Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SidCorky

    senior tag

    válasz sith7 #42858 üzenetére

    Kicsit túloztam a kezdő szinten se dumával, de ezekre nem én fogok választ adni neked. :D

    Én csak itthon tanulgatok egyedül, egyelőre ott tartok, hogy két akkordot le tudok fogni és szépen is szól, de egymás után váltogatva azért általában még nem a legszebb. Egy tanárral nyilván egyszerűbb lenne, talán gyorsabban is menne, már csak azért is, mert motivál, ha hetente valaki megnézi, hogy haladsz. Nálam még azért sajnos elég sokszor előjön az, hogy áá ez nehéz, és másnap már nem teszek meg mindent, hogy legyen fél órám a gyakorlásra, aztán a következő nap megint lelkesen veszem elő a gitárt és ezt a két akkordot egyre magabiztosabban tudom szépre hozni. Egyébként kicsit több, mint egy hete tanulgatok egy jól felépítettnek tűnő netes kurzus alapján, amit itt ajánlottak.

    Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz sith7 #42858 üzenetére

    Mi számít szintnek? Nem ugyanaz kell egy Ramones tribute band gitárosának mint egy Gary Moore előadócsoportnak miközben mindkettő lehet profi produkció..

  • Moleman

    addikt

    válasz sith7 #42858 üzenetére

    A napi gyakorlás biztos sokat segít, volt idő, amikor én is skálázgattam a tévé előtt ülve, hogy jobban benne legyen a kezemben, de ettől még nem lettem profi. :)

    Azt viszont komoly fejlődésnek éltem meg, mikor zenekarban játszottam, nagyon jó másokkal zenélni, ha már összeszoktatok, plusz ők mondták meg mit kell megtanulni, innentől nincs opciód, hogy inkább nem foglalkozol egy zenével csak azért, mert kényelmetlen akkordok vannak benne. :D

    Szerintem a szinte bárhol bevethető gitártudás onnan indul, mikor ismersz minden elterjedt akkordformát, barréval oda teszed őket, ahova akarod, és alkalmazkodsz a pengetéseddel a ritmikához, nem csak begyakorolt sika mintákat ismételgetsz. Szólózás terén ha megtanulsz pár klasszikust, akkor a pentaton skálára tudat alatt is rááll a kezed, azzal már túl lehet élni. :DDD
    Ja, és természetesen nem árt, ha ki tudod hallani legalább az akkordok alaphangjait, azután már a kvintkör ismere nélkül is be lehet szállni bármilyen jammelésbe pár ütem után.

    És kb itt van az a pont, amikor már eleget tudsz ahhoz, hogy belásd, hogy még semmit nem tudsz, mert jön a zeneelmélet, a hangnemek, a skálák. Én nagyon régóta, közel 10 éve itt tartok, az utóbbi időben már borzasztóan tudom élvezni a zeneelméleti videókat, de alkalmazni nem tudom, csak töredékét fogom fel.

    Kb 19 éve kezdtem, tanárnál sose jártam.

Új hozzászólás Aktív témák