Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • celeron

    senior tag

    Üdv mindenkinek!

    Szerencse hoyg rátaláltam erre a topic-ra, talán itt választ kapok a kérdéseimre.
    Hónapok óta tart nálam az alant leírt állapot, kerestem kulcsszavakat a topicban, de nem találtam ilyen hsz-eket.
    Egyetemista vagyok, néhány hónapja még aktívan edző (heti 4 súlyzós, 2-3 futó), kajára odafigyelő ember. Pár hónapja vizsgaidőszak alatt annyira besokalltam, hogy sokszor pánikszerű tüneteim voltak, kivert a víz, heves szívdobogás, főleg lefekvéskor, már már elviselhetetlen mértékű fáradtság, néha alvászavar. Azóta rohamosan elkezdtem gyengülni, semmire nincs erőm, életkedvem is kevés, sokszor abszolut érdektelenség, indokolatlan rosszkedv. Van hogy két napig szorulásom van, majd két napig megy a hasam. A fejem sosem fájt, most meg főleg a nap végére nyomó fájdalom a homlok/halánték környékén. Ez nem minden nap van, hétvégéken például egyáltalán nem, vagy kevésbé. A hét közepére felerősödik. Lényeg a lényeg hogy az edzésben nagyon visszaestem. Pihentem Februárban két-három hetet, majd elkezdtem edzeni nagyon óvatosan, kis súlyokkal kevesebb gyakorlattal (Guggolás, felhúzás sztornó). Mellette egy-két kocogás de tényleg baromi lassan, és ígyis a pulzusom felmegy kcogáskor 170-re, ha futok rendesen akár 200-ra is, ami még talán sosem volt. Állóképességem nulla, elkezdek edzeni és egyszrüen összeesek, annyira elfáradok, másnap pedig alig tudok felkelni. Ha pedig keményebben edzek, nem tudok elaludni, csak forgolódom, és sokszor fülzúgással fekszem. Egy olyan embernek aki szeret sportolni, sőt része a sport az életének mondanom sem kell mekkora érvágás. Ezek már egyértelműen súlyos tünetek.

    Voltam már jópár orvosnál, volt koponya röntgen, hasi rtg, mellkasi rtg, szívultrahang, terheléses ekg, vérkép, cukormérés minden érték jó.

    Mondanom sem kell hogy nem lettem nyugodtabb, főleg hogy ezek a tünetek nemhogy nem múlnak hanem még erősödnek. Múlt héten pénteken már a munkahelyemről hamar haza kellett mennem mert nem bírtam ülni sem.

    Kérdésem, hogy volt-e már valaki közületek hasonló helyzetben, valószínűsítem hogy valami idegi kimerültség lehet, de tudtok-e erre valami javaslatot tenni hogy javuljon. Mostmár eljutottam arra a pontra hogy kezdek megbarátkozni a gondolattal hoyg nem lehet mozogni, pihenni kell, de hátha kapok tőletek valami okos választ hogy mit tegyek, vagy kihez forduljak. Arra már rájöttem hogy az orvosok nem azért vannak hogy egy külsőleg egészséges emberrel foglalkozzanak, aki valójában szenved, mert ha nem vérzek akkor rám sem néznek kb, és leszarják a problémáimat.

    Két dolog ami az internetes olvasgatás után felmerülhet esetleges problémaként: mellékvese fáradtság, illetve idegi kimerültség.

    Az előbbiről azt írják sok helyen hogy nem is létezik ilyen medikai kondíció, a másik sem túl megfogható számomra.

    Köszönöm a segítségeteket!

  • celeron

    senior tag

    Nagyon köszönöm a válaszokat a kurvázástól, a nagy mellű pszichiáterekig meg minden :D
    Sok építő dolgot mondtatok, hálás vagyok érte. Áldás rátok komolyan. :D

  • celeron

    senior tag

    válasz mayday00 #76807 üzenetére

    Igen, ez lesz. Van az embernek egy undorító része amit egónak hívnak, és amikor arra kényszerülsz hogy abba kell hagynod az edzést és parázol a keményen összeszedett izomtömeg miatt, az bántja az embert talán a legjobban. Viszont elfogadtam már hogy pihenni kell, igyekszem. Köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat. :)

    Woodslave : Kaja az mostanában teljesen szar, meló, suli, utána meg örül az ember ha még lezuhanyzik, főzés meg sztornó. Ördögi kör ez, ki kell mászni belőle.

    Másik téma: Ahány orvossal beszéltem, mindegyik ezzel indított: Fehérjeporokat használ-e, mondom igen rendszeresen. Miért baj? Hát igen mert attól szívkárosodásom lesz, meg hasonló faszságok, de mindegyik mást mondott egyébként, abban egyetértettek hogy egyértelmüen szar, és nem tudják minek az. Egy kis gyümölcs egy kis zöldség, meg alma kompót és olyan lesz az ember mint a vas :D Merthogy ezt tanítják nekik az egyetemen. Gondolom ti is szembesültetek már ezzel :D

  • celeron

    senior tag

    válasz Woodslave #76817 üzenetére

    Amúgy beszarás, múlt héten vettem egy gány kínai kaját ami úgy elvolt sózva mint állat. Baszott fáradtság, kimerültség egész nap, majd amikor megettem utána csak azt vettem észre hogy sokkal jobban vagyok, utána olvastam hogy a só az nagyon jót tesz. Meg hogy finomítatlant kellene sokat enni mert az menő, csak elég drága, de azt hiszem beruházok majd rá és kanállal fogom enni :D

  • celeron

    senior tag

    válasz userxy #76829 üzenetére

    Igen, az ember ilyenkor sok mindent be tud képzelni magának ami nincs, igyekszem leszokni róla :)

    kk831228: Köszönöm az észrevételt! :)

Új hozzászólás Aktív témák