Új hozzászólás Aktív témák

  • madle

    őstag

    Sziasztok,

    Tegnap éjjel kaptam egy biztonsági értesítést a másodlagosnak beállított (outlook) e-mail fiókomból, hogy gyanús bejelentkezést észleltek a fő (GMAIL) fiókomba Tajvanból.
    -Nem tudom, hogyan szerzik meg az e-mailem jelszavát, pedig tudatosan használom, nem adom meg egyéb regisztrációkhoz ugyan azt a jelszót, sőt, kifejezetten figyelek rá és nem gyenge..
    -Illetve be van állítva a kétlépcsős hitelesítés, így nem értem, hogyan jelentkezhetnek be? Vagy éppen csak bejelentkezési kísérlet lehetett?
    -Mindenesetre gyorsan átnéztem a biztonsági beállításokat, megváltoztattam a jelszavam még erősebbre.
    -Utána megnéztem azon az oldalon, hogy volt e kiszivárgás már az e-mail címemre és pont 2020 novemberre jelzett egy furcsa kiszivárogtatást, bár nem értettem, hogyan jutottak hozzá jelszavakhoz.
    -Mindenesetre a megváltoztatott jelszó után is kaptam még hajnalban egy ugyan ilyen levelet a Microsofttól, hogy használták a fiókomat onnan.

    Szerintetek be tudnak így lépni, hogy be van kapcsolva a kétlépcsős hitelesítés?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák