Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SRC

    junior tag

    válasz nap #43004 üzenetére

    Én hetek óta vadászom nyitott böngészővel jb-75mn akcióra, de szerintem egyáltalán nem is volt akciós. Biztos a járvány. Majd ha nem keresem és már vettem mást akkor lesz. :)

  • SRC

    junior tag

    Sziasztok, szerintetek melyik a legjobb ár/érték arányú csíptetős hangoló jazz bass -hoz?
    Vagy ha majdnem mindegy, akkor van esetleg olyan, amit semmiképpen ne?

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43070 üzenetére

    Pont egy Korg-ot néztem a tyúbon (PC2) de a hozzászólásokban úgy megköpködték, hogy hát nem tudom. Nem lettem okosabb. A videó pont az ominózus E húrral indul. Na, mondom akkor ez jó lesz.
    Egy ötezrest kérnek érte, láttam másfélét 3 ezerért, gondoltam akkor nem is a legalja ötért, aztán nézem a hozzászólásokat a videó alatt és hát nincs oda érte a nép... 15 ezret kell adni érte tényleg? Annyiért már lehet kiásom a multit a szekrényből, csak kényelmetlen, mert bele kell kábelezni.
    Csíptetős kéne, de 15-öt... hát annyit skót vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Duffy #43075 üzenetére

    Köszönöm a tippet. A végére már teljesen tanácstalan voltam és éppen volt ilyen a Tajtinál polcon négyezerötért. Elhoztam egyet. A célnak megfelel, bár nekem ide kellett csípnem, mert a fej végére csípve azért volt kis bizonytalankodás az E-nél. Jó vastag húr van fenn. Érezni, hogy low end cucc. Lassú egy picit, de fülre egyetértünk a végeredménnyel és ez a lényeg. Tudja, hogy magától kikapcsol, ha úgy felejtem. Ez volt a másik, amit néznem kellett volna, de tudja. Majd ha gyorsabb kell eladom. Egy picit talán pici a csipesze, ha valakinek nagyon bumszli fejű cucca van lehet gond, de nekem megteszi... Köszi :R

  • SRC

    junior tag

    Milyen zeneszerkesztő programhoz lehet letölteni dob ritmusképleteket? A tyúbon láttam, hogy hármat kattint a srác és kész is van a dob sáv, ami illik ahhoz, amit éppen gyakorol, de ezt hogy csinálja? Nem látszik a monitora.

    Nekem fruity loops van, de ahhoz hiába van drum kit, mert az olyan hogy ütésenként kell összerakni a loop-ot. Túl sokat kell vele vacakolni, annyit nem ér...

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43106 üzenetére

    köszi,megnézem, valami ilyesmi lesz vagy esetleg sample pack és az abban lévő wav-okat teszik egymás mögé vagy alá több sávon. Fene tudja, de pikk-pakk megvan, szóval biztos nem ütésenként vacakolnak...

  • SRC

    junior tag

    Megnéztem ezt az "Addictive Drums"-t és hát elég egyértelmű ez alapján, hogy preseteket váltogatnak valami dobprogramban a kérdés már csak az, hogy a legnagyobb ilyen program a jó, amiben élből sok preset van vagy van valami kis vacak, ami viszont népszerű és külön le lehet tölteni valami preset pack-ot hozzá és úgy, azzal lesz utána király.
    Na, ezt majd még kinyomozom. Szóval nem sample és nem kit, hanem preset.
    Be szép is ez az angol nyelv. Ehh. :)

  • SRC

    junior tag

    válasz Alexios #43115 üzenetére

    Ha becseréli egy bass-ra akkor kb. az első nap. :)

    #43111Goose-T

    Sok jó van benne, csak arra nem jövök rá hogyan kell az egyiket a másik után pakolni. Van egy olyan, hogy edit és ott annyi jött át eddig, hogy a dobszerkó minden eleme külön sávon van ami tök jó, szuper, hogy ki/be tudom kapcsolni mondjuk a lábdobot, csak aztán megállt a tudomány, hogy hogyan tudom megmondani hányszor menjen le és mondjuk minden negyedik alkalommal nyomjon bele valamit amit én szerkesztek bele.
    Majd keresek hozzá a tyúbon valami tutorial-t, mert így autodidakta valamit benéztem :U

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43117 üzenetére

    Igen, közben látom, hogy FL-be is be tudnám húzni, ami tök jó, csak ettől már elmegy a stúdió, tehát az egerészős irányba. Elveszíti azt a pikk-pakk jellegét, hogy igazából nem ezzel akarsz foglalkozni csak gyors kell alád valami, hogy könnyebben megszüld a gyereket. Az amivé az FL vált sem szimpi már nekem. Régen ez úgy volt, hogy az ilyen kisebb progikban volt egy export gomb. Arra kattintva legenerálta a loop-ot a kit hangjaiból, ahogy ez, de nem a hangkari kimenetére DA átalakítással, hanem DD digitálisan bepakolta egy wav-ba és fájl szintre került, így aztán a wav-ot pakoltad (ha akartad) drag’n’drop egymás mögé az egyik sávon mondjuk Magix-ban, de tökmindegy volt milyen stúdiót használsz, mert a wav-ot minden megette. Most ha jól értem ez a groove az AD-n belül már csak arról infó, hogy mit mikor játsszon le a preset hangjaiból, kvázi egy adatbázis és minden lejátszáskor újra alap hangokból le van generálva az egész groove, ami miatt szerkeszthetőbb marad, viszont zabálja a procit és meg van kötve a kezed, mert a programoknak „ismerniük” kell egymást és ezek szerint már támaszkodnak is egymásra. Szóval ebben a dob progiban export funkció már benne sincs, ha jól értem mindenképpen kell mellé egy stúdió, amit „ismer” különben meg vagy lőve és innen már pont annyira lesz vacakolós, mint maga a stúdió, amibe behúzod. Ergo komolyabb zenekészítéshez van szánva, amikor nekiülsz és letapadt s.ggel addig izzadnak a golyóid, amíg meg nincs az a 4 perces track.
    Én meg valami 3 kattintásos cuccra gondoltam. :))) jó, végül is gyors is tud lenni. Ne akarjak hozzányúlni, aztán kész...

    #43119consono

    Megnézem, köszi, csak már nem akarom a gitáros topicot teljesen szétoffolni ezzel. Viszont ha már mindenképpen kell valami stúdió van olyan is, amihez van valami Windows alatt, ami tudja effektezni a gitárt? Vagy ilyet csak Mac-en érdemes? Igazából ott láttam ilyen szoftveres multieffektet. Az jót szólt. :K

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #43121 üzenetére

    Nem szerettem volna, de több mind 15 éve nem foglalkoztam ilyesmivel, muszáj lesz rászánni egy pár napot. A generációváltás marhára érződik az egészen. Egyfelől állati jó, hogy minden van. Tényeg qrva jó, csak ez a „minden maradjon nyitva” hozzáállás, hogy mindig minden a legelejéről legyen a végsőkig legenerálva...
    Nem igaz, hogy nem lehet eldönteni.
    Az én időmben, ha mi megbeszéltük, hogy suli után 17:00-kor találkozunk és megyünk bringázni, akkor az el volt döntve. Mi így vagyunk még programozva, hogy döntéseket hozunk. Mindenki ott volt 16:59-kor, mert aki nem, az aznap nem is látta a barátait. Mehetett haza lógó orral, mert nem volt qrva mobil. Érted mi nem azt beszéltük meg, hogy majd ötkor elkezdjük egymást hívogatni, hogy elmeséljük éppen mit csinálunk elindulás helyett.
    Értem én,
    hogy ez így jobb szerintük, hogy soha nincs semmi eldöntve, csak nem áll át rá az agyam. Valamit letettünk fájl szintre akkor az odáig el volt döntve. Onnan nem volt cancel meg undo.

    Most meg 200 helyen bele lehet tekerni mindenbe. El is felejtem, hogy még azt is használtam, annyi vacak van. Aztán meghallok valamit, ami nem tetszik és már nem találtom hol a toszba tekertem túl. Guta üt meg hát nem tudom megjegyezni ezt a sok vackot. Persze nem jó helyen tekerem és csak rosszabb lesz. Elmegy vele az idő és pipa vagyok, hát bénának érzem magam, miközben tudom, hogy jó ez, csak sajnálom az időm, ha nem érek célt és fel is bosszant :) Átok kölykök meg olyan gyorsan kattintgatnak, alig tudom követni. Ehh, hát régen ez az FL nem így nézett ki. Ez is mennyi mindent tud már…
    Fú sok, egyszerűen sok egyszerre.

  • SRC

    junior tag

    Más téma láttam gitárra koptatót téglalap alakban csájnából olcsón. Azt nálunk kivágják valahol szépen, ha viszem mintának azt, ami rajta van?
    Vagy 3D nyomtatni kell? Valamit okoskodni kell, mert a brandelt "gyári" koptató drága. Egy kolbászos műanyag hol ér 50 dollárt? Tiszta lehúzás.

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43128 üzenetére

    Átfutott az agyamon. Kivágni még csak kivágom, miután körberajzoltam a gyárit, de aztán úgy körbecsiszolni a szélét, hogy a középső rétege végig pont 1mm-re látsszon ki a felső réteg alól az ívek mentén is, tehát végig fix szögben… Ahhoz valami állványos csiszoló kéne, ami nekem nincs. Elengedtem.

    #43129Eastman
    Sajnos bonyolult, mert nem elég, hogy nem egyeznek a furattávolságok a standard méretekkel amiből lenne kínai, még branden belül az 1. gen sem egyezik meg 2. gennel. Szóval ha nincs odaírva egy weblapon, hogy melyik gen nem is tudod, hogy jó e. Nekem első generációs Sire V7-re kéne. Van is rá száz féle, csak EU-ban nem találtam normál áron. Egyébként 20$-ért van kínálat.
    Annyiért határeset, még tán le is nyelném, de amcsiból annyi a pk, hogy együtt a kettő már a torkomon akad.

    Huszadrangú dolog és hát nem izgatott idáig érthető okoknál fogva még annyira sem, hogy tegyek rá valami öntapadós dekorfóliát. Csak az volt a benyomásom, hogy ti itt tényleg nagyon benne vagytok a témában, gondoltam ha létezik valami okosság erre is, akkor ti tudtok róla.

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #43121 üzenetére


    Minden ok, mennek a VST-k, megszültem. A 9. FL-t kellett elfelejteni. Felfrissítettem és utána jó lett minden. Nagy királyság ez mic bemeneten. Egyedül arra nem számítottam, hogy olyan, mintha 1km-re lennék a ládától.
    Gondolom ezzel együtt kell élni, mert ez input lag lesz. 6 magos procim van, meg ha nem effektezem meg a mic bemenetet akkor is késik a hang a pengetéshez képest, szóval felteszem, hogy nincs mit tenni.
    Azt gondoltam, hogy majd felvétel nélkül akár a stúdió monitorokon hallgathatom az effektezett gitárhangot effektnek használva a PC-t, de azért ez egy kicsit kéz bilibe lóg, mert csak a visszhangját lehet hallani. Azért így is tök jó, mert ki lehet próbálni a cuccokat.
    Köszönöm szépen :R
    Tök jó dolgok ezek :K

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Moleman #43134 üzenetére

    USB-s hangkari mic-je az in, USB-s DAC analóg out-ja az out. Utóbbi megy az aktív stúdió monitorok bemenetére és tökéletes. Nagyon köszönöm. 19ms-t ír az ASIO ablakában, de szerintem ez már nem zavaró. Ez így már nagyon állat ingyen. Ne vicceljünk, hát mi van manapság ingyen. Erre nem is gondoltam, hogy a lag szoftveres. Király vagy!
    Az egyetlen gixer az maradt, hogy amikor az FL-ben bekapcsolom az ASIO-t akkor minden más alkalmazás elfossa magát, illetve, ha már meg van nyitva valami az FL-en kívül, akkor az FL-ben hiába kapcsolom be, nem lesz hang.
    Ez picit megszívatott, mire rájöttem, de rájöttem. Teljesen jól adja. Egész belelkesültem, ebéd után kipróbálok mindent is :DDD :R

  • SRC

    junior tag

    válasz SidCorky #43137 üzenetére

    Az ő gyűjtésük egy pack úgy emlékszem, ami 2016.04.05.-én (csak egy mappa létrehozási dátuma, már nem emlékszem) akkor éppen 48.602 db gp3 és gp4 kottát tartalmazott. Szóval egy pár éve biztosan létezik az oldal. Csak az ilyen kottapakkokat feltöltik torrentre (is) és így kvázi semmi értelme a weblappal vacakolni. Sokkal könnyebb fájl szinten keresni.
    A weboldal üzemeltetője persze szeretné a tulajdonaként kezelni, de nem szerző. Amit a felhasználók hozzá töltenek fel az válik a tulajdonává. Amit meg máshová töltenek fel ahhoz viszont ettől még nem lesz köze. Szóval ha valaki készít egy kottát a saját munkáját attól még feltöltheti torrentre is. Emiatt (is) szerintem kottát orrba-szájba tölthetsz torrentről tök legálisan, de javítsatok ki ha nem így van. Úgy értem a weblap nem szerzője ilyenkor a tartalomnak tehát nincs szerzői joga, csak "hagyja", hogy feltöltsék a szerzők ingyen, szóval csak tulajdonjoga lesz, de csak annak lesz tulaja amit oda feltöltöttek. Gondolom a weblap üzemeltetője feltöltés előtt apróbetűvel magát a szerzőt, aki ténylegesen készítette a kottát meg gyors beleegyezteti abba, hogy nincs semmi követelése. Szóval nekem nagy lehúzásnak tűnt anno az egész. Beékelődik közéd meg a zenésztársad közé akik között nélküle is létrejönne a p2p és elkezd élősködni. Én leszedtem pár ilyen pakkot egy tracker-ről ingyen, aztán szevasz.
    Már csak azért is, mert amúgy hemzsegnek ezek a kották a hibáktól, kvázi értéktelenek. Pofátlanság pénz kérni értük.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Moleman #43136 üzenetére

