Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simon04

    csendes tag

    Sziasztok Guruk!

    Lenne egy két kérdésem, mivel most tanulgatom a Ghostolást. :R

    Van egy friss Win7-es telepítésem egy asztali PC-n, ezt a rendszert klónoznám egy külső HDD-nek az E: partícióra. A külső HDD-t több partícióra osztottam fel, figyelembe véve az E: partíció méretét is, hogy elég legyen a Win7-es rendszer klónozásához. A külső HDD-n lévő klónt arra használnám, ha az asztali PC HDD -je, ha fizikailag tönkremenne akkor egy új 3,5 HDD-re újból átklónozni a külső HDD-n lévő korábban lementett win7-es op. rendszert.
    Tehát a külső HDD csak a Win 7-es klónt tárolná mint egy "Etalont", de szükség esetén erről klónoznám át az új HDD-re a rendszert.
    A külső HDD-t adat mentésre is használom.

    A tapasztalatom az pl. AOMEI Backupper-el, hogy ha átakarom klónozni a rendszert, akkor elvileg a külső HDD-n lévő partíciókat törölni fogja, és létre hoz egy önálló partíciót, melyet után fel lehet osztani akár több partícióra. Ebben az esetben a tárolt adatok a többi partícióról "törlődnek".
    Van módszer arra, hogy hogyan lehet ezt kivitelezni, hogy egy "Etalon" klónt tároljak, amiről később mindig az eredeti állapotot állítom vissza egy új HDD-re?
    A rendszermentéssel (System Backuppal) gondolom a meglévő rendszeremet frissítem fel egy korábbi állapotra. Így elfogadja a külön partícióra történő rendszermentést a külső HDD-n. Viszont a rendszer klónozáshoz csak olyan HDD-t használhatok, amin gyakorlatilag nincs semmilyen adat, partíció(k)?
    A rendszer elvileg elindítható akkor is, ha nem a C: meghajtóra van telepítve?

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz sz.j #3847 üzenetére

    Köszönöm a választ! :R

    Sejtettem, hogy így van (csak nem voltam benne biztos), hogy üres nem particionált HDD-re lehet klónozni.
    Azért jó volt kikérni egy hozzáértőbb válaszát is. :K

Új hozzászólás Aktív témák