Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kpityu2

    őstag

    válasz Atlantis #7135 üzenetére

    2D modellen az olyan rajzot értem, amikor a méreteket nem a felhelyezett méretobjektumok adják, hanem maga a geometria. Az Autocad nevezetű CAD-szerű program miatt vagyok kénytelen megkülönböztetni a 2D rajztól. :D
    Ami a hibát illeti: bármi lehet, de az összes partnernél tapasztaltam aki Proe-t használ, míg más szoftvereknél nem. Lehet, hogy csak beállítási kérdés, de mivel mindenkinél előfordul, ez egyértelműen a szoftver hibája. Még ha csak rossz alapbeállítást jelent is esetleg.
    Arról van szó, hogy a felhelyezett objektumok nevezetes pontjai nincsenek pontosan pozícióban. Ha egy furatot pl. x30.0 és y 40.0 pozícóba tesz a tervező, akkor az valahol 29.99 és 30.01, valamint 39.99 és 40.01 közötti pozíciókon lesz. Tudomásom szerint a program számábrázolási módjából adódik.
    A konverzió önmagában nem feltétlenül generál hibát, mindegyik programnak illik tudni rendesen semleges adatcsere formátumba exportálni. Amelyik nem tud, azt nem szabad megvenni, mivel gátolja a partnerekkel való kooperálást.

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Új hozzászólás Aktív témák