    Közben feltűnt, hogy a 12-19ms idő csak egy elvi szám az 512 mintára számolva, de nekem azért volt jó a gitár hangja, mert lehúztam 64 mintára a Buffer méretet. Csak ezt elfelejtette.
    Lehet ezt valahogy profilozni, hogy megjegyezze? Gondolom ha máskor nem akkor felejti el, amikor kihúzom az USB hangkarit.
    Ez egy régi kínai vacak amit az optikai ki és bemenete miatt vettem meg anno ebay-ről egy ezresért. Régen egy olyan alaplapot használtam HTPC-nek, amin nem volt SPDIF out és akkor kapóra jött filléres megoldásként. Aztán feleslegessé vált, most szedtem elő, de ritka ronda meg le is esik a vezeték súlyától szóval nem hagynám elöl.
    Ja és van még egy "always resample" sor is az asio-ban, amit nekem mindig bepipál sajnos és újra ki kell vennem a pipát, különben nem szól.
    Emlékszel esetleg valami ini vagy cfg-re, amit fájl szinten meg lehet editálni? Ilyesmit nem használtál? Nekem tök új ez az asio. A natív driver mintaméretét meg gondolom nem lehet állítani azért használja mindenki ezt.

  • SRC

    junior tag

    válasz Alexios #43141 üzenetére

    Értem, akkor nem is hibáktól hemzsegnek a kották, hanem szándékos változtatásoktól, hogy ne legyen jogdíj. Aha ... hát a véleményem az nem igazán változik a dologtól. A végeredmény, hogy nincs rajta szerzői követelés. Az informatikusoknak meg legalja az ilyen. Élősködő opportunista, semmi értéket nem teremt. Nincsenek elvei, ha saját magáról van szó. De ha másról, akkor bezzeg rögtön elvei lesznek és azzal szekál engem, hogy én nem tartom be az ő alapelveit, mintha lennének elvei, azt sem tudja mit jelent a szó, hogy hűlne rá a bőr, de ahol mi beszélünk az az ő fóruma, mert vett egy domaint és ettől érzi magát nagynak pföjj ... de utálom a fajtáját. Amúgy békés, gyűlölködéstől mentes boldog karácsonyt mindenkinek :DDD

    #43142Moleman

    Az lesz, hogy veszek hozzá tépőzárat és felragasztom az asztallap alá és akkor nem látszik és kihúzgálni sem kell. Ennyit megér, hogy ne kelljen vacakolni.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #43154 üzenetére

    Meghallgattam, két technikai dolog. Szerintem. Anélkül, hogy kritizálnám, hogy jó zene vagy nem jó zene. Simán csak a „hozott anyag” szintjén, amit szerintem lehetett volna.
    1, Én sz@rnék bele és nyomnék az énekes mikijére egy raklap auto-tune-t és még és még. Mert hamis. Nem foglalkoznék azzal, hogy a hangmérnök mit mond, mert utálni fogja. Ő azonnal hallja, hogy auto-tune és hát nyilván utálja. Én is szoktam megjegyzést tenni, amikor üvölt egy énekhangról, hogy feljavított, de az csak egy megjegyzés, mindenki másnak meg sokkal jobban fog tetszeni az auto-tune, mint a hamis ének.
    2, Nem tudom átlag hangszórón mennyire hallani, de maradt rajta valami szinuszos sípolás, de olyan hosszan, hogy már meg kellett állítanom, hogy most a fülem cseng vagy mi a rák és a felvételen van ráadásul többször. 3 másodpercig még oké is lenne. Legalábbis nekem beleférne valami fuzz-os „gerjedésnek” de túl hosszan van ott. Nekem, ahogy a Focal-on szólt annyira tolakodó volt. Annyira, hogy már semmi másra nem tudtam figyelni, csak hogy „Mi a rák az a sípolás mögötte?” Azt egy szűrővel én kivettem volt a helyetekben.
    No offence, csak ha már belehallgattam... gondoltam leírom

  • SRC

    junior tag

    válasz fattyu #43168 üzenetére

    Annyira nem? Akkor nem.
    Bikicsunáj vicsáj

    Ne nézd, Focal sorozathiba lesz, szólok is a Fejesnek kűggye vissza az összest is

  • SRC

    junior tag

    Bass gitár vásárlás előtt kötelező darab!!!

    …de minden gitárosnak kötelezővé tenném, mert mennyire jó lenne már, ha mindenki így el tudná mondani, hogy milyen bass hangot szeretne. Ez egy nagyon jó cucc:

    IK.Multimedia.MODO.BASS.v1.5.2

    (Ha valakinek nem jön le írja meg nekem priviben az emiljét. Egyben jön le a Mac OSX-re és a Windows-ra való telepítő, szóval az mindegy mire kell)

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #43219 üzenetére

    szpotin most dobta be nekem a
    Road- Túlzó kámfor illat című számot. Na, annak nézz utána melyik stúdió és ott ki csinálta, mert elég faszán meg van csinálva. Van a számban egy kis izzadságszag itt-ott, ami nekem nem jön be, de arról a stúdió nem tehet. Viszont ki van tekergetve faszán minden :R Volt benne pár rész, ami kifejezetten jót szólt, meg is lepődtem. Ahhoz képest, hogy nem is hallottam még ezekről soha, hát jobb volt, mint amit legutóbb a csapdától hallottam a tyúbon. Attól teljesen lefagytam. Az teljesen ilyen "kócós lesz a csillámpónim, mert 16 lettem" rock lett. Jézusom, valami nagyon rossz. Pedig anno a punkot milyen jól nyomták, abban benne volt a bugi.

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43224 üzenetére

    A magyar nyelv az oka gondolom, de valami hihetetlen meghatározó a magyar rockban az énekhang. Az egész zenekar teljes mindegy szinte ha van energia az énekesben. Lukács is olyan vokál, hogy mindenki bekaphatja neki, mert egyedül is ő a Tankcsapda.
    Emlékeztek erre?
    Alapjában véve ez is egy lapát sz@r, de meghallod ezt a vödör whisky vokált és akkora energiát visz bele, hogy működik tőle.
    Egyszerűen senkit nem érdekel a metronóm hát ki akarná a gangsztát jazz konzira küldeni? Akár lódobogás is lehetne alatta mert átjön ez a teljesen lealjasodott … hogy mindegy csak „üh’ssed B+ !!!” és megy. Hozzá a szé’jjel varrt mocskos fejek és ez pipa, ez ennyi.
    Nem a 6 diplomás szociológus szövegíró meg az x-faktor válogatás kell. Nyers energia kell! Annak nincs izzadságszaga, az átüt.

  • SRC

    junior tag

    Srácok, láttatok valahol romokat olcsón?
    Nem tudjátok, a kombóknak van valami temetője BP közelben? Érdemes valahová elmenni túrkálni? Bass-hoz kéne valami 15”-os hangszóróval szerelt nagyobbacska cucc, de valami mentésre szoruló, már letérdelt darab olcsón.
    Szóval nem baj, ha hibás, értek hozzá, legalábbis papírom van róla, meg szeretek feltámasztani dolgokat magamnak, de csak akkor ölök szívesen szabadidőt valamibe, ha látom, hogy fél ár a vége úgy, hogy a saját munkaidőmet nem számolom bele az árba.

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43470 üzenetére

    A hirdetés egy dolog. Az eladás a lényeg. Én 3db olcsó tömeggitárt adtam el GS-en decemberben. A 3-ból kettőért többet kaptam összegben, mint amennyiért én vettem használtan. Más kérdés, hogy az a pénz most mit ér, meg akkor mit ért. A háromból egy ment el egykori új árának 80%-ért, a többi inkább félár környéke. Januárban egy 15W-os gyakorló kombóra jött onnan vevőm. 20-ért vitte el és ezt még lehet kapni újonnan, ezért tudom mondani, hogy most éppen 30-32k között van az ára.
    Én nem azt látom, amit te.
    Pár napig nézegettem ott a kisebb 100W/15” kategóriás bass kombókat és hát 60k környékén teszi fel a sokadik tulaj a cuccot, amit ő inkább 40k környékén vett már akkor is használtan. Sokszor bevallottan nem első tulaj.
    Ez nem válságár. Túlkínálat sem nagyon van egyelőre. Pláne, hogy egy bass kombó nem hangszer. Egy mélyhangszóró erősen fárad. A fáradt hangszóró tekercse áthúz, amitől vagy megég az egész és recsegni kezd vagy a végfokban nyírja ki a tranzisztort, de tök normális ha a korral az ára lefelé megy, mert véges üzemidőt tud.
    Inkább azt mondanám, hogy egyre jobban nyílik az olló az új és a használtár között. Szóval, aki azért ad el, hogy aztán újat vegyen helyette az egyre jobban zsebbe kellene nyúljon és ezért inkább ül azon, amilye van.
    Így meg azért nehezen lesz túlkínálat (még ha vannak is páran, akiknek gyorsan kell a pénz). Túlkínálat nélkül meg nehezen megy lefelé az ár. Először mindenki a többit nézi, amikor áraz.

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43474 üzenetére

    Kopasz azt mondja semmi nincs még. Persze blöffölhet is, de ha kevesebb autót adna el és letagadná azzal mire menne? Azért ő 2 milla feletti holmikat árul. Oké, hogy alkudhatnak nála is, de ha most azt mondaná, hogy 10-20%-al kevesebbet ad el darabra attól még senki nem menne oda azzal, hogy másfelet ad a 2 millás autóért.

    Egyébként valami borzalmas trágya, de tényleg ilyen 400 fontos meg 999 EUR-os körberohadt sz@rokért kérnek nálunk már 1 millát, szóval egy-két ilyen kavicsos gennyzsák felőlem nyugodtan meg is dögölhetne, már üzletileg értem. Nem bánnám, ha a helyükre kerülnének az árak nálunk is. Szerintem röhej, hogy már lassan a 90-es évek elején gyártott Hondákat is 700-800-ért teszik ki … Az már nem 20 az már 30 éves lassan, hát értem én, hogy jó autó (volt 30 éve) de már akkor 300-400 ezerről tekerték vissza, amikor 10 évesen behozták a kétezres évek elején és azóta azaz 20 éve ütik a futóművét a magyar utakon és törik meg minden oldalról ki tudja hányszor, hát mi az már?
    Egy vödör gitt és mindegyiken ott a kályhacső…
    És akkor ennek az árát kapja meg mindösszesen fél év alatt több mint egymillió magyar ember, aki a szakmunkás bérminimumot keresi a munkahelyén. Ha csak otthon ül, hogy félre tudja tenni a bére egyötödét, akkor 2,5évet ül otthon magánzárkában, hogy meg tudjon venni egy ilyen romot?
    És akkor párszáz kilóméterre meg zsírkrétával írják rá ezeknek a szélvédőjére, hogy 999EUR és nem elég hogy fújják itthon a buborékot még elveszik a szegényektől a máshoz fordulás lehetőségét is azzal, hogy a magánhirdetőket is hívogatják… Vedd meg az egyiknél 800-ért, másnap menj el vele a másikhoz és kérdezd meg mennyiért számolná be. Feléért se. Nagy g.cik ezek azért… na. De nem ezek szívnak. A szállodai takarítónő szív, szerencsétlen.

  • SRC

    junior tag

    válasz NeoPampalini #43477 üzenetére

    Jó vétel és pont ilyen kéne. :R
    Ájj de dühít ilyenkor, hogy ez a vicc távolság is olyan itt a balkánon, mintha a holdon lenne. Ki volt táblázva, hogy nekem épül az út, aztán ha 10 évben egyszer tényleg használnám és mondjuk elmennék ezért Debrecenbe, akkor a vámszedők miatt nem éri meg elindulni. A matricájukat… azt! Mintha börtönben lennék a saját országomban. Közalkalmazottként adót kell fizetnem, hogy elmenjek egyik városból a másikba és akkor mi a vége? Hogy nem megyek. Az a jó, hogy van út.
    35 ezret fizetek havonta, hogy légvonalban 20km-re bejárjak dolgozni. 6km az állomásig kocsival, tehát napi 12km, ez havi 15k benzinköltség a 20 éves roncsommal, 10k a vasúti bérlet meg még 10k a BKV bérlet.
    De ebben sincs elég adó, nem elég a kapzsi g.ciknek, hogy évi 420.000-ret levesznek rólam a 20km-es bejárásért. Nem, szóval ha el akarok menni Debrecenbe akkor még fizessek és vegyek még matricát, de még vagy hármat. Óránként ötszázért parkolhatok a munkahelyem előtt és adnak 180k nettót egy közalkalmazottnak. Az 500EUR havi bér, hát ilyen éhbér mellett a minimum lenne, hogy a saját alkalmazottjának ad januárban az állam egy éves útvonalengedélyt és ingyen tömegközlekedem a munkahelyem és az otthonom között meg egy országos matrica mellé, de ezek a kapzsi g.cik nem elég, hogy 1000EUR helyett 500EUR-t adnak még a felének a felét is visszalopják és akkor ebből neveljek 3 gyereket, mert ha nincs gyerekem, akkor még konkrétan le is buziznak meg lóbacóznak kiszivárogtatott hangfelvételek útján. De nincs baj, mert ha nem tetszik valami akkor majd 2 év múlva újra eldönthetem, hogy Orbán vagy Gyurcsány, mennyire jó. :W
    Az a jó, hogy van eladó kombó Debrecenben.

