Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X2N

    senior tag

    válasz cucka #3574 üzenetére

    Az újabb, 4-es sorozatú spider-ek állítólag sokkal jobban szólnak. A hangkártyádhoz adott modellezős szoftver hangja sem elég jó?
    Lehet hogy jobban szól az új széria de sose lesz olyan hangja mint amit én szeretnék, legalábbis egy ideig biztosan nem. A hangkártyához adott erősítőmodellezős programmal meg elég sok dolgot lehet csinálni, múltkor csináltam benne egy pedálsort és azt kötöttem rá gitárerősítőre hát elég nagyot szólt, minden késés nélkül, teljesen használható volt. Az erősítőmodellekől nem tudok objektíven véleményt mondani mert csak hifin és fejhalgatóval próbáltam eddig a hangjukat de ezek nekem nem hozták a kellő szintet, lehet benne 2 erősítő hangját keverni különböző mikrofonállásokban, ládamodelleket berakni de még nem sikerült azt a hangzást ami nekem tetszen. Ezeknek meg pláne modellezős hangjuk van.

    Ez esetben szerintem akkor járnál a legjobban, ha megépítenéd magadnak az adott erősítőt.
    Jobban járnék bizony mert olyan erősítőt másolnák le amilyet szeretnék, csak attól tartok kinézetre nem tudnám olyan igényesen megcsinálni, és ez a nehezebbik út mert mindent be kell szerezni, a hangot ki kell kísérletezni, csöves végfoknál még probléma a végtrafó tekercselése, ha boltban veszem még úgy is húzós kicsit az ára, aztán kitudja beválik-e. Már elkezdtem csinálni egy JCM900 előfokot,(potméterek kellenek még bele, azt is külföldi oldalról kell rendelnem mert itthon nem sok bolt van ahol lehet minőségit szerezni) tda2030(10W)-as végfok is van itthon (2db), csak dobozt nem csináltam még. Sajnos nincs itthon műhely és lassan haladok az ilyen munkákkal.

    Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Új hozzászólás Aktív témák