Aktív témák

  • escie

    őstag

    Sipi:
    nahh, törölni fogom, ez tűnik a leglogikusabbnak. eddig is a semmibe mutattak, mostmár ők is oda kerülnek. :)

    Közös:
    egész este ezzel a nyavajás bootsplash-sel szenvedtem. megtetszett az universal bootcd bootsplash-e, gondoltam, csinálok ilyet, ne legyenek oly szürkék hétköznapjaim. :)
    tanulság:
    nem tud 800x600-nál nagyobb felbontású fbkonzolt a drága jó vga-m, azt is rosszul.
    a x-ről visszaváltok konzolra, akkor szevasz, ki is feküdt a konzol, öklömnyi betűk, villogva.
    nem nagyon meglepő, mert x alatt is hibázik a kártya... kifejezetten a kuka felé tendál... :(
    mindemellet nem jött össze a bootsplash...

    másik tanulság:
    össze-vissza-szana-és-szét túrták a menuconfig menüit. kétségtelen, hogy logikusabb lett, de meg kell szokni. :)
    --
    az iptables szabályokat hova írjam, hogy azok érvénybe lépjenek bootkor? a másik hálókártyám init-elését már belőttem, firewall is elindul, de mégsem megy a netmegosztás. össz-vissz egy sor az egész, írjam a local.start-ba?

     echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward


    ezt a parancsot megteszi helyettem a firewall init-script, vagy nekem kell gondoskodnom a végrehajtásáról?

    I'm back, baby!

Aktív témák