Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #85 üzenetére

    amúgy,
    én értem, hogy működik ez, esetleg rosszul írom le a kis dolgaimat.

    szóval, ez a koncepció, hogy ivman+kde. a konvencionális megoldások nem az én világom:) most a 3.5.0-ás kde van fent, aminek a médiakezelője annyit csinál, hogy megkapja az infót a hal-tól, feldob egy ablakot, hogy mit tegyen a médiával(megnyit ablakban, lejátssza, stb, a lá windows). na, ez nekem kevés, mert csak akkor mountolja, ha kiválasztok valami eseményt, egyébként nem mountolódik.
    erre kell az ivman, ami fel is mountolja, ettől független a kde kis ablakocskája is működik,
    amit az előbb leírtam.
    így kde független is működik az automount, tehát X nélkül is...
    (csöndben megjegyzem. ivman nélkül annyit sem mond a kde, hogy bikkmakk, így leglább az ivman kísérletet tesz a mountolására.)

    a problémám tehát annyira szűkült, hogy az ivman rosszul hívja a pmountot, a pendrive esetén. _ennyi_ ,és még egy kis hiba van, de ez mellékes. ebben konfigurációban, ivman+kioslave, nem tudom eject-elni az asztalról a cd-t, hanem csak a cdrom gombjával, mivel nincs fstab bejegyzés. ennyi konfliktus van a kde rendszere és az ivman közt. leválasztás az megy, sz'al nem vészes, mert ugye az eject gomb mindent megold az ivman segítségével.
    tehát a cd mountolás gyönyörűen megy, cd-t beteszem, felmountoja, és kérdezi, hogy mi legyen vele.

    a pmount-ból ez az egy verzió van jelen pillanatban a portage-ban. néztem a bugzillát is, de nincs jelen ez a hiba. néztem a konfigfájlokat, meg kell tanulni ezt az xml dolgot. :U nem sokra jutottam velük...
    amikor még a hal az fstab-sync-et használta, nagyjából működött minden(ahogy régebben írtam, szarul:U), de a pmount segítségével az fstab ki van kerülve.

    a mai este azt fogom még megnézni, hogy más usb mass storage cuccokal is csinálja-e, vagy nekem van egy szar pendriveom. a másik az lesz, hogy átnyálazom a kapcsolódó, 27 oldalas gentoo fórumot, ami mellesleg a hivatalos fórumnak tűnik, mivel ott vannak a fejlesztők is.

    feladatom tehát: pmount probléma megoldás, és esetleg az eject dolgot kell még meghekkelni, keresni kell egy más lehetőséget a lemez kiadására,fstab nélkül.
    amúgy fstab van, de csak a ''stabil'' dolgok vannak benne.


    remélem nem túl ködös ez így... :U

    tierbatyo,
    este megnézem azt is, majd jelentek, mi történt.

    kösz mindkettőtöknek!



    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

Új hozzászólás Aktív témák