Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaosz55

    addikt

    válasz Qru #58800 üzenetére

    Évi 15-18000 Km-rel lehet 6 év alatt le sem járok egy téli-nyári gumi szettet. Mert 6 év után már a nyári is szép kemény volt. Lehet jobb egy 4 évszakos amit 4 év után elhasználom és cserélem.

  • Rick4

    félisten

    válasz Qru #58800 üzenetére

    Az idő csak egy dolog, a tulajdonságvesztés szerintem az évek elteltével épp a mérhetőség határán van, azaz nem jelentős, csak hozzáadódik a kopás is. A Transit connected 16- os Conti gumik vannak, amiket 20- ban vettem újonnan, most is ugyanazt tudják, mint 3 éve, pedig már 7 évesek, a picassora 19-es téli contik kerülnek fel most is, amik kb 7mm-esek, de az eltelt 4 év az égvilágon semmit se rontott az allapotukon. A többi gumim is valahogy nem öregszik mérhető, érezhető formában. Se repedezés, se romló tulajdonságok nincsenek, meg akkor sem érzek eltérést,.mikor az első hidegek kezdetével mindig resztelgetem, milyen a technika a csúszós úton.
    Pont erre volt ellenpélda, amit a múltkor tettem be, az igazság a kopott gumiról vagy valami hasonló nevű Totalcar cikk, ahol ennek szöges ellentétét tudták produkálni tesztkörülmények között... Még az összefoglalóban is benne van. Ez az állítás inkább csak bizonyos gyártmányú gumikra igaz, és vagy kevés km sok év alatt, vagy rossz használat, de a megfelelő gumiválasztás az alapján történik, hogy ne öregedjen el, mire elkopna, és ne kopjon el, mire elöregedne, tapadjon, de ne kopjon, olcsó is legyen, még sokat is birjon, szóval mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák