Új hozzászólás Aktív témák

  • Lootolok

    tag

    válasz Kornel #43759 üzenetére

    Tatrában a 4 éves Vredestein téli már nem volt tökéletes. Miközben más ugyanott simán elindult.
    Ezért is váltottam T860 Conti-ra.

    Hogy egy közép kategóriás 4 évszakos gumi top télivel megegyező lenne? Ha ez valóban így lenne, már nem gyártanak téli gumit, ezt gondolom te is belátod. Az, hogy egy útszakaszon épp jó volt, nem azt jelenti, hogy mindenhol hasonlóan teljesít.

    Amikor kb. 80-al mentem jégbordás, havas úton 2 éve, az volt az igazán izzasztó, amikor biztonsági fék teszt hatására a vezetéstechnikai tréning rantópadhoz hasonlóan kitört a kocsi hátulja (csak itt nem 40 volt a tempó, és nem volt kifutási hely...). Hogy a gumi, vagy a sikeres többszöri ellen kormányzás (3x voltam mar ilyen tréningen, mert érdekel a biztonságos vezetés) volt a kulcs, vagy ezek kombinációja, az már nem fog kiderülni. De az biztos, hogy ilyen helyzetben minden extra tapadás szó szerint kincs lehet.

    Persze mondhatjuk, hogy miért mentem ennyivel, és miért csináltam ezt, mert ha 30-al megyek, akkor nyári gumi is elég.
    Mindig csinálok fék tesztet, ha látszólag új szakaszra érek télen, hogy lehetőleg ne érjen meglepetés (persze télen ilyen tudom, hogy igazából nincs).

Új hozzászólás Aktív témák