Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iceman82

    csendes tag

    válasz Rick4 #1606 üzenetére

    Köszi.
    1enlőre nem lopják őket, de nem is szeretném. Külterület, de viszonylag biztonságos. (Bár nekem 1,5hónapja ellopták a villanypásztoromat.....1xűen elvágta a kerítésdrótot és bement) Pár napja pedig az 1ik malacom döglent meg......lehet mérgezés, de lehet csak infarktus is. Állatorvos azt mondta csak boncolásból derülne ki, de mivel az 30+ Ft lett volna, ezért inkább lemondtam róla.

    Alapvetően csak nézelődni szeretnék. Nem tudom melyik kamera mire képes, de arra gondoltam, hogy csak adott eseménynél csinálna pár képet. Nem kell arcfelismerős meg egyebek, elég ha "nagy vonalakban" rögzíti az emberkét. Ha a mozgása, ruházata felismerhető akkor már meg lehet fogni. (Nem olyan nagy terület, nagyjából be lehet azonosítani ki az elkövető.)
    Megelőzendően az állatok ellopását, készül nekik a zárható ól, ahova megy GSM riasztó. Ha valaki átmegy a kutyán meg a villanypásztoron és eljut az ólig, akkor a néma riasztó jelez, és 10percen belül ott vagyok. (Csak 4,5km-re van tőlem a telek.)
    A kamera igazából csak elrettentésnek menne, és azért, hogy mégis lássak valami nap közben, ill. ha valaki bedobál valamit akkor nagyjából rögzítve legyen.

    Kábelezni lehetőleg nem sokat szeretnék mivel elég nagy a terület (és üres is, csak az ólak vannak), annyi kábelt meg leásni a földbe nem kis munka és nem is olcsó mulatság tekintve, hogy ide nyilván spéci kábelek kellenek.

  • iceman82

    csendes tag

    válasz Rick4 #1606 üzenetére

    Gondolok 1olyat, hogy telefonról vagy tabletről körbemutogatok ott pár embernek, hogy "lám milyen fasza kamerák vannak fent, mindent látok vele....", a híre körbemegy és nem lesz kedve senkinek próbálkozni.
    Ha valaki mégis próbálkozik (a dűlőben napközben azért van mászkálás) nyilván vagy hajnalban vagy éjjel fog próbálkozni, akkor meg ott a riasztó mert az állatok zárva lesznek.

    Tehát igazából 4-5 kameránál többet nem raknék fel, amivel nagyjából belátom az egész terület....és esetleg a földutat.
    Esetleg a kerítésen belülre (mondjuk kb. 40centire) raknék mozgásérzékelőket amiket össze lehetne kötni a kamerákkal vagy kamerával és akkor csinálna képet.

Új hozzászólás Aktív témák