Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    Ezek a marketingesek mondanak jó nagy lózungokat.

    "Persze a PTC-nek van a legjobb propagandája... "Megváltozik a gépészeti CAD világa" stb... ".

    Azért az se volt gyenge, amikor a szinkronról azt hirdette a Siemens, hogy 100x gyorsabban lehet vele dolgozni.

  • Parson

    addikt

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    Hello Imics13! :)

    Részint egyetértek, részint nem. Az egy dolog, hogy a PTC felvásárolta a cocreate-et, de az is tény, hogy nem egy az egyben tette le az asztalra PTC termékként. Ezen érdemes elgondolkozni, lévén a részletekben rejlik a 'hol is tart a PTC a többihez' téma kulcsa.

    Más: a link alapján ahogy nézem (én nem nagyon ismerem ugyan, de nekem ez jön le) a szinkron modellezés a neve alapján és a linkelt infó alapján is nem egy abszolút külön kategória, hanem egy vegyes, szinkronizált, összemosott, összefésült stb modellezés a direkt és a modelltérténeten alapuló modellezés között. Vagy netán rosszul látom?

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    "Van, aki bevásárlással és van, aki fejlesztéssel próbálta megvetni a lábát. A siemens fejlesztett, míg a PTC bevásárolt és megpróbálja beintegrálni a termékéibe."

    Bocs, hogy megkérdezem, de Te melyik meccset nézed?

    A Wikipédia a mi barátunk. javaslom, hogy egy kicsit olvass utána.
    [link]

    A Siemens-nek 2007 előtt egy huncut CAD szoftvere sem volt. Aztán megvásárolta (bevásárolta a Te szavaddal) az UGS-t, aki előtte felvásárolta az SDRC-t. Az UGS meg valamikor a régmúltban megvásárolta az Intergraphot, aminek a SE köszönhető.

    Ezzel együtt azt gondolom,, hogy a felvásárlások az ipar természetes jelenségei, ettől se nem jobb, vagy rosszabb egy cég, vagy szoftver. Az a lényeg, hogy jól csinálják, és jó eredmény süljön ki az egészből a végén.

    Egyébként nemcsak a Siemens (vagy a UGS), vagy a PTC vásárolgat, a Dassault megvette a Solidworks-ot, az Autodesk az Algort, az Oracle a SUN-t és így tovább

    Te megvetted a SE-t, és én is felvásároltam reggel két kiflit ;)

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    Még egy-két gondolat a részemről a Creo kontra SE témában.
    Az látszik, hogy mindenki kedveli azt a szoftvert, ami mellett döntött.Furcsa lenne, ha ez nem így lenne, hiszen azért választotta éppen azt.

    Én sokat tanultam az alábbiakból, ezúton köszönöm minden aktív fórumozónak.

    Minta ahogy régebben említettem, a SE részleteit nem ismerem.

    Viszont a FOCUS-on elhangzottak alapján a Creo-s résszel kapcsolatban pontosítanék, hátha valakinek hasznos lesz ez az infó. Lehet, hogy én is félreértettem ott valamit, de talán nem.

    A Creo 3-féle tervező applikációt nyújt a "híres" AnyRole modeling keretében.

    1. Alapvetően parametrikus, de a tetején ott a direkt eszköztár.
    Jellemzően termékcsaládokra, formatervezésre, szerszámtervezésre stb.
    Itt a direkt főleg arra szolgál, hogy az import modelleket szerkeszd, vagy olyan változásokat készíts, amiket parametrikusan körülményesebb lenne.

    2. Alapvetően direkt, de a tetején ott a teljes parametrikus eszköztár.
    Főleg a nagy gépekre és a célgépekre kihegyezve.
    Bármit, bármikor parametrizálhatsz, amikor csak akarod. Olyan tervezési szabályokat rendelhetsz hozzá bármihez, amilyent csak akarsz.

    3. Direkt app, ami nem a közvetlen termékfejlesztésre készült, hanem azt azt körülvevő tevékenységekre pl. készüléktervezésre, vagy éppen végeselemes modellezésnél a geometria egyszerűsítésére vagy az alkalmi felhasználóknak, akiknek egy nagyobb rendszer sok lenne.

    Mindháromnak alkalmazásnak egységes a felülete, mindegyik képes adatot cserélni a másikkal, és az állításoddal ellentétben nem kell oda-vissza pattogni a rendszerek között, mert önmagukban képesek a szükséges feladatokat elvégezni.

    Az, hogy kinek melyik a jobb, azt a feladat jellege dönti el.

Új hozzászólás Aktív témák