Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz Gsx-rr #304 üzenetére

    Nem tudom mit használsz szerkesztéshez, de a profibb programok tudják az összes fps-t meg felbontást. Bár a 48 fps elég fura, én nem használnám, amúgysem túl elterjedt. Akkor lenne értelme ha a klasszikus 24 fps-ben filmeznél mellé, mert akkor annak pont a kétszerese, azzal már lehet használni.
    30-at vagy 60-at használj szerintem.

    Mert nagyon nagy őrület lett ez a 4k az utóbbi időben, csak az eszközök nagyrésze nem képes lejátszani sem, elég erőforrás igényes. Például lehet hogy te le tudod otthon játszani, de ha már átviszed szülőkhöz, haverokhoz, akárhova, náluk már nem fog menni.
    A képminőség a felbontás növelésétől nem feltétlenül lesz jobb, nem egyenesen arányos a kettő. A 2.7k v 4k viszonylatban egy akciókameránál meg egy telefonnál semmiképp sem javul a képminőség, nagyon pici érzékelő van bennük ehhez. Egy APS-C vagy full frame szenzornál már látszik a különbség, de azok értelemszerűen nem férnek el egy akciókamerában vagy telefonban :D

    "Akkor ez nem jó megoldás ,mert 30fps-re konvertálásnál frame vesztés lesz."
    Nem lesz annyira szembetűnő, átlagember szerintem észre se veszi. És még ez mindig jobb megoldás mint 30 fps-ből 60-ra konvertálni.

    "Akkor a kimenetet fel vagy lefelé érdemes skálázni?"
    Felfelé skálázásnál romlik a minőség, hiszen ami eredetileg 1 pixel méretnyi volt annak felskálázás után annyival több pixelnyi területet kell kitöltenie. Lefelé skálázásnál nem romlik a minőség, programfüggő is de profibb programoknál még emiatt élesebb is lehet a kép.
    Attól függ hogy utána min fogod lejátszani. Van 4K TV-d, monitorod, vagy apple cuccod retina kijelzővel? Mert ha igen akkor inkább 4K-ra dolgozz. Ha nincs és nem is lesz a következő kb 5-8 évben (most csak mondtam valamit) akkor szerintem bőven elég a 2.7K, de akár a full HD is.
    De ezt már tényleg neked kell eldöntened, mert ez már egyéni igény :)

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák