Keresés

Aktív témák

  • pampika

    őstag

    hello topic :)

    Én is nekiálltam telepíteni a gentoo-t.Egy ibm t41es notin próbálkozom,de sajna elakadtam :(
    Addig minden okés,hogy a livecd indul,rájöttem,hogy kell installálni a gépre :) Beállítgattam a partíciókat,van rajtuk file rendszer.A kernelt kézzel állítgattam be(támogatja a pentium m-es procit jól) és le is fordult.Viszont innentől elakadtam.

    Gondolom a partícionálás/boot beállítások miatt,de a win már el sem indul,szal a linuxot kéne de nagyon életre kelteni.Azonban a leírásban sokszor használná az 'emerge' parancsot,de nekem azt írja ki,hogy nem ismeri ezt a parancsot :((
    És ez kéne a grubhoz is...
    Szóval most a gépem megy live cdről,de amúgy seképsehang.A netet nem tudtam rá összehozni parancssor alatt,szal offline módban a cd-ről kéne valahogy életet lehelni bele.

    Segítsetek lécci :DDD
    Köszi előre is!

  • pampika

    őstag

    válasz Sipi #4686 üzenetére

    Amit linkeltél offline útmtató,azt használtam végig.
    És mindent úgy csináltam,ahogy írták.Minden parancsot,amit írtak,kiadtam neki és le is futott rendesen.
    A kernel is lefordult elég gyorsan (cca. fél óra.vagy lehet több,mert éjszaka volt és párszor bealudtam közben :D )
    Ezzel az emerge-el van baja,nem találja...kezdjem előről az egészet? :F
    Mert végülis az is megoldható,úgyis már szinte minden parancs megy fejből,annyit próbáltam :)
    Nekem nem akkora gond,ha nincs net install közben.Azt is csinálgattam,de nem jött össze.Egy routerünk van,ami dhcp-vel osztja az ip-ket,de hiába írtam neki be a leírásban levő dhcpcd parancsot,azt írta,hogy már be van állítva,de mégsem akart kimenni a netre.

    szerk:hmmm,most látom az online doksiban,hogy
    ''Warning: The stage3-athlon-xp-2005.1.tar.bz2, stage3-pentium3-2005.1.tar.bz2 and stage3-pentium4-2005.1.tar.bz2 files have a serious permission error. After extracting any of these, run chmod 0755 /mnt/gentoo to fix the error before continuing with the installation.
    ''
    Lehet,ez kavart be neki...az offline doksiban amúgy több helyen is van elírás,pl. könyvtárnevekben.Azokat kézzel kellett megkeresni,de aztán már ment :)

    [Szerkesztve]

  • pampika

    őstag

    válasz Sipi #4690 üzenetére

    Okés,este majd megnézem,mert most suliban vagyok :)

    Netnél egyszerűen nem kapok IP-t.Látja a hálókártyámat,de IP az nuku.Lehet,hogy kézzel kéne megadni neki az alapért. átjárót meg az alhálómaszkot?

  • pampika

    őstag

    válasz Sipi #4692 üzenetére

    No,újra itt,szobatársam gépéről :)
    A netes dolog továbbra sem megy,de mindgey.Majd ha felállt a rendszer,majd összejön...

    Most mindent újrakezdtem,valszeg nem csak a hozzáférési jogokkal volt gond,hanem menetközben többször újra kellett indítanom tegnap,így valszeg vmi elveszett,amit igényelt volna.
    Most minden ment szépen,van emerge is :) Most ott hibádzik a dolog,hogy nem akar elindulni a make menuconfig.Az alap softlink a kernelre persze nem volt jó,megkerestem a kernelt,most odamutat a link,de nem megy.
    Ezt írja ki:no rule to make target 'menuconfig'.Stop.

    Szal erre kéne vmit kitalálni.Köszi :)

  • pampika

    őstag

    válasz Sipi #4695 üzenetére

    Netnél nem tudom,mi a hiba.Ami benne volt a leírásban,megcsináltam mindent,beállítottam az átjárót,ip-t,de mégsem megy.
    Viszont multkor se volt netem és akkor a kernel lefordult :F

    Viszont egy olyan dolgot észrevettem,hogy amikor keresgettem a kernelt és vmi annak látszó dolgot találtam és belenéztem cat-tal,akkor vmelyiket megmutizta rendesen,de volt olyan,hogy csak értelmetlen karaktereket kezdett sorolni végtelenségig,mint a file tartalma és ha kiléptem belőle ctrl+c-vel,onnantól a parancssorban is ezeket a karaktereket írta a kisbetűk helyett.Ha nagybetűkkel gépeltem,úgy rendesen bejöttek a karakterek,csak akkor meg nem fogadta el a parancsokat.
    Aztán csinált olyan mókát is,hogy amit egyik terminal alatt láttam könyvtárfát,azt másik terminal alatt nem,vagyis hinyoztak bizonyos könyvtárak,file-ok.Erre se tudtam rájönni,miért :U

    Az emerge az vmi netes dolgot csinál,nem?Ha megtalálom a kernelt vmelyik könyvtárban,akkor azt nem tudná kezelni net nélkül?Mert megtaláltam(tuti az,mert pont azt a nevű filet akarta netről is leszedni),de akkor se volt hajlandó elindítani a kernel config progit :(

  • pampika

    őstag

    No,úgy néz ki,sikerült felraknom a gentoo-t :)
    (igaz,végül az lett a vége,hogy windóz szevasz,de sebaj)
    Már csak annyi lenne a kérdésem,hogy hogyan tudok rá graf. felületet varázsolni,mivel boot után belépek és kapok egy console-t.Így nem annyira érdekes azért :U

    (telepítésnél volt szó a USE változóról,de azt írták,hogy ha az frissítőjüket akarom használni,abba ne nyúljak bele,és így is tettem.Nem tudom,van-e ennek köze a dologhoz,csak leírtam :) )

  • pampika

    őstag

    Megint a net...
    Leszedtem a packages cd-t,hogy majd felnyomom róla a graf felületet,de nem akarja azt sem megcsinálni net nélkül.
    Állítottam mát mindent összevissza,de nem.
    (közben rájöttem,hogy livecd alól van netem,ha manuálisan beállítom az ip-t :B )
    Viszont most nem akarja megcsinálni.
    Amikor a net.lo-t kell a net.eth0-val siftlinkelni,azt írja,hogy utóbbi már lkétezik,ezért nem csinálja meg :(
    És hiába írok be neki a /etc/conf.d/net alá mindent,nem csinálja meg a netet.Indításnál már kiírja,hogy az eth0 -t nem tudja elindítani :F
    (mostmár legalább a routert meg tudja pingelni,de ha netes címet akarok,akkor azt mondja,hogy a hálózat nem elérhető.a routeren kivettem a mac szűrést,szal elvileg simán használhatná a gép...)

  • pampika

    őstag

    válasz Sipi #4825 üzenetére

    A linkelés elvileg ok,mivel a gentoo helpből nézem és ott is így van

    A kde-s dolgot nem fogadja el :(
    Ha beütöm,ímit írtál,nem csinál semmit,csak ad egy új sort.
    Ha emerge --usepkgonly kde akkor meg egy ideig teker,.majd
    !!!There are no no packages available to satisfy: ''kde''
    És ugyanez van gnbome-mal is :(

    A net sem akar menni,pedig akkor tudná onnan is telepíteni magát :)

  • pampika

    őstag

    Nos,odáig jutottam,hogy darabokban elkezdtem felpakolni a kde részeit...majd félbehagytam :)

    Majd újra live cd,azzal van net,és chroot alatt megy az emerge kde is,csak épp pár már felrakott kde-s cuccal összeakad :F
    Hogy tudom leszedni azokat? :DDD

Aktív témák