  • SRC

    junior tag

    válasz espista #43483 üzenetére

    Én eléggé vágom.
    Ami a kérdésed illeti nekem az öntapadós rézfólia vált be leginkább. Mindenre ragaszd, ami a hangszedő környékén van. A koptató belső falára is simán lehet. Ezt követően egy vékony rézvezetékkel kösd össze a felragasztott fóliát a földdel. Én UTP kábel egyik erét szoktam használni.

  • SRC

    junior tag

    válasz espista #43489 üzenetére

    Fólia nagyon vékony, szerintem nincs olyan, hogy nem fér el. Mindegy, a festék is beválhat, de itt van egy tárgyi tévedés az árnyékolással kapcsolatban: az, hogy lefested önmagában semmit nem ér! Hiába árnyékoló festék azt ne felejtsd el, hogy a kapott réteget össze is kell kötni valahogy a földdel. A fóliához bárhol oda tudod forrasztani a vezetéket és semmi ellenállása, így remekül árnyékol a forrasztási ponttól messzebb is. A festék ugyan elegáns, de összefüggő réteg kell legyen onnan, ahol össze van fogva a leföldelt felülettel, ami gondolom valami potméter háza szokott lenni. Szerintem utólagos árnyékoláshoz a fóliánál nincs jobb. Azért gondolom, mert fóliáztam már le árnyékolóval lefestett gitárt is és jobb lett.

  • SRC

    junior tag

    válasz Eastman #43492 üzenetére

    szvsz ha szorul az ugyanolyan mérethiba, mint amikor túl nagy marás. A hiba meg azért van, hogy kijavítsam. Én biztos mérethelyesre csiszolnám még akkor is, ha le van festve árnyékolóval.
    Mert szerintem annak az a dolga, hogy állítható legyen és ha nem az, akkor nincs rendben.
    Ha rendbe tudom tenni rendbe teszem. Miért ne tenném? Lehet, hogy ez a fólia csak az én dilim és tök jók az erre a célra kapható festékek, de nem bízom az ilyen készre kevert löttyökben, mert nem tudom 100%-ra, hogy milyen minőségű és ha a végén nem lesz tökéletes bármi miatt, akkor mindig ott marad bennem a kétség, hogy lehet gagyi volt a festék.
    A fólia az meg tuti.
    Forrasztva van, nincs az, hogy meglazul a csavar a kötésnél, vagy oxidál valami felület vagy bármi, akármi. Ha megcsinálom a szokott, bevált módon az legalább biztos lesz, hogy az árnyékolás rendben van. Ha már nekifogok akkor kipipálom tutira, értesz. Onnan az 100 év+1.

  • SRC

    junior tag

    válasz Eastman #43494 üzenetére

    Igazad lehet, ha valami egyedi vétel, de nagy általánosságban én azt mondom
    ha ér annyit, hogy nem barkácsolom otthon, az annyiért már legyen pontos is. Persze, amik Mexikóból jönnek hühűű ...
    ...van szórás... mondjuk nem is veszem meg azt kész. :DDD

    #43495 espista

    Ha rendesen vezet akkor jó kell legyen. Megteszed amit lehet, aztán van az a pickup, amit el kell engedni. Olyan is van.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43498 üzenetére

    Kár hogy nem jó hozzá ez Vermona gyakorló 50-ért. Sajnos ez a basszushoz való változata a Regentnek, pedig a kettő együtt nagy vétel lenne 200-ért szerintem.

  • SRC

    junior tag

    válasz Eastman #43573 üzenetére

    Azt gondolom az „egyetlen” gitárod után ezek a vásárlások részben már akkor is kedvtelések, amikor a vásárlás ténylegesen az érdeklődés kielégítése és megint más részben már tárgyi különösségekben megnyilvánuló úri szeszély. Amikor a kedélyállapot kinyilatkoztatása a vásárlás, mert már igazából nem neki, hanem a „gyűjteménynek” kell.
    Azt vettem észre magamon, hogy emiatt nem érzek együtt a zenészekkel.
    Egyfelől szerencsésnek gondolom őket, mert nem dolgoznak, bár tudom, hogy ez demagóg, csak úgy értem hiába mutatjuk be a zenészlét „munka” oldalát hangszeren játszani vs takarítani sosem lesz ugyanaz a sportág. Azt vettem észre magamon, hogy egyfajta elégtétellel nézem végig, ha egy feltűnően jó életszínvonalon élő zenész eladni kénytelen a csecsebecséit.
    Mintha tartoznának ennyivel a szállodai takarítóknak, pedig nem takarítottam pénzért soha életemben. Isten látja lelkem én nem irigylem tőle, csak valahogy mégsem sajnálom.
    Érdekes dolog ez az empátia. :U

    #43567Goose

    Amikor el kell adni az asszony egyik gyémántfülbevalóját, mert hirtelen túl sok a BMW törlesztője azt nem nevezném "durva" helyzetnek. Azért ezek nem olcsó holmik abban az országban, ahol több, mint egymillióan dolgoznak bérminimumért.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Moleman #43575 üzenetére

    Ha szenvtelenül nézem teljesen igazad van. Egy szerelőnek sem egy szerszámkészlete van. Egyetértek veled, ezért is lepett meg a saját érzésem annyira, hogy leírtam, hogy most akkor én vagyok az érzéketlen irigy genyó? Vagy ti is így vagytok vele?

    Belegondolva talán a tyúbos videó állította át az értékítéletem. Az nagyon erősen hatott rám, amikor belegondoltam, hogy mondjuk 300-an vannak előttem egy libasorban kint télen és beállok télen a hidegben és végigállom, mindezt egy tál meleg ételért… nehéz kimondottan potyázásnak értékelni és amikor láttam a tyúbon, hogy ezrediknek is beálltak emberek BP-n és végigállták ezredikként is a kilóméteres sort akkor csak azt mondtam, hogy „fú, azért ez durva”. Valószínű emiatt vagyok ilyen.
    Mert nem mentem ki és álltam ki a szerencsétlenekért, csak odaböfögtem valahová az internetre annyit, hogy fú milyen durva. Pedig éreztem, hogy ez kevés.
    Finoman szólva nem lenne arányos, ha most mindennek utána ilyesmire is azt mondanám, hogy hát ez (is) milyen szomorú és mekkora tragédia, hogy felszámolnak egy hangszergyűjteményt, ami amúgy többet ér, mint mások teljes éves keresete, amikor éppen van munkájuk... Végtelenül elcseszettnek érzem az egészet, mert én vagyok annyira intelligens közben, hogy pontosan tudom, hogy nekem attól nem lesz jobb, ha neki nincs.
    Nem is drukkolok, hogy elveszítse. Nem vagyok irigy rá. Ez nem irigység. Valahol lelkiismeretfurdalás inkább, mert mindenkinek fel kellett volna állni otthon a fotelből, amikor filmre vették azt a libasort… mert az durva volt. Más népek rágyújtják a várost a kormányukra ilyesmiért. Itthon meg bárki tart zászlót már gyanús. Volt egy csomó srác, aki ugyan képzetlen, de helyén volt a szíve és velem ellentétben legalább felállt a fotelből és ment és mi lett a vége? Cigányozó meg zsidózó hülyegyerekeket csináltak belőlük. Kiálltak a nagy semmiért. Végtelenül elcseszett az egész.

  • SRC

    junior tag

    válasz pigatt #43616 üzenetére

    Csá, a 32. számú képen nézem, hogy ahhoz képest mennyire nem párhuzamos a csavar szára a húrral elég mélyen ül a G húr. Lehet hogy emiatt a kelleténél gyorsabban fog fogyni. Ilyet tegyél alá, ha gond lesz, mert ez is megfogja.
    [kép]

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43629 üzenetére

    Ó ma már nem téma ez. Akinek van egy profi AirBrush készlete nem elég, hogy letüsszenti neked otthon egy színezett lakkal még jó is lesz. Ráadásul ma már a hibákat is lehet mester szinten javítani otthon, mert a fakittből is... olyan profi műgyanta alapú cuccok vannak, hogy kikötés után úgy síkba lehet csiszolni, hogy akár polírozhatod is... aztán meg mondj nekem valakit, aki rétegvastagságot tud mérni fán :) A sok csillogó öreg cucc mind újra van fújva nyugodt lehetsz és ahogy látom a piac árait ez ma már senkit nem érdekel. Nem értékcsökkentő dolog. Olyan mint az óratekerés a kocsiknál. Mindenki tudja, hogy létezik, mégis könnyebben eladható a keveset futott csillogó cucc...

  • SRC

    junior tag

    Árnyékoló festék mi? Ma fóliáztam ki egy single coil JB-t. Gyárilag fullra ki volt festve belül, de vastagon, aztán a föld vezeték végére rákrimpelve saru és az hozzácsavarozva a festékhez, de minden üregben. Full gyári állapot.
    Nem mondom, hogy semmit nem ért, de sercegett, szóval hangerőn már volt háttérzaja. Most meg elengedem a húrokat és kriptacsend. Hát ennyit számít, hogy rézfólia van mindenhol és forrasztva van nem krimpelve és érintkezik is rendesen.

    Nem tudom, hogy lehet, ha olyan jók ezek a festékek, de már nem az első ilyen. Gondolom valami átmeneti ellenállás alakul ki a rétegek között és hiába van odacsavarozva hozzá a saru. Vagy csak simán szarul van krimpelve. 3 éves gitár és már szar volt. Szóval ha jót akarsz a réz az réz és semmi krimpelés, odaforrasztod kész.

  • SRC

    junior tag

    Nem teljesen értem, hogyan lehetséges ez?
    A jelenség, hogy 4 húros bass-on elkezdem a húrmagasságot csökkenteni. 3 húr egészen alacsonyra állítható, de ha a „D” húr magasságát csökkentem a 14. fekvéstől felül a bundok tetejére, de az összes fekvésben, tehát nem az egyik bund magas, hanem egészen a nyak tövéig akárhol fogom le felül a következő bundra és nem rezeg. Csörögve sem, teljesen ráül.
    Egy picit emelek a magasságán és tökéletes egyből minden fekvésben. Egyszerűen nem lehet lejjebb állítani, de csak azt.
    Esetleg a bund görbülete miatt lehet? Próbáljam az egyforma húrtávolságot növelve vagy csökkentve máshová tenni a „D” húrt? Igazából mértanilag se értem, hogy ez hogyan lehet. Mellette a ráadásul vastagabb "A" húr alacsonyabban is oké. Nyilván a "G" is, de az még lehetne amiatt, hogy az vékonyabb a "D"-nél és amiatt.

    Nem értem. Jó még a gitár, nem arról van szó, nincs olyan nagyon magasan a "D" húr sem, csak hogy a toszban lehet ez :F

  • SRC

    junior tag

    válasz Eastman #43738 üzenetére

    Ez megvan, oké, hogy a vonatkozó szakaszon már egyenes a nyak, de akkor minden húrnak fel kéne feküdni nem?

    Ha a nyak jól álla testen akkor a húrok közötti különbséget vagy maga a húr keresztmetszete adja, vagy a bund rádiusza és ezek a lemezhidak tulajdonképpen sokféleképpen engedik felszerelni a húrt, elég sokat akár fél centit is odébb lehet noszogatni a hídon a húrt összességében, mert nem csak a fához szorító csavarozásnál van benne 1-2mm és én a hangszedőhöz képest szoktam csak nézni a húrok helyét, mérni csak az egymáshoz képesti húrtávolságot szoktam, hogy a hídon jó helyen van e azt hát valamennyire a nút adja ki, amibe belemegy a húrmagasság állító csavar, de ott is van pár mm játék.
    A rádiuszban lehet vajon annyi, hogy érdemes legyen megpróbálni a húrnak nem a magasságát állítani, hanem a helyét? Mert a G húr alatt azért elég sok szabad hely marad a nyakon, szóval mind a 4 húr jöhetne akár lejjebb, vagy egymástól távolabb lehetne őket állítani.
    Nem értem a bundok síkolása miért, vagy hogyan segít ilyenkor. Amikor lefogom a hangot és a bundhoz nyomom a húrt létrejön egy hegyesszög. Ha a bundnak nem lenne rádiusza ez tök egyforma szög lenne mind a 4 húron, de nem egyforma, így akkor a rádiusz kell számítson igaz? Amiatt lehet, hogy csak az egyik húr fekszik fel, a többi nem, még alacsonyabban sem.
    Vagy lehet hogy a csavarozásnál az egyik oldalon van valami a nyak és a test között és picit magasabb a nyak egyik fele és a "G" húr csak azért jó, mert az vékonyabb?

    Nem értem igazából hogy lehet, hogy még az "E" húr is alacsonyabban lehet, mint a "D" amikor kétszer olyan vastag.

    Kéne egy jó méretű imbusz bit, hogy felhangolva is tudjak a csavarral játszogatni.

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43740 üzenetére

    Emelve szoktam felhangolni, aztán onnan csökkenteni szerintem ér felhangolva is. Még nem szívtam meg emiatt, csak most éppen nincs mérethelyes szerszámom és elforog a csavarfejben felhangolva. Köszörűlt volt és elnyaltam.

    Egyébként megoldódott. Capoval ráfogtam a húrokat a nyak és a test találkozásánál a bund tetejére és a hézagot néztem az utolsó bund felett.
    Az "A" és a "G" hézaga láthatóan kisebb volt, ezért a négy csavarból azt a sarkot megpróbáltam húzni és láss csodát tudtam is húzni még rajta. Ilyenkor azért para, hogy megtépi az ember a menetet a fában, de most bevált.

    Bass-nál sajnos a lemezhúrláb a tuti. Illetve ízlés kérdése, de az ilyen badass és hasonlók... más lesz tőle a hangkép. A felsőközép és a magas tolakodóbb lesz. Van akinek tetszik, de sokszázezres Fendereknek sem véletlenül vadásszák az eredeti hardvereit. Bőven vintage kor alatt is azonnal viszik ha van az a hülye, aki eladja. Nem ugyanaz, az a helyzet, hogy nem ugyanaz a hang és mindig az kezd hiányozni, ami nincs.

    Szerintem ha nem tetszik a gitár hangja, akkor elad és másikat kell venni, de legyen rajta minden eredeti.
    Persze nyitott vagyok ellenérvekre, ha vannak. Az ember holtig tanul. :R

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43748 üzenetére

    Ezt eddig nem vettem észre bass-nál, hogy amikor lejjebb engedem elmászik. Mondjuk én a hangszedő és húr közötti távolságot a gyári ajánlás alapján utoljára állítom, amikor már a húrmagasság a vágyott helyén van és általában azon is húzni szoktam. Lehet akkor azzal kompenzálom, hogy viszem lejjebb a hangszedőt is? Vagy csak süket vagyok. Utóbbi mondjuk nagy előny zenélésnél :DDD

    #43753 arnyekxxx

    ALKONEK Ipari spiritusz vagy denaturált szesz ugyanúgy 98%-os vízmentes alkohol. Festékboltban a higítóknál találod, ugyanúgy literes csak ezresért megkapod, ha nem rabló a boltos, de ha rabló akkor is ezeröt nem kétezer.

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43755 üzenetére

    Nekem színes műanyag felületeken az válik be mindig, ha egyszerű Ciffet higítás nélkül nyomok a felületre és hagyom rajta úgy 20 percet. Nem szoktam súrolni vele, mert koptat, de amin állt 20 percet azt a felületet utána eredményesen lehet egy ronggyal/szivaccsal tisztítani általában, mert abban van mindenféle összetevő, ami elegyedik a felületi retekkel és oldja ezeket a dzsuvákat annyira, hogy utána le lehessen őket győzni. Kár kapkodni, persze én is van, hogy nem bírom ki és elkezdem hamarabb ölni, de semmi értelme. Úgy se jön le hamarabb, csak több Ciff fogy.
    Az alkohol kvázi öblítésre van meg a rongy nedvesítésére. Gyorsan elpárolog, ezért nem baj ha befolyik ide-oda.
    Fehér műanyagnál van, hogy csak a hidrogén-peroxid segít, ha van valami felületi elszíneződés, illetve. ha keversz hozzá egy kis Vanish-t akkor a brómot is eltávolítja, aminek oxidációja sárgítja be a fehér műanyagot, de ez már erősen gumikesztyű meg kennelbe zárt állat, asszony, gyerek és minél sárgább annál tovább kell rajta legyen. Egy ilyen mix már tényleg veszélyes, odafigyelős cucc. Bőrre kerülve is megérzed, csíp rendesen, de ha belenyúlsz a szemedbe akkor szevasz.
    Egyébként ha egy műanyag már rendesen besárgult akkor kb. 2 hónap után láthatóan újra sárgulni kezd a kifehérítés után, ami sokszor csak úgy megy, ha befóliázod miután rákented a vegyületet, mert van hogy napokig rajta kell legyen, ha már olyan vastagon kiült a bróm a felületre és ez már csak fóliával megy, máskülönben hamarabb, egyszerűen rászárad a cucc.

  • SRC

    junior tag

    Sziasztok, a viaszos wax ér valamit? Próbálta már valaki? Meg lehet úszni drága lakkok használatát?

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #44380 üzenetére

    Hengerrel festettem és nagyon szép lett szemből, de ha a fény felé tartom látszik a fénytörésben ahogy a henger mozgott. Vagy vissza kéne belőle polírozni (amit nem akarok, mert nincs hozzá cuccom) vagy kéne rá valami finish befejező réteg. Hangszereknél ez méregdrága lakk szokott lenni többnyire.
    Olvastam erről az átlátszó wax-ról, hogy egy ronggyal törölgetik kikötés előtt a felületet vele és ez belemegy az apró hézagokba. De az akril lakk, amit hengereztem hófehér és fogalmam sincs, hogy ez a wax sárgítaná e, vagy hogy egyáltalán ér e ez valamit vagy ez ilyen játék lányoknak a konyhára kenegetni… Szóval hogy olyan e, mint az autó sampon férfiaknak, hogy csak azért létezik, mint termék, mert megveszik és nem azért, mert jó is valamire.
    Tényleg lövésem sincs... hallottam már a szót, hogy waxolják a kocsit...

  • SRC

    junior tag

    válasz WolfheartGR #44382 üzenetére

    Ha vízszintes holmit festek nekem midig rászáll valami Isten átka száradás előtt. Amikor egy dohányzóasztalt lakkoztam egy lepke. Éltél ilyet? Azóta sem láttam lepkét a házban, akkor bezzeg valahonnan előkerült egy. Mire leműtöttem róla lett is ott egy lakkhiba. Marha drága lakk volt, a guta ütött meg.
    Fűggőlegesen próbáltam most, azt meg nem tudtam gazdagon hengerezni, így icipicit látszik fényben egy-egy réteg között itt-ott, de nem a henger szélét ahogy húztam, nem szintkülönbség, inkább csak a forgásirány miatt vagy az ég tudja. Van itthon egy 50 literes 2 dugattyús kompresszorom meg hozzá vízszűrő tag. A gyenge lácszem az a pisztoly. Az egy felül műanyag tartályos mini HVLP ezért csak 1,5dl a tartálya. Még soha nem használtam, csak anno megvettem vázat fújni, aztán nem lett belőle semmi. Kínai, olcsó volt, szóval nem tudom... Azzal próbáljam meg szerinted? Ami készletben van a kompresszorhoz az egy literes alul fém tartályos, nagy dünzis az szerintem ilyen kerítést fújni való barkács cucc lehet... azt egyszer próbáltam használni, de túl kellett higítani hozzá a festéket különben nem fújta, csak állt alul a tartályban. Az ilyen... nem tudom, játék.

