Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz FIREBLADE78 #62817 üzenetére

    Egyszerű. Fogsz egy maroknyi összetett alapgyakorlatot és azokkal leedzed az egész tested. Például fekvenyomás, evezés, kitörés (bolgár guggolás) nagy súllyal. Közé mondjuk be lehet ékelni törzs gyakorlatokat, például lábemelés, hiperhajlítás. Vagy mondjuk fej fölé nyomás, húzódzkodás (akár súllyal), guggolás. Esetleg tolódzkodás súllyal, felhúzás, ez rajtad múlik, hogy hogy kombinálod össze. A lényeg az, hogy viszonylag kevés ismétléssel dolgozz, de nagy intenzitással és nem bukásig, vagy azon túl. Mondjuk olyan súllyal csinálsz 3 ismétléseket, amiből 5 a max, vagy olyanból 4/5 ismétlést, amiből 6 menne. Tehát hagysz egy kicsit minden sorozatban. Hogy hány sorozattal dolgozz? Egyéni. Én már rohadtul nem számolom, addig csinálom, ameddig aznap bírom. Annak nem látom értelmét, hogy túlerőltesd és görcsösen ragaszkodj az 5*5-höz, ha aznap csak 3 volt benned. Viszont ha megvan az 5, de még képes vagy újban 2-3 sorozatra, akkor miért ne, minek vidd haza? Úgyse egyforma az ember teljesítménye minden nap, nem vagyunk robotok. Addig csinálom tehát, amíg érezhetően leromlik a teljesítmény. Például lenyomtam 3*5 tolódzkodást, jön a negyedik. Ha ment, akkor megyek tovább, ha csak 3 ismétlés sikerült, akkor pihi, még egy próba (lehet, hogy csak nem pihenten eleget, vagy nem koncentráltam eléggé) aztán ha akkor se megy, akkor ennyi mára, megyek át más gyakorlata. Ez másnap izomlázat fog okozni ha elég nagy súllyal csináltam, de nem olyen érzés, mintha átment volna rajtad egy tehervonat. Az utóbbi ismerős lehet lábnap után, azt igyekszem elkerülni. Véleményem szerint ez csak túledzéshez meg sérüléshez vezet hosszú távon, nem fejlődéshez. Fejlődés attól lesz, hogy egyre nagyobb súlyok emeléséhez szokik a szervezet, ez vált ki igazán jó növekedési ingert, nem az izmok szétégetése.

    Most ezt súlyzós gyakorlatokra írtam, de ugyanilyen elvek alapján csinálom a gimnasztikai edzéseket, működik. Szépen tudok erősödni lépésről lépésre. A saját súlyos erőgyakorlatokkal nem fárasztanám a topikot, ha gondolod, szívesen írok róla a topikjában, vagy privátban.

Új hozzászólás Aktív témák