Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz bigrob #49844 üzenetére

    A lemezünkön 2 dal basszusát én játszottam fel a 12ezres deco PBass-el :)

  • válasz bigrob #49844 üzenetére

    Ja izé, rosszul fogalmaztam, dekókat vásároltam én is dögivel. Annak idején még linkelgettem is miket vettem, 335, tele, floyd ss, 6s fretless bass, 4s fretless bass, 4s bass. Azt lehet volt még más valami, nem tudom már.
    A normál HB-ket egy idő után már nem néztem. Nekem nagyon nem tetszett a hangja egyik hangszernek sem, az pedig nem a deko miatt hanem a szar pickupnak volt köszönhető elsősorban. Egy fiatal kezdő nem biztos, hogy pickup cserével akar indítani.

    re: #49846 Alexios
    Ja, tremoló az felejtős egész sokáig. Egy, felesleges egy kezdőnek. Kettő széjjel szarja a pontosságot. Három a lebegőek pedig még a hangolást is nehezítik. Ebben egyet értünk, 100-tól már jók. A jó lesz mindegyik az talán túlzás, de általában jók már, illetve egy beállítással be lehet a vacakabbakat is lőni jóra. A nút az is úgy szar általában ahogy van, de azt lehet grafit/viasz-ozni, ami segít. Szerintem egy kitámasztott, viaszos squier strat pl egész jó kezdésnek, egy új húrral, meg némi beállítással. De metálra az is kuka.
    Szerintem a szar hangzás a szar pickupok miatt pont el tudja venni a kedvet. De az is igaz, hogy ilyen kategóriás gitár mellé nem is egy Marshall 4*12-t fej/láda cuccot tesznek, hanem valami olcsóbb fost. Bár egy használt musztáng/cube 30 nem rossz kezdésre. A metállal meg pont az a baj, hogy ahhoz, hogy jól szóljon, jó cucc kell, a belépőnél jobb pickupok és jó kombó vagy jó VST +monitorok/füles.

    A játszhatóságot azt szerintem kezdőként baromi nehéz megállapítani, mert az embernek zéró viszonyítási alapja van. Nem tudja, hogy mi lenne a kényelmes. Nyilván kipróbálhat különböző gityókat, pl LP vastag nyak, vagy egy iba wizard között így nulla xp-vel rendelkező egyén is érezheti a különbséget, de azt nem fogja tudni, hogy neki melyik lesz kényelmes hosszútávon. Bár az is igaz, hogy ebben az esetben pont egy nem 0-ról kezdő egyénről van szó.

    Szerintem amúgy embere válogatja. Valakinek az nagyon számít hogy miként néz ki a gityó, pl x-y mestere/istene milyen géppel tolja. Pl ha Edge-nek az ikonikus Explorere beégett az ember agyába, akkor akármit mondhatsz az egyénnek, neki az fog kelleni kényelemtől, hangtól függetlenül.
    Szerintem sok mindentől függ kinek mi lesz a jó. Mindenki a saját száj íze szerint ajánl hangszert. Én is. Mondjuk nekem metállal zéró a tapasztalatom, csak annyit tudok róla, hogy valami vaskos humbi kell bele, SS, LP, V, XP vagy ilyesmi illene. És itt természetesen nem a forma a lényeg, de azért van egy fajta tendencia hangzásilag.
    Ha csak annyi a cél, hogy metál legyen de nincs forma preferencia, akkor persze mindegy, akkor válassz kényelemre, meg pickupra. Én azért nem javallottam metálra a HB-t mert amiket hallottam azokból hiányzott a röfögés.

    Amúgy itt van Ctrl+Alt~Del mint 0 xp-s kezdő. '21 decemberében vett valami alap gépet, asszem valami strat-ot ha jól emlékszem, de tessék csak szépen kijavítani. Egy évre rá már ott tartunk, hogy a marshall kis kombónak se híre se hamva, ott van a Katana, abból sem a legkisebb, jön alá a pedál, vett egy PRS-t amiről én csak évekig álmodoztam, mondjuk a mostanim is szarabb annál mint amit ő beszerzett magának. Aztán van most az a kis új fekete hegedűje, hallod. Amit akarok mondani, hogy neki hiányzott a hang, pedig mint ahogy az az ominózus, nagyra becsült gitártanár szokta volt emlegetni, még nincs is azon a szinten.
    Ezzel azt akarom mondani, hogy nem attól függ, hogy milyen szinten nyomod, hogy igényled-e a szand-ot vagy sem.
    Én sem tudok játszani a gitáron mégis arra vetemedtem, hogy vettem egy USA strat-ot (biztos van ennél jobb gitár, én szentimentális fasz vagyok, nekem az a fontos, hogy ez legyen a forma és a hang, azért még egy vaj színű kellene még, mert a hősöm azon játszott woodstock-ban) és szidom maga miért nem 2009-ben hoztam meg ezt a döntést, mikor még megtehettem volna a foghúzás érzése nélkül. Itt szívtam a CV-vel majd az Epi LP-vel, mire rájöttem, hogy a büdös életben nem lesz hangja a hangszernek. Aztán megjött az a hang, igaz csak clean-en, meg pici crunch-on, dist-el még mindig kevés volt, persze ott meg a Zoom volt a karcsú, vettem egy HeadRush pedált, nem csak azért mert Level 11-ig megy a hangerő hanem mert van benne bluesos crunch és dist. De még mindig nem tudok fele úgy sem játszani mint azok az utcazenészek akik egy picsafüst squier strat-al + Zoom G1-el + valami mini elemes kombóval kimennek zenélni, cserébe ez, nekem, itthon úgy szól ahogy szeretem hallani.
    Akinek ez nem fontos az nyilván másképp választ majd hangszert.

    Hosszú lett :O bocsi!
    :R

    re: Goose-T
    Tesssék, itt van valaki aki tud gitározni és nem fullos géppel tolja, mert neki jó az is, vagy mert van benne egy jó pickup és jó a hardver rajta, nem mászik el a hangzás. Persze nyilván otthon meg neki is ott van a gép.
    Azt meglehet tudni mennyiért ment el végül?

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák