Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Baboon #709 üzenetére

    Akkor: Eszközök->Beállítások->Haladó->Billentyűparancsok->Opera 9.2x kompatibilis->Ok.

    Ezek után: Shift+F12->Eszköztárak->Állapotsáv->pipa be, majd Ok.

    Ha még mindig nem oké, akkor Shift+F12->Gombok->klikk a már meglévő állapotsávra, hogy sárga keret legyen körülötte->Alapértelmezések visszaállítása

  • Penge_4

    veterán

    válasz Baboon #711 üzenetére

    Ehh, véletlenül félrenéztem a topicot. :D
    Szóval Chrome-ban nem lehet oldalspecifikusan fixálni a nagyítást, sem %-os értékekben nagyítani, csak az előre meghatározott nagyítási léptékekben. :(

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sonja #718 üzenetére

    "Hogy lehet kikapcsolni az automatikus helyesírás ellenőrzőt?"

    csavarkulcs->Options->Under the Hood->Change font and language setting->Languages->Check Spelling->pipa ki

    "Hogy lehet állandó megjelenésre kapcsolni az állapotsort?"

    Nem lehet. De értelme se sok lenne, mivel az URL-en kívül semmilyen információt nem mutat, azt meg akkor is mutatja, ha egy link fölé viszed az egeret.

    "Hogy lehet saját CSS-t használni a HWSW fórum oldalhoz (a régi barna/zöld skin miatt kérdezem)?"

    Jelenleg csak userscripteket lehet használni, usercss-t nem. Bár addont írhatsz hozzá, ha tudsz hozzá írni, azzal valószínűleg megoldható.

    "Hol lehet azt beállítani, hogy ha megjelenítek egy képet, akkor ne kicsinyítse le, hanem egyből teljes méretben jelenítse meg?"

    Egyenlőre ezt sem lehet beállítani. Talán ha találsz hozzá itt userscriptet.

    "Van-e arra valami megoldás, hogy ha az utolsó nyitott tabot is bezárom, akkor ne záródjon be a böngésző?"

    Erre sincs jelenleg megoldás (bár ha jól tudom, az Opera kivételével ez minden böngészőnél így működik).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Xirtam #721 üzenetére

    Nincs. Esetleg Chromium-ból Linuxra talán.

    Windows-ra addig felesleges, amíg flash pluginból sincs 64 bites, addig még egy YouTube videót sem tudsz nézni. :N

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #740 üzenetére

    Szvsz sehogy. A legkézenfekvőbb, ha feltelepíted és felraksz mellé egy Flashblock addont.

    Amúgy nem sivár kicsit az internet Flash nélkül? :D Gondolok itt a YouTube videókra, de még a Gmail-hez is szükségeltetik bizonyos flash egy-két fícsöréhez.

  • Penge_4

    veterán

    válasz birno #744 üzenetére

    1.: Nem lehet beállítani. De még a Ctrl+Tab sem így működik. Az egyetlen alternatíva, hogy egymás mellé húzod a két, váltogatni kívánt tabot és Ctrl+PageUp, Ctrl+PageDown-al váltogatsz a kettő között. Vagy ha egy kézzel akarod, akkor kihúzod 1 külön ablakba a két tabot és Ctrl+Tab

    2.: Az alsó extension állapotsávot nem lehet eltüntetni. Egyébként sajnos a legtöbb addon kiteszi, ezzel foglalva a helyet feleslegesen.

    3.: Próbáld ki a Cleeki-t. Szerintem nagyon gagyi (az IE8-féle Activities-re hajaz erősen), de a semmitől jobb.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #768 üzenetére

    Nem, még mindig nincs.

    Ha csak nem csinál valaki hozzá addont szerintem hamarabb jön ki az Opera 11 és a Firefox 4, mint, hogy Chrome-ban lennének ilyen alap funkciók. Ami még nem is lenne baj, de sajnos már abból a kevés előnyéből is veszít, ahogy nő a verziószám egyre lassabban is indul, már az oldalbetöltési sebességben sem hoz semmi újat, egyedül még a JS sebesség és az erőforrásigény (már amikor nincs valami memory leak bugja, mert akkor képes 1 gigát is megenni), ami még megmaradt neki. :(
    Egyre inkább úgy érzem, hogy nem lesz ebből semmi több, mint a Safariból. Egy alap böngésző átlagusereknek. A FF fog fejlődni annyit, hogy ne legyen értelme elpártolniuk tőle az addonok fejlesztőinek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #770 üzenetére

    Azt viszont még mindig fenntartom, hogy nem ismered igazán az alapusereket. Akiknek ha több van egy címsortól és egy ablaktól, már megzavarodnak, (hallottam már olyan érvet az IE6 mellett, hogy nem kell neki a 7-es sem, mert túl bonyolult, hogy ott vannak azok a hülye téglalapok az "internet" alatt. A végén kiderült, hogy a címsáv(!) alatti tabokra gondol. Mikor megcsináltam neki, hogy eltüntettem a tabokat, akkor az volt a problémája, hogy túl harsányak a színek és furcsák az ikonok.

    Az igazi alapuser sokszor azt sem tudja, hogy mire jó az egéren a jobbklikk, nem még oldal tulajdonságai, meg Ctrl+Tab. Azt nem tudja mi az a Tabulator, nemhogy nyomogassa. ;] És a Google ezekkel pontosan tisztában van és napról napra növekszik a Chrome részesedése.

    Maximum közvetett hátránya lehet, vagyis ha tőlem megkérdezi Gizi néni, hogy ajánlom-e neki a Chrome-ot, akkor nem fogom neki ajánlani. Mostanában úgy népszerűsítem az Operát, hogy "Mostantól a piros O betűre tessék kattintani. Teccik érteni? A nagy piros O betűre. Az a zinternet!" Máshogy nem lehet, mert ha megemlítem neki csak a reklámblokkolást (amit állítólag mindenki szeret) már elzárkózik, hogy az neki bonyolult. :(

    Gondolod engem nem zavarnak ezek a dolgok? Amilyen szépen debütált a Chrome szeptember 2.-án, ha annak megfelelően fejlődik, ma már rég azt használnék Opera helyett, ami mostanában behúzta a vészféket és alig fejlődik valamit...
    De ez van, a Chrome el lett bacva, ezt már akkor megmondtam, hogy ha az extension-ok irányába mennek és a gyors verziólépések sem vezetnek semmi jóra. Kár érte...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #772 üzenetére

    "Ha viszont nem a 45-50 fölötti korosztályról beszélünk"

    Az IE tabos egy 20-as évei végén járó csaj volt, ráadásul valamilyen középvezető. ;]

    "nem szabadna kiskereskedelmi forgalomban számítógép-alkatrészeket árulni, mert az "alapjúzer" nem képes összerakni a gépét, és még a végén megöli magát egy alaplappal."

    Na igen, ezen a téren is vannak durva dolgok, de általában nem olyanok mennek ilyen helyekre vásárolni, akik nem értenek hozzá, aki meg nem ért, vagy valamelyik hozzáértő ismerősével belerakatja, vagy felhív egy informatikust, hogy fejtörést okozott egy GeForce GTX 260-es belerakása egy 1GHz-es Celeron procis 128MB DDR-es, AGP foglalatos alaplapi VGA-a gépbe, mert nem megy rajta a COD4 és "úgy hallották egy informatikustól", hogy a játék teljesítménye a videókártyán múlik. ;]

    "Azért annál reményeim szerint jobb irányba halad a világ, mint hogy az életképtelen emberek igényeire kelljen felépíteni az ilyen hatalmas cégeket, mint a Google..."

    A Google mindig az egyszerűségre és a minimalista stílusra törekedett, mintsem a funkciókra. Ez alól kivétel a Gmail.

    "a mai fiatalok nagy többsége számítógépen nevelkedik, nagy valószínűséggel egyre komfortosabban fogják kezelni a számítógépeket"

    Attól, hogy valaki tud Windowst (újra)telepíteni, szoftvereket telepíteni (néhányan még a checkboxokat is ismerik, mint a toolbarok ellenszere :D ), ezen kívül MSN-ezni, chatelni meg iwiw-en lógni, esetleg WoW-ban és egyéb online játékokban toplistákra felkerülni még nem fog érteni a géphez, csak nem lesz informatikai analfabéta. Felnőtt korára elsajátítja az MS Word/Excel/PPT 3-as alapjait, aztán ennyi.

    De ezért jövedelmező az IT iparág, most képzeld el, ha egy vállalati rendszergazdának havonta egyszer kéne bemenni karbantartani (esetleg ezt is elintézhetné VNC-vel), mert a userek tudatosan használnák a gépüket, vagy leépítenék a supportosok 90%-át, mert csak a komolyabb problémákhoz hívnák őket, ráadásul a kürt kft is csődbe menne. ;]

    "Pont azoknak az agyát nem kéne felcseszni ilyenekkel, akiknek több érzéke van a számítógépekhez az egységsugarú usernél."

    Úgy vannak vele, hogy az 1.0-s user és a programozó között nincs köztes réteg, szóval ha kell ilyen funkció, akkor előtted a lehetőség, hogy írj addont (ha értesz hozzá), ha meg nem, akkor biztos nincs rá szükséged. Vagy ha van, akkor már a programozók írtak volna hozzá. Legalábbis így gondolkoznak a cégek.

    "Ráadásul amikről most beszélünk, olyannyira alapfunkciók, és megoldásuk olyannyira nem tűnik nehéznek még programozási szempontból sem (főleg egy Google-nél dolgozó alkalmazott számára!!), hogy továbbra is érthetetlennek tartom ezt a fajta "leszarom-úgyis--idióták-a-júzerek"-mentalitást."

    Nekem mondod? Sokat gondolkoztam rajta, hogy hülyék-e, de aztán arra jutottam, hogy akkor nem lett volna belőlük cégvezető. Mert egy cégvezető ugyan lehet hülye, de amíg eljut oda, hogy beleülhet abba a székbe, addig nagyon is kellenek különböző skill-ek.
    Tehát maradt az, hogy a statisztikai elemzők hülyék, a statisztikai elemzők csalnak, vagy a userek többsége tényleg ilyen (nekünk alapnak tűnő) funkciókat nem igényel, mi csak egy hangos "kisebbség" vagyunk, akik globálisan még 1%-ot is alig nyomunk a latba. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #1913 üzenetére

    Már kijött a végleges 5.x.x.x. Már pár napja 6.x.x.x verzióknál tart a Dev channel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #13840 üzenetére

    TamperMonkey kiegészítő kell hozzá. Azon belül tudod szerkeszteni is, ahogy a script leírásában is, username1, username2-t lecseréled a blokkolandó névre.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Memora #13989 üzenetére

    "az meg "erőlteti" ezt a ... nem szimpatikus böngészőt"

    Az még hagyján, hogy erőlteti (mivel erősen függ bizonyos kísérleti HTML5 funkcióktól), de ezzel is szar. A múltkor töltöttem le róla egy nagyobb fájlt... De nem úgy, mint normálisan, á, dehogy... Elindul a letöltés, pörög a design-os kis százalékszámoló cucc, ezalatt folyamatosan 80%-on pörög mindkét mag (értem én, hogy titkosítás, de ennyire?), majd mikor eléri a 100%-ot, feldobja az ablakot, hogy hova kívánom menteni. Hát én egy másik partícióra szerettem volna, nem arra, min a Chrome és a cache is található, szóval újabb x perc, amíg a két partíció között átmásolja a fájlt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz laszlohu #14000 üzenetére

    És akkor már nem egyszerűbb először csak letiltani a Java plugint és megnézni, hogy köze van-e hozzá, mint újrahúzni csak azért, mert valaki ezt javasolta?

    Így kelnek szárnyra olyan rémtörténetek, ami mind azzal végződik, hogy "Húzd újra a rendszert, az a biztos." ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14005 üzenetére

    Nálam egyszer Flash miatt dobált (bár az sem maga a Flash, hanem valami nagyon tróger oldal szar implementációja miatt) Javascript alert ablakban "Uncaught exception"-t. Viszont Flashblock userJS (akkor még nem volt ODP) megoldotta. Az oldalspecifikus tiltás sem segített, mert akkor meg azt dobálta, hogy töltsem le az oldal zavartalan működéséhez. Ennek alapján bőven kitelik egy Java applettől is.

    A Java letiltása meg sosem árt, mivel egyetlen kattintással befoltozza a potenciális biztonsági rések 50%-át, (a másik 49%-át pedig a Flash letiltásával). A Java-t meg ellentétben a Flash-sel úgysem használják már nagyon sehol.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Orlin #14265 üzenetére

    "Fejlődött az Opera Speed Dial funkciója, amelynek segítségével gyorsbillentyűket rendezhetünk mappákba"

    :W

  • Penge_4

    veterán

    válasz M3oH #14397 üzenetére

    Ha jól látom csak Windows alatt lett ilyen, Linuxon ugyanolyan, mint eddig (ezért is nem értettem, miért panaszkodnak miatta annyian). Egyébként gondolom a tabletekhez lehet köze. Nagyobb felületen könnyebb tapicskolni. :D

    Egyébként meg hatalmas nagy szégyen, hogy nem lehet legalább valami konfigurációs fájl szerkesztésével akkora pixelesre húzni a paddingot (bármely oldalról), amilyenre akarja az ember. Operában régen így működött, mielőtt az is át nem állt Chromium alapra. Ahogy így olvasgatok a topicban, meglehetősen siralmas jövő elé nézünk...

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14399 üzenetére

    1. A konfigurációs fájlos buherálás nem egy kategória azzal, hogy csináljunk egy Boeing vezérlőpulthoz hasonló GUI-t, ami tényleg összezavarja a usert.

    2. Bár nem vagyok programozó, de kétlem, hogy pár boolean, integer különösebb bugok melegágya lenne. Azt el tudom képzelni, hogy bizonyos beállítási kombinációk mellett bizonyos bugok előjönnek, default beállítások mellett nem, és a lehetséges kombinációk arányával a lehetséges bugok száma is növekszik, de ennyi erővel tényleg térjünk vissza a szakócához, mert még a kőbaltának is lerepülhet a feje a nyeléről. ;]

    "mert legalább fejlesztés (pl. JavaScript-kódolgatás, CSS-beli dolgok, stb.) szempontjából sem akkora ratyi már, mint a korábbiak"

    Tőled is kérdezem, ha már "ratyi", ezek közül mi az, ami megtalálható Chrome-ban?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14489 üzenetére

    "a Windows 8 Metrós appoknál van egy ilyen erőforrás-kímélő szolgáltatás, hogy 5 másodperc után elmegy suspended state-be egy alkalmazás, amennyiben ablakot váltottál. Ilyenkor nem is kap tehát CPU-t az adott alkalmazás"

    És a háttérben indított compress, encoding, decoding egy egyéb műveletek is felfüggesztésre kerülnek. (Hol vannak ilyenkor a "tablet teljes mértékben kiváltja a PC-t/Notebookot" emberek? ;] )

  • Penge_4

    veterán

    válasz Orlin #14521 üzenetére

    "Amúgy pont nézegettem,hogy van olyan bővítmény amit készítői vagy 2 éve nem frissítettek...Ennek nem tudom az okát mondjuk."

    Amivel semmi baj nincs, ha jól meg van csinálva és működik. Használok 2006-ban, 2007-ben írt userJS-eket is teljes megelégedéssel. Ha viszont nem, akkor nem 2 év, de szerintem 1 hónap a maximum toleranciaidő. Utána legyen jól látható színnel és jelzéssel elkülönítve, hogy nem működik, ha nem vagy fejlesztő és nem módosítod a forrást, akkor felesleges is telepítened, mert nem működik. (És ezt lehetőleg ne a fejlesztő írja bele, hanem a extension catalog karbantartói).

    De ehhez mondjuk át kéne szervezni pár dolgot, egyrészt ne ilyen verziókorlátozós marhaságok legyenek, mint Firefoxban, ahol a legtöbbnél a maxVersion a probléma csak, plusz lehessen átadni másnak a projektet, mert a fejlesztő általában ingyen dolgozik (még ha reklámokkal is telepakolja néha), hogy ne haljon el. Mert az meg megint nem jó, hogy készül belőle egy fork, ami utána elhal, mert így már észbe kap a fejlesztő és fejleszti tovább a sajátját, mert rájön, hogy ő sem nélkülözhetetlen.

    (#14520) Sk8erPeter: "Kíváncsi vagyok, mikor fedezi fel a Google, hogy bőven lenne igény a felület saját ízlés szerinti átszabására (amire például Operánál gondoltak a 12.15-ig, mielőtt teljesen gyökér elveket nem kezdtek volna követni most"

    Szerintem már lett volna ideje. Eleve más a trend sajnos. Pedig a Google-nak mindene meglenne hozzá, hogy ha ebbe az irányba akarna haladni. De sajnos ez már valahol a Chrome 2-3 környékén világossá vált, hogy az ő céljuk lebutított, weborientált böngésző. Azt meg így már sosem tudjuk meg, hogy eleve az alapok is erre lettek tervezve és túl nagy munka lenne Opera 12.15 szintű böngészőt csinálni belőle, vagy csak tényleg az játszik közre, hogy az internetfelhasználók 1%-a power user, aki igényelne ilyesmit, ilyen kicsi szegmensnek a kielégítése (úgy, hogy közben ne is riasszák el az átlagfelhasználókat) baromi nagy tervezés és hosszú kivitelezés lenne, ami nem érné meg, mert nem nyernének vele annyi felhasználót pluszban.

    Ráadásul néhány dolog (pl. beépített tartalomblokkoló, így kapásból 150 megával kevesebb lenne az össz memóriaigény) üzleti szempontból sem lenne túl előnyös. És még ha egy tökéletesen tervezett UI-ról is van szó, ahol az átlagfelhasználók sem zavarodnak össze és a power userek is megtalálják az igényeiknek megfelelő lehetőségeket, akkor is ott van az alapérvényű szabály, miszerint a funkciók és opciók számával arányosan növekszik a potenciális bugok/biztonsági rések száma is.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14531 üzenetére

    "az viszont rossz érv, hogy nem lenne rá igény, mert a kínálat is generálja a keresletet - ahogy az is nagyon rossz érv a kereskedelmi televíziók szutyok műsorainál, hogy "erre van igénye a zzzembereknek", pedig nagyon sokszor hangoztatják, de ez egy alapvetően fals vélemény (a zzzemberek mindig azt nézik/használják/élvezik/utálják, ami van)."

    Így van. De ezt továbbgondolva következik belőle egyenesen, hogy ha 1 egységnyi munkával lehet 1 egységnyi keresletet generálni, akkor nem érdeke senkinek 5 vagy 10 egységnyi munkaórával 1,1 egységnyi keresletet generálni. Mindenki az energiaminimumra törekszik. Ezért van az, hogy amíg az emberiség hülye (és ez talán még egyedül egy államnak lenne érdeke, hogy valamelyest észt öntsön a szerencsétlen birkákba, de jelenleg a "demokráciában" a politikai pártok között is verseny van, amiből ebben a szegmensben is egyenesen következik, hogy ugyanazon az elven működnek, mint a cégek), addig ez így is fog maradni és csak romlani fog a tendencia. Volt már ilyen a történelemben (piramisok -> sötét középkor), nincs ebben semmi újdonság. A TV csatornáknál is ugyanez van. A silány műsor sokkal olcsóbb (ráadásul az SMS-es, betelefonálós konstrukcióval extraprofitra tesznek szert.

    A folyamat mindenhol ugyanaz. A kínálati oldal (lévén, intelligensebb) egyre trükkösebb lesz, egyre nagyobb árréssel adja az egyre gyengébb minőséget, miközben a keresleti oldal pedig egyre hülyül el szépen lassan. Érdemes megnézni a legutóbbi Street View-os cikk topicjában, hogy egyesek annyira hasra vannak esve a Google-tól, hogy olyan kijelentéseket, tesznek, miszerint nem baj, hogy önkéntesek (azaz ingyenmunka) rohangálnak majd 15 kilós kamerákkal a hátukon, ugyanis még nekünk kéne fizetni, hogy rohangálhassunk 15 kilós kamerával a hátunkon (ami által nem kevés profitra tesz szert a Google).

    "inkább power userek által használt lapon elérhető beállíthatóság, mint jelenleg a chrome://flags/ oldal, aminek a létezéséről nagy valószínűség szerint a többség (mármint nem a topicot követők) nem is tud..."

    A folyamatos újraindítgatás miatt kínszenvedés a debug. Épp nem rég tesztelgettem. Bekapcsolt Impl-side painting-nél a mail.opera.com azonnal elcrashel. Jelenleg még tesztelem, de elképzelem, ahogy 40-50 megnyitott tabbal majd újraindítgatok és ha van mondjuk 20 bekapcsolt flag, akkor jó pár kombinációt végigpróbálhatok, mire végre megtalálom, hogy mi okozza a problémát.

    "Az pedig sokkal több potenciális bugot jelent, hogy minden lószart ki tudja milyen megbízhatóságú/igényességű extensionök (az ember ugye előre nem szokott belenézni a kódjába) telepítésével kell megoldani/elérhetővé tenni (ami egyben elvezet a böngésző folyamatos lassulásához), ami a jelenlegi helyzet."

    De a böngészőfejlesztőnek ez az érdeke.
    1. Kevesebb munka hárul rájuk, mivel az alapprogram sokkal butább.
    2. Ha bármi elszaródik, akkor lehet anyázni a kiegészítők fejlesztőit.
    3. Ha bármi összeakad, akkor szintén lehet anyázni, esetleg jön az érv, hogy nem kell annyi kiegészítőt használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz akyyy #14534 üzenetére

    Itt az élő példa, hogy én sem vagyok tévedhetetlen. Gyakran hangoztattam korábban, hogy az átlagusernek elegendő egy ablak és egy címsáv. Ezek szerint utóbbiban tévedtem. (Ez egyúttal magyarázat arra is, hogy a Chrome alapokon teljesen újraírt Opera 15-be miért mentették át azt a közutálatnak örvendő "funkciót", hogy nincs sem http:// (ami még egy dolog), sem query utáni rész. Így még YouTube-on is csak annyit lát az ember, hogy www.youtube.com/watch, mert a kérdőjel és kettőskereszt utáni részeket lecsípi.

    Na de nem is szaporítom tovább a szót, megyek vissza Google Maps-re élhető lakatlan szigetet keresni. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz spammer #14543 üzenetére

    "Hogy érted azt, hogy átmentették? Mert Chrome-ban nincs lecsípve a query string. "

    Pontosan így. Ilyen módon még a Chrome-ban sincs benne, ez saját Opera fejlesztés, ami már a 12-be bekerült, de ott kikapcsolhatóvá tették. Azaz az Opera 12-ből mentették át. Jelenlegi állapotában a 15 egy kiherélt Chrome, ami még annyit sem tud, mint a Chrome, + pár olyan nevetséges saját fejlesztés, mint a gyorshívó (ami jelen állapotában kiegészítővel is pótolható lenne, sem periodikus újratöltés, se semmi), a Stash vagy a Discover, ami meg nevetséges. Szóval még ahhoz is gyúrniuk kell, hogy tudásban legalább Chrome szintjére felhozzák.

    "Amúgy O15-ben is mutatja, ha a címsorba kattintunk."

    De ne kelljen már címsorba kattintanunk. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14549 üzenetére

    Mikor a legújabb Operás postban elolvastam ezt a részt:

    When we released our first browser in 1996, most web users were people who weren’t afraid to tinker, and who liked lots of options and configurability. Fast-forward 17 years, and the Web is everywhere. Speedy browsing and sites working properly is the most important thing to many, many people.

    Valami összeszorult bennem. Eszembe jutott, milyen nagyszerű is volt régen a web és hogy cseszték el azzal, hogy beengedték a birkákat. Valójában minden megváltozott, másfelől viszont semmi sem változott, attól függ, honnan nézzük. Az emberek többsége mindig is birka volt, ezért élünk hangyabirodalomhoz tendáló hierarchiában (de ez már nagyon off). Mintha a web kezdetén olyanok neteztek volna, mint Platón, Arisztotelész, Tesla, Einstein, Newton, Stephen Hawking, stb. majd szépen lassan ellepték volna a többiek, amivel lehúzták a színvonalt a béka segge alá és ez az egész weben meglátszik.

    A Google is igazából csak igényeket elégít ki és használja ki a tudatlanságot és birkaszellemet, mint bárki más. Lehet szidni, utálni, a magunkfajták kisebbségben vannak, leginkább csak nézhetik a páholyból a pusztulás lassú folyamatát, de beleszólásuk nincs a dolgok menetébe. És ez a legkegyetlenebb érzés. Ha az emberek nem lennének hülyék, akkor nyilván a Google sem hízhatott volna ekkorára, ahogy előtte a Microsoft sem és nem is lenne szükség bábáskodó EU bizottságra meg hasonlókra sem. De a helyzet az, hogy az emberek azok, emiatt pedig a logika az emberben arra a következtetésre irányít, hogy egy céget (legyen bármilyen nagy is) egyszerűbb kiiktatni, mint 7 milliárd ember gondolkodásmódját megváltoztatni és rendet tenni az agyukban. Innentől pedig jön a végeláthatatlan problémahegyek szőnyeg alá söprése.

  • Penge_4

    veterán

    válasz alratar #14562 üzenetére

    Azt mutatja, hány Adblock által blokkolt reklám van az adott oldalon, amit éppen nézel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14651 üzenetére

    "ÉS az új, WebKites/Blinkes Opera Next 15.0.1147.100-ban (!) már NEM működik, tehát úgy tűnik, a Chromium és Chrome alapját képező WebKit/Blink-motor hülyesége..."

    De Opera 15-ben (Chrome-mal ellentétben) a Login Data SQLite fájlt megnyitva a logins táblában tudsz módosítgatni, törölni és hozzáadni. Ezzel gyakorlatilag bármilyen oldalhoz csinálni név/jelszó párost. Bár élesben még nem próbáltam.

    A Chrome-hoz tartozó Login Data fájlt viszont üresnek látja a SQLite Browser.

  • Penge_4

    veterán

    válasz spammer #14660 üzenetére

    Igen, ez a legnagyobb probléma és egyszerűen nevetségesnek tartom (nem csak én), hogy létezhet 2013-ban olyan böngésző ami erre sem képes. Ez még az IE6-ban is alapfunkció volt. (De szerintem még az IE5-ben vagy az IE4-ben is).

    A letöltések mappa azért van, hogy rendezetten, strukturáltan tároljam azon letöltéseimet, amikről még nem döntöttem el, hogy meddig lesz rá szükségem, egyáltalán lesz-e vagy törlöm. Nem azért, hogy oda okádja be a böngésző a .torrent fájloktól kezdve a mindenféle dokumentumokon át mindent. Még azokat a szöveges fájlokat(!) vagy képfájlokat(!) is, amiket csak amiatt képtelen megnyitni, mert a .htaccess máshogyan van konfigurálva és nincs lehetőségem MIME type-ot szerkeszteni.

    Értem én, hogy minimalizmus, de arra egyszerűen nincs mentség, hogy még egy profilban lévő megfelelő fájlt szerkesztve sem enged egy szoftver ilyen jellegű konfigurációkat. Azt én butaböngészőnek hívom, nem minimalistának és letisztultnak. :(((

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14813 üzenetére

    A lényeg szerintem itt van elásva: "sosem értettem, miért jó annyi lapot nyitva tartani, hogy már át sem látja az ember."

    Az ilyen ember még életében nem használt Operát de talán még Firefoxot sem úgy rendesen testre szabva. Mert akkor ilyet nem jelentene ki. Az nyilvánvaló tény, hogy 20+ fület Chrome-ban, vagy bármilyen böngészőben ahol a default beállítások szintén olyanok, mint Chrome-ban nem lehet normálisan átlátni. Én néha még 5-10-et sem látok át amiatt, hogy az oldal neve, meg a szekció/rovat címe van előre véve a favicon mellé és csak utána következne a számomra lényeges cím (mivel az oldalt a faviconról is azonosítom), mondjuk topic címe, vagy cikk címe, de az már nem látszik emiatt, csak hoverre.

    "érthetetlen, hogy bizonyos szolgáltatásokat miért nem vezetnek be, amikre számtalan kérés érkezett, ráadásul ami a legfőbb baj, hogy ezzel a "júzer úgyis idióta"-mentalitással sok más piaci szereplőt is befolyásolnak"

    Nem érthetetlen, mert már leírtam a múltkor, hogy nem fejleszteni és egy minimalista valamit karbantartani sokkal olcsóbb, gyorsabb és kényelmesebb, mint fejleszteni.
    A marketing meg olcsóbb, mint a fejlesztés. Mert a programozót azért meg kell fizetni és a hibalehetőség is nagyobb, mivel bonyolultabb, komplexebb és szaktudást igénylő feladatot lát el, ellentétben a marketingtevékenységgel, amit egy karizmatikus csimpánz is képes véghezvinni a megfelelő mennyiségű tőke birtokában.

    A piaci szereplőket meg addig befolyásolják, amíg azok hagyják magukat. A Firefox alapjaiban elhibázott koncepció. Fejlesztgethetik még egy darabig, de úgyis annak is motorcserével egybekötött "rewrite from scratch" lesz a vége. Kétségtelen, hogy a kiegészítő API-ja nagyon fejlett, sok mindent csak azzal lehet megoldani, de valójában ez már tényleg a rétegigénynek a rétegigénye. Még a leghardcore-abb power usereknek sincs ennyi mindenre rendszeresen igényük, ellentétben arra napi szinten lenne, hogy egy gyors, reszponzív, dinamikus böngészővel böngésszenek, ne pedig egy nehézkes, lomha döggel. :D

    Az Opera meg most akkora lehetőség előtt áll, hogy ha el nem cseszik, akkor sikerre vihetik. Mert én Henry Ford mondását nem a könyvjelző nélküli fosra alkalmaznám (mint ők tették azt a Desktop Team-en), hanem arra, hogy a userek nem tudják mit akarnak. Nem tudják, hogy ők valójában egy stabil és oldalakkal kompatibilis Opera 12 tudású böngészőt akarnak.

    Nyilván nem lesz mindenkiből power user, de már a jelenlegi power user mag is elég lenne egy exponenciális növekedéshez, ha tényleg úgy lehetne ajánlgatni az embereknek az Operát, hogy utána nem hívogatják meg emlegetik az anyját az embernek, mert nem megy vele ez az oldal, meg nem megy vele az az oldal, meg lassú a görgetés, meg nem érhető el rá xy. kiegészítő.

    Az Opera meg mivel marketingben nem tud versenyezni a Google-val, az egyetlen esélye az, ha a powerusereket nyeri meg (újra), ezáltal pedig általuk ingyen terjed a böngészője. Relatíve ingyen, mert mint mondtam, a fejlesztés és a komplexebb szoftverek karbantartása nehezebb és körülményesebb, viszont nekik még ezen a téren is van egy baromi nagy előnyük, mivel motort nem kell fejleszteniük (vagyis mivel contributorokká váltak, ezért valamennyit igen, de azért másabb).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14816 üzenetére

    "Például a Google-nál a Chrome Extension API-t elég jól alakították ki, nagyon jó minőségű a dokumentációja, egész funkciógazdag"

    ...lenne, ha működésre lehetne bírni belső lapokon, meg egy csomó hasonló dolgot el lehetne követni vele.

    Lehetne mondjuk egy kompett toolbar API, amivel csinálhatna az ember fix állapotsávot, részletes folyamatsávval, oldalra rendezhető fülekkel, módosítható paddingok meg még csomó minden. Teljes értékű oldalsáv, maximálisan testreszabható menürendszer.

    Bár ezeket én nem is a kiegészítőkben látom. Vagyis lehetne felőlem azokból is vezérelni ezeket a dolgokat, de legyen fájl is, amivel kiegészítők (és ezzel együtt extra erőforrásigény) nélkül, a fájlt szerkesztve lehetne ugyanezeket módosítgatni.

    Na ekkor mondanám, hogy igen, valóban funkciógazdag.

    (#14817) spammer: "Szerk: egyébként nem hiszem, hogy a gugli vagy a Chrome butítaná az embereket (ha valaki ezt gondolja), hanem inkább fordítva, ő csak alkalmazkodik."

    Inkább öngerjesztő folyamatnak mondanám úgy egészen globálisan. A Google már elég nagy cég lett mára ahhoz, hogy elindíthatna egy lavinát, ha akarna, de ezzel egyrészt mindent egy lapra tenne fel, másrészt ha a többiek nem állnak mellé, akkor elbukik.

    Szóval igen, alkalmazkodik de úgy alkalmazkodik, hogy ezzel ő maga is támogatóvá és a status quo fenntartójává válik.

    Pedig valójában mi is a logikus érv arra vonatkozóan, hogy a user nem akar több funkciót, amennyiben azok a funkciók nem tolakodnak? Mert régen megvolt a simple/advanced/expert GUI, vagy az utóbbi kettőt megspórolva simple GUI, plusz konfigurációs fájlok.

    Nem azzal van bajom, hogy az alap felület egyszerű és letisztult: Az adott szoftverrel most ismerkedő embert elriaszthat, ha az arcába tolják a teljes funkcionalitást. De az opcionalitás megőrzése mellett legyen letisztult és minimalista bármi is.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #14978 üzenetére

    Ezekből az apró szarságokból is látszik, hogy a maximális megfigyelés és totális kontroll a céljuk. A láthatatlan mód elengedhetetlen igény még az átlagfelhasználók oldaláról is. Szóval üzleti jellegű haszna nemhogy nincs, de még anyagilag és megbízhatóság terén is egy hatalmas nagy koporsószög.

    Ugyanaz, mint régen volt az MSN-nél a "Ki tiltott le?" vagy a közösségi oldalaknál a "Ki nézte meg a profilomat?"

    Hiába van rá látszólagos igény, fel kell ismerni, hogy ezek azok a dolgok, amiket bár mindenki szeretne saját magának, mint exkluzív hatalmi státusz vagy egyfajta mesterkulcs, de senki (még aki magának szeretné sem) szeretné, ha másoknak is lenne ilyen lehetőségük, mert akkor az egész értelme veszne el.

    "Mindenki" szeretné látni, ha egy bármilyen ismerőse letiltotta egy IM szoftverben vagy csak rejtőzködik, de valójában online, ahogy azt is, ha megnézte egy közösségi oldalon a profilját.

    De azt már "senki" nem szeretné, hogy az általa ideiglenesen letiltott személyek (esetenként pl. főnök vagy fontos ügyfél) tudomást szerezzenek róla, hogy ő valójában letiltotta őket ideiglenesen, hogy ne fárasszák a faszságaikkal vagy azért van invisible módban, mert nem akarja, hogy meló ügyben megrohamozzák (vagy a fordítottja, amikor a személyes/családi oldalt tiltja le ideiglenesen, mert munkaügyben online módban kell lennie, ha meg egy másik ablakban velük cseveg, akkor az nem túl produktív). Ahogy azt sem szeretné, ha akár az exei, akár az alkalmazottai, akár a leendő alkalmazottai látnák, hogy leskelődik a közösségi oldalas profiljaikon.

    De mivel ezeknél a cégeknél nem elmebetegek dolgoznak, ezt tudniuk kell és tudják is. Így értelemszerűen az egyetlen céljuk az, hogy egy idő után szűnjön meg minden igény a privát szférára. Ha a kontaktjaid előtt nem zavar többé, hogy transzparens vagy, akkor később kiterjeszthetik az összes emberre, így mindenki teljesen átlátható és transzparens lesz és eközben folyamatosan hirdetik a "ha rejtegetni valód van, akkor valami vaj van a füled mögött" igét, majd végül ennek áldásos hatásaként érik el azt, hogy a felsőbb szervek ugyanúgy hozzáférnek majd az immáron teljesen transparenssé vált adataidhoz, a PRISM-hez hasonló botrányokat végképp kiküszöbölve.

    Elvégre így már a felsőbb szervek is csak ugyanazt csinálják, mint pl. egy magánnyomozó. De ahogy utóbbi is az eszközei és forrásai által jóval több információt meg tud szerezni, mint Kovács Pista, meg utóbbi különben is csak ismerősi körökben érdekelt, úgy majd ezek a szervek is egyre hatékonyabb algoritmusokkal fogják sniffelni a hálózatot, így mindenkiről komplett személyiségprofilt alkotva.

    Végül pedig ez a személyiségprofil már jogilag sem fog majd a "privát szférába" tartozni, mert a titkos adatokat nem adhatják ki jogi felelősség nélkül, de pl. amit itt a PH-n posztolunk (ami még anélkül is hozzáférhető, hogy bárki regisztrált volna a lapcsaládra) minden további nélkül, ugyanis innentől ez a PH tulajdona. Ő dönti el, hogy az itt postolt fórumhozzászólások mire használhatók fel. Ha előbb-utóbb, szépen lassan minden publikus lesz és minden egyre nagyobb kört fog érinteni, akkor elérjük a teljeskörű transzparenciát.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #15036 üzenetére

    Ezt kivételesen nem ők kúrták el, mert az Opera 15-ben volt először pontosan ugyanez az ablak. Vagy onnan másolták, vagy az Opera contributor-kodott a Chromium core-ban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rétisün #15471 üzenetére

    Ez az X-notifier nagyon hasznos cucc. És megírták Operához is (mármint a 12-eshez, nem a Chromium alapúhoz), csak nem került be a katalógusba.

    Eddig még nem ismertem, úgyhogy érdemes volt benéznem. :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz csadi0011 #21092 üzenetére

    A tálca értesítési oldalán nincs véletlenül egy Chrome ikon? Jobbklikk "Let Google Chrome run in the background"/Háttérben futás engedélyezése vagy ilyesmi, vedd ki a pipát.

  • Penge_4

    veterán

    válasz csadi0011 #21109 üzenetére

    Memory leak, ami Chrome-nál nem bug, hanem feature. ;] Mivel folyamatosan a háttérben fut, az uptime-mal és a böngésző aktív használatával exponenciálisan növekszik a memórialábnyom, mert a fő chrome.exe processz ilyenkor sosem áll le. Ha rendszeresen csak altatod a gépet vagy 24/7 működik, akkor pár nap alatt egész szép mennyiséget össze tud szedni akár kiegészítők nélkül is.

    Ha vannak kiegészítőid (nem csak ami a háttérben fut, hanem bármi, pl. Adblock egyik ilyen memóriazabáló), akkor az 1-2 óra alatt szépen meg tudja hizlalni a fő chorme.exe-t, aminek a memóriahasználata addig nem csökken, amíg újra nem indítod.

  • Penge_4

    veterán

    Üdv!

    Tudja valaki, hogy hova tűnt a chrome://memory oldal, miért vették ki? Gugli nem dobott ki róla semmi hasznosat.

Új hozzászólás Aktív témák