Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Atlantis #2058 üzenetére

    van olyan beállítása a cad programoknak, hogy tűrés, de nem a méretezéskor. a legkisebb egység amit használ. például egy átlagos cnc gépnek egy mikron. a legkisebb elmozdulás amit képes elvégezni. egy cad programnál ez lényegesen kisebb egység.
    ez úgy jelentkezik, hogy autocad dxf file-t megnyitok például cadkey-ben. beméretezem ami kell, az esztergáink pedig tudják értelmezni.
    de ha sokszorosan ránagyítok két vonal találkozására pl., akkor ott hézag van. a hézag pár milliomod mm, nagyítás nélkül semmi nem látszik. szerintem ez onnan adódik, hogy angliában rajzolták le, és utána lett konvertálva metrikus rendszerbe ahogy magyarországba küldték. szerintem az angolszász rendszerben a legkisebb egység amit használ a cad program nagyobb mint a miénk, és mm-es rendszerben ebből hézagok adódnak.
    cnc esztergánál nincs probléma, de lézeres vágógép szerint hézagok vannak.

    biztos lehet állítani a tűrésekre az érzékenyvégét a vágógépnek is, de azt nem én csinálom, nem tudok beleszólni. testmodellnél van olyan opcióm, hogy "tegye a test éleit, sarokpontjait tűrtté" ez kéne nekem 2d-ben, és autocad-nél, mivel azt alig ismerem.

Új hozzászólás Aktív témák