Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • focvis

    veterán

    válasz Declare #9040 üzenetére

    Hát a Michelin válaszára még mindig várok. :)) Amúgy konkrétan 246 kmh a gyári vége, a Performance pack itthon nincs, azzal 250.

    Nyilván nem akarok 100 kilométereket menni nyélgázon, de néha ki kell kormolni a rendszert. H indexűvel nem mennék 220 fölé. (Hangsúlyozom, nem vagyok donorjelölt.)
    Ma megyek a lemezfelnikért, a gumiban még nem döntöttem.

    Köszönöm szépen a tippeket! A reifendirektről korábban többször is rendeltem, itthon gumik.hu cím alatt fut, Németo-ban persze kedvezőbb az ár a szállítási költség miatt (is).

    [ Szerkesztve ]

  • focvis

    veterán

    válasz Declare #9040 üzenetére

    Ma felhívott a Michelin, a szabadságok miatt váratott eddig a dolog.
    Nagyon segítőkész, szakértő válaszokat kaptam, tényleg profi volt, rám szánt negyed órát. :R

    Végül abban maradtunk, hogy inkább a télit (Alpin5) vegyem, ne CrossClimate-ot (CC).
    Indoklás:
    - ugye lesz egy teljes nyári garnitúrám
    - évi futás 20-25 k km
    - elég meredek utcában lakom, amikor leesik a hó, akkor csak másnap takarítják le
    - az újabb generációs télik már jobban bírják a csapatást, nem darálódnak le olyan könnyen

    Azt is elmondta, hogy amikor összehasonlították havas emelkedőn a CC-t az A5-tel, akkor tényleg hasonló volt a kapaszkodóképességük, sőt a CC érzésre stabilabb volt. Ennek ellenére ő inkább az A5 felé hajlik.

    Érdekes infók:
    - új téliek profilmélysége manapság 8 mm
    - új nyáriaké 6,5 mm
    - ennek ellenére nem kopnak jobban, mert tartósabb a keverék. Azzal indokolta, hogy az EU-s energiacímkék kényszerítik ki ezt a változtatást ÉS nem a Danone kefír esete forog fenn (ami ugye egyre kisebb és kisebb...).

Új hozzászólás Aktív témák