  • SRC

    junior tag

    válasz Eastman #44385 üzenetére

    Ez gyönyörű, csak itt a hölgyek a tökéletesen porlasztó 150ezres pisztoly ravaszát el sem engedik, olyan egyszerű vele fújni a gitártestet.

    #44384 WolfheartGR

    Örülnél? Ja igen, én is. Azt nem mondtam, hogy hát ennek csak a neve HVLP. :) 7 rongy ebay-en. Így néz ki itthon összerakva. Még nem tudom miért, de az biztos, hogy ez ilyen egyszer használatos eldobós, különben nem ennyi lenne az ára. Mivel még egyszer sem használtam ezért azt el tudom képzelni, hogy esetleg tudnék vele óvatosan ködölni.
    Így néz ki a problémám. Tapadóhídra gurítottam hengerrel, szóval az egész felület kicsit ilyen rücsis.
    Szemből homogén, számomra tökéletes, de fénytörésben az látszik, ami a képen. Kérdés, hogy ha erre ráködölök az vajon ezen a fénytörésen segíthet e, vagy biztos nem… Óriási cirkusz lenne itthon ezt megszerveznem a garázsban, emiatt vakarózom ennyit rajta.

  • SRC

    junior tag

    Ha már itt vagyok használ valaki Reaper Studio progit ingyenes próbaverzióban?
    Nálam beütött a full csóróság a járványban, szóval eladtam gitárokat erősítőt, mindent csak a Millert nem. Most így adom elő a munkahelyi lapimmal fejhallgatóval. Szégyen nem szégyen ez van.

    A vicces, hogy imádom. Rátaláltam a Pod Farm2-ben egy Line6 Tube nevezetű erősítő szimulációra és olyan hangja lesz tőle a Millernek, hogy full profi technikákat lehet vele gyakorolni.
    Teljes rá vagyok kattanva.
    Ha valaki bézezik feltétlen szedje le virágboltból a PodFarm2-őt Asio4all-al is megy, szóval próbálja ki. Megéri.

    Viszont akartam megmutatni havernak, de a felvételnél valami nekem nem kerek.
    Beteszem a PodFarm2 VST-t, benyomom a szimulációt, felvételre állítom, szól a gitár. Utána hozzáadok még egyet. Betöltöm az Addictive Drums VST-t, rányomok benne a play-re szól, minden király.
    Benyomom a felvételt, felveszem és csak a gitár hangját veszi fel a dobot mellé/alá nem.
    Ez a Reaper miatt lesz vagy egyszerre csak egy VST-t lehet felvenni? A Reaper a gitár interface saját driverével megy.

    #44388 gaborbol

    Köszi. Engem a narancsos felület nem zavar, csak ahogy a henger mozgott... fénytörésben olyan mint amikor egy koszos vízbe mártott ronggyal letörölsz valamit és rászárad a kosz, fénytörésben mintha maszatos lenne. Bosszant, mert ennyire van csak a célra/számomra tökéletestől.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #44393 üzenetére

    Nem. Úgy képzeltem, hogy utólag dönthetem el "save as" pillanatában, hogy két sávra mentse külön-külön, vagy egyben. De akkor ez kéz bilibe lóg. Ha jól értem csak úgy lehet rögzíteni, hogy egy sávon lesz mindkettő. Én sem ismerem a Reapert, csak amiatt szedtem le, mert meguntam, hogy FL-ben mindennel egy órát vacakolok, mire rájövök, ehhez meg volt tyúbos szamárvezető. Hogyan vedd fel az interfészt jeligére csak az erre nem tért ki. Biztos itt is kattintani kell még valahol valamire. Ugyanott vagyok. Kereshetem. Mintha imádnák agyonbonyolítani. Defaultban valahogy sosem jól van semmi. :) Köszönöm. :R

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #44397 üzenetére

    Világos, hogy én vagyok a gyökér. Elismerem én, csak nekem úgy lenne következetes, hogy ha egyszer zenél egy VST valós időben, amikor én megnyomom a felvétel gombot, akkor azt felveszi, merthogy szól én meg éppen felvenném, ami szól.
    Ha nincs beállítva, hogy melyik sávra rögzítse akkor default vagy tegye ugyanarra a sávra, amire rögzíti a gitárt, vagy max dobjon az arcomba egy popup ablakot, hogy sötét gyökér nem állítottad be, biztos vagy benne? Ehelyett szót nem szól, csak bacik felvenni és én kereshetem tanácstalan, az idegen grafikus felületen, hogy miért tojik a fejemre.

    Miért nem lehet icipicit rávezetni, hogy ne nekem kelljen a kétszáz bigyó között megtalálni, amire kattannom kell. Tenni a popup ablak sarkába egy négyzetet, hogy ezt a figyelmeztetést többet nem kérem és majd ha zavar, azt majd bekattintom értesz, azt nem kell keresni.
    Értem, hogy gyökér vagyok, mert miért nem tudom, de miért kell nekem ilyeneket tudni? Miért csak hangmérnöknek ér studio progit használni? Szerintem logikusan az lenne következetes, ha nekem akkor kéne valahol valamit kattintgatni, ha azt szeretném, hogy valamit ne vegyen fel, ami éppen szól, amikor a felvételt készítem. Éppen fordítva van ezek szerint.
    Nyilván megalálom és köszönöm szépen a segítséget, csak azért bosszant, mert elveszi az időt az életemtől az ilyenekkel vacakolás.

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #44399 üzenetére

    Oké, igazad van. Csak én nem azért használok stúdiót, mert azt szeretnék használni, hanem mert a VST-k miatt kvázi rá vagyok kényszerítve. Szóval látok itt némi üzleti rést. Lenne itt szerintem még pár sötét gyökér, már rajtam kívül. Tuti sokan hagyják a fenébe, persze lehet már korábban. Már ott, amikor az Asio4all hiánya miatt késik vagy nem szól és odáig már el sem jutnak, hogy fel is kéne venni. Fene tudja. Azért nekem a pc-s alapom átlagon felüli, de én is a csóróság miatt vacakolok csak ezzel. Most csak ez a vitruális cuccom van, ezért most valahogy ki kell szaszerolni. Muszáj. Ha lenne lóvé a fenti gondolatmenet miatt egyébként én is hagynám a fenébe, még ha fordítva ülök is a lovon és nincs is igazam. Nagyon szar autodidakta beleszokni ebbe a környezetbe.

    #44406 Goose-T
    Pedig amit 10 rongyért vettél a Behringer Bass V-Amp bal oldalát ki tudod kapcsolni (két gombot kell nyomva tartani már nem emlékszem melyik kettőt) azzal csak a jobb oldalával azért a B550-ből ennél jobbat is ki lehet tekerni, nem olyan rossz az a B550, hogy csak torz brummogás legyen. Lehet úgy nem próbáltad, hogy csak a bal oldala ment.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák