Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flowtation

    őstag

    válasz Xpod #7818 üzenetére

    Szia(sztok)!
    Ma jönnek a telekomtól méricskélni egy kicsit, de szerintem nem külső gond van. Múlt héten is annyira beállt a net, hogy az egész cuccot újra kellett indítanom, szóval egyelőre nincs változás.
    Csináltam egy alap ábrát a hálózatunkról:

    Nézzétek el nekem, ez az első. :)
    Szóval ezt kellene megreformálnom. Az fsp 3-as portján van az első switch (1-es portja, sima beállítás, nem trönk), ez a port privát tartományba tartozik, ITT a leírás a beüzemelésről. Lényeg, itt az fsp a dhcp. 2-10-ig fenntartott ip-k vannak pár eszköznek, többek között soho routerek, nyomtatók. Az első switchből (2-esből 1-esbe, ezek sem trönk portok) megy a másodikba egy kábel. Az első switchben csak a géptermi gépek vannak(klinesek+szerver), a másodikban minden más, úgy mint az összes géptermen kívüli végpont+ovihoz egy powerline adapter. A végpontok közül az egyiken van egy catalyst 2950, ezen egy soho router APként, plusz az összes kábeles holmi, nyomtatók, tanári, titkár, a könyvtáros és a saját gépem. A többi végponton is soho routerek vannak, AP-ként.
    Első kérdésem az lenne, hogy mit javítsak ki a topológián? Tudom, hogy elég kusza, sajnos én is félig-meddig így vettem át, ideje rendbe tenni. Jó lenne elkülöníteni legalább két alhálóra, kicsit egységesíteni, már ha lehet.
    Maradjon az fsp a dhcp? Annak 3 portja tartozik a privát tartományba, ott is el tudom különíteni az alhálókat? A leírás szerint nem, mivel c osztályú a cím, jól gondolom? Jó lenne egy távoli elérés, az fspt ugyan elérem távolról, de azzal amúgy sem tudok sok mindent kezdeni. Vpn megoldható?
    Kapjon-e a szerver több funkciót? Nincs nagyon kihasználva, csak AD, WDS, megosztás szerepköröket lát el. Webes részlegünk külön van, esetleg arra gondoltam, hogy egy belső felületet alakítanék majd ki ezeken kívül, de ez másodlagos.
    Előre is köszönöm a segítséget!
    Bocs a hosszért, ha zavaró az egyéni probléma, privátban is megbeszélhetjük.

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Új hozzászólás Aktív témák