Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bgabee

    csendes tag

    Üdv. Gondoltam megosztom a Gericom notebook-al kapcsolatos véleményemet.
    Nos történt, hogy vettem egy Gericom Blockbuster 30660XL típusu gépet. Kezdjük ott, hogy ezzel a típusszámot, ha Google-ba beírtam konkrétan nem talált semmit, csak olasz fórumokat. Aztán nekiindítottam egy Everestnek. Ott látom, hogy a típusszám 251s6. Na mondom f@sz@. Aztán találtam is hozzá driverek, mondom tök jó. Felraktam mindent. Na itt kezdődtek a bonyodalmak. Ugyanis! Neki álltam telepíteni a Szervízcsomag 3-as XP-t. Nagy meglepődésemre, 36 percnél a telepítés megáll. Aztán "se kép, se hang"! Jó akkor vissza sima mezei 2002 es XP, szervízcsomag nélkül. Jön a fórumozás, hibakeresés. Ilyen megoldás, olyan megoldás...persze nem működik egyik megoldás se, nagy meglepetésre. De mivel nem vagyok az a feladós típus, tovább kerestem. Olvastam is, hogy a processzor (Intel Pentium 4, 3,06 Ghz, Northwood) Nem igazán kompatibilis, az (Uniwill 251s6) alaplappal. Na mondom f@sz@, akkor miért ilyet raktak bele? :W Fogtam is fejem. A májkroszoft kiadott egy frissítést, ami Szervízcsomag 2 alatt megoldja a fagyásos problémát. Na persze... ;) A hibát nem oldja meg, viszont cserébe abba a pillanatba, megfagy a gép! Úgyhogy vettem bele, egy Intel Pentium 4 1,7 Ghz Willamette magos procit. Na mondom próba, cseresznye hátha jó lesz, ha már a Northwood a baja, na meg a Celeron D, ugyanis ott is ezt a hibát produkálja...! Aztán nagy meglepetésemre, jó volt. Tovább ment, és most már Szervízcsomag 3 van a gépen. Bővítettem a ramot is, így mostmár tökéletesen tudom a gépet használni! Persze, még szükségem van egy inverterre, mert olyan forró, hogy megolvasztotta a műanyag burkolatot :W ! Köszönöm, hogy elolvastátok, a tapasztalataimat.
    Üdv. Gábor

Új hozzászólás Aktív témák