Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    Hello,

    Kis segítség kellene IP kamerával kapcsolatban!

    Amit szeretnék:

    - mozgásérzékelő kamerát szerelni egy helyiségbe
    - távolról el szeretném érni: Androidos telón, és weben keresztül egyaránt
    - be lehessen állítani, hogy kizárólag a mozgásérzékelő menjen folyamatosan a kamera ne
    - távolról ha rá akarok nézni, akkor viszont be tudjam kapcsolni a kamerát is
    - be lehessen programozni, hogy ha a helyiségbe lép valamelyikünk legyen X mp-e, hogy kikapcsolhassa a mozgásérzékelőt, így megakadályozva a fals riasztást
    - ha mozgást érzékel küldjön e-mailt, csörögjön a telefonom, szóval valami figyelmeztető jelzés
    - a figyelmeztető jelzés ne csak egy telefon számra, illetve e-mail címre legyen lehetséges
    - éjjel is lásson valamennyire, semmi extra 3-4 m a megfigyelt terület
    - ha mozgást érzékel az adott X türelmi időn túl, akkor azonnal kezdjen el képeket (NE VIDEÓT) küldeni valamilyen ingyenes felhőbe (GmailDrive, Box)
    - ha csak én nézek rá Androidon vagy weben, akkor viszont, ne felhőbe küldje a képet/videót, hanem a NAS-omra

    Melyik IP-Kamera tudja ezt, illetve milyen hardver-szoftver szükséglete van? (NAS-om, Routerem van, csatlakoztatása a kamerának vezetékkel menne a routerre)

    Köszi

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz s0rT3d #1501 üzenetére

    PIR szenzorral egybeépített kamerára gondoltam amúgy!
    Meg elvileg ezek tudnak is küldeni mailt, vagy felhívni!

    Mondjuk azt én sem tudom, hogy a biztonsági kódot hova lehetne beírni, ha nincs semmi konzol. Valószínűleg tényleg kéne valami riasztó, vagy vmi külső eszköz, amit egybe kötök a PIR szenzorral és ahogy mondtad a riasztó aktiválja a kamerát!

    Amúgy azért gondoltam, hogy ne menjen folyamatosan a kamera, mert bár a NAS arra van hogy mindig menjen, menni is fog viszont nem akarom, hogy a HDD benne 0-24-ben vagy legalább is míg ott nem vagyunk menjen. Csak akkor használnám a NAS-ban lévő HDD-t kamera által rögzített képek tárolására és a rákötött routerrel a képek továbbítására, ha csak úgy meg akarom nézni, hogy mi folyik ott ahol a kamera van. Pl. kollégák dolgoznak-e stb.

    Ha közbeiktatok egy riasztót, amibe be lehet ütni a kódot, akkor menni fog minden, amit leírtam?

    [ Szerkesztve ]

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz s0rT3d #1504 üzenetére

    Ha kell a kamerának fél perc, hogy felálljon, akkor az egész ki/be kapcsolást hagyom is és végig menni fog!

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    Ha a kamera mozgást érzékel és nem deaktiválják a rögzítést, akkor a képeket a kamera hova tudja úgy feltolni, hogy ne kelljen semmiféle szerverre előfizetnem? Gondolok itt ingyenes felhőkre pl. GMail Drive és a többiek... Vagy valami más opció?
    Nyilván NAS-omra nem teszem fel, mert ha azt is elviszi a betörő, akkor semmi értelme!

    Köszi

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák