Új hozzászólás Aktív témák

  • Ahhoj

    aktív tag

    a hivatalos mirror-ok közül ez gyors: ftp://ftp.nyx.hu/gentoo
    make.conf -ban ez így néz ki:
    GENTOO_MIRRORS=''ftp://ftp.nyx.hu/gentoo esetleges_további_mirrorok''
    innen persze cska az adatot tölti le, rsync-eléshez más mirror kell, amire van unoffical magyar
    ami FEATURES-be érdemes szerintem: parallel-fetch (hogy töltse le a csaomagokat addig is amíg az elözöeket még forgatja, így kevesebb a kihasználatlan idő, blabla....)
    userfetch (hogy sima user jogokkal töltsön le, ne root-ként), illetve userpriv, hogy a forgatást is userként csinálja (elvégre csak az ''installáláshoz'' kell root)
    ha esetleg van több géped, kellöen gyors hálózaton, akkor megfontolandó distcc-t rakni rájuk, és akkor több egy gép amit akar forgatni és kellöen sok van, akkor más gépeknek is küld belöle, persze ehhez a makeopts-ban is feljebb kell venni az egyszerre forgatandó cuccok számát
    ccache, hogy bizonyos compile dolgokat cache-eljen, és a jövöben ez gyorítson a dolgokon, illetve confcache, hogy a forgatás elötti checking configure bla bla hamarabb le tudjon futni
    ha ccache és distcc is van, akkor feltétlen az elöbbit írd előbbre, értelemszerű okokból
    egyébként vannak csomagok amik egyes cache dolgokkal nem mennek, ilyenkor marad az hogy arra az idöre ki kell kapcsolnod (egy emerge -e world esetén egész nyugodtan kapásból kikapcsolhatod mindet)
    ja, és distcc esetén persze ugyanannak a gcc-nek kell lennie mind1ik gépen, és lehetöleg mind vagy 32 vagy 64 bitesnek kell lennie. ez utóbbi bizonyos szinten áthidalható, de azt mondják nem túl biztos a dolog
    az meg egyedi igényektől függ, én állítottam PORTAGE_NICENESS -t, hogy azért ne olyan prioritással menjen mint minden más

    ha felrakod a genlop -ot, akkor ki tudod íratni utána mennyi ideig tartott egy emerge-lési folyamat (emerge.log -ot használja hozzá), pl:

    ahhoj@noti ~ $ genlop -t mc
    * app-misc/mc

    Mon Jul 24 16:32:13 2006 >>> app-misc/mc-4.6.1-r1
    merge time: 53 seconds.

    Wed Jul 26 01:44:49 2006 >>> app-misc/mc-4.6.1-r1
    merge time: 1 minute and 21 seconds.

    Wed Jul 26 13:32:01 2006 >>> app-misc/mc-4.6.1-r1
    merge time: 2 minutes and 13 seconds.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák