Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Batman #1931 üzenetére

    Jaja, egy próbát megér. De szerintem gyéb dolgok is állnak a háttérben.
    Nézd meg, hogy a baselayout, netplug, dhcpcd-ből a bétát használod-e!

    1. ''No interface name'' - ellenőrizd, hogy tényleg megadtad-e az eszköznevet, és jót adtál-e meg! A conf.d/net-ben válaszd a modules=iproute2-t, az az újabb, sokkal többet tud!
    2. config_ethx=dhcp
    3. Direktben add meg, melyik wifi-csomagot használja! A wireless részben modules=wpa_supplicant vagy iwconfig.
    4. Itt nem sokkal alatta config_ESSID=dhcp, ahol az ESSID-et át kell írni arra, amit használni akarsz. Azt hiszem, ez lehet ''any'' is, ha bárhol automatikusan akarod használni.
    5. Vigyázz, a net és a wireless file is kb. ugyanazt tudja megadni! Ellenőrizd őket! Lehet, hogy duplná konfiguráltad az eszközöket, és egyszerre két módon is használni akarja.
    6. Nem tudom, hogyan kell pontosan megadni. Egyik file-ban config_ethx=dhcp van, máshol a wirelesshez config_ESSID=dhcp van írva. Próbálgasd, hogy csak az egyik vagy másik van megadva!
    7. Lehetőség szerint ne definiálj semmi egyebet a wlan interfészre (pl. dhcp-beállítást).
    8. Jó lenne, ha valaki, aki használja, beírná az ő beállításait... :D

    Ja, a második dolog: ''[kernel] ieee80211: eth1: Unknown management packet: 0''. Előtte a SoftMAC sikeres autentikációt jelentett, vagyis a drivered fele jó. Ez viszont csúnya. Úgy emlékszem, a bcmxxx drivernek nem kell kerneles modul, azzal nem működik. Neki saját softmac-es kell, meg még valami extra ieee interfész. A kernelest ki kellett anno kapcsolni! Szerintem rossz modulok vannak.
    Hoppá, most nézem az ebuildeket. Hardmaszkolva van mind, azt írja, a 2.6.17-es kernelben BENNE van az egész, ergo ha ezt használsz, le kell szedni! Viszont akkor szerintem törölni kell az ieee80211-softmac csomagot is!

    Vagyis: 2.6.17-es kernel esetén az ieee80211-softmac és bcm43xx csomagot unmergelni kell, a kernelben lévőt kell használni. Ennek valószínűleg már nem kell a Windows-os firmware.
    Ha régebbi kerneled van, akkor stornó, unmaszkold a csomagot, nézd meg az ebuildet, benne van, milyen kernel-opció KELL, és mi TILOS. (Wireless lan nonhamradio és wireless extensions, meg hoplug firmware loading.) Asszem, ehhez kell a wines firmware is. De ehhez is 2.6.15-ös, vagy újabb kernel kell!

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák