

    titán

    válasz Long Man #86 üzenetére

    Ebben mi a durva, valamint megvan adott verzión belül az életciklus fogalma és hogy az mire vonatkozik, meg a modern és rögzített életciklus fogalma? :))

    A Home, Pro és Enterprise, Education kiadásoktól függően a Windows 10-nél a 18 és 30 hónap, a Windows 11-nél pedig a 24 és 36 hónap egy 1-1 GA verzió (pl. 22H2) modern életciklusára vonatkozik, nem pedig arra, hogy maga a Windows 10/11 összesen 1,5 / 2,5 és 2 / 3 évig lesz támogatva. + Ha azt nézzük, hogy pl. Windows 10 Home és Pro esetén is a 2015 - 2025 a támogatás kezdő és befejező ideje, akkor adott a 10 éves életciklus.
    A Windows 11-nél pont hogy növekedett egy-egy alverzió életciklusa, lásd 18 helyett 24, 30 helyett 36 hónap.
    Rögzített életciklus az Enterprise LTSC kiadásoknál van, de azt felsleges emlegetni home user szinten, mikor egyrészt nem éppen otthoni használatra való az LTSC a számos hiányossága miatt, másrészt annak legális használata és licencelése sem feltétlen home user szinten reális...
    Ugyan manapság és a jövőben inkább a Windows 11 kapja meg az új fejlesztéseket, de azért pl. a Windows 10 Home, Pro kiadások is kapnak még kisebb újításokat a modern életciklus okán, na meg utóbbiaknál is legalább 2022-es dátum szerepel a névjegynél, nem 2009-es.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák