Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz dr_strange #2028 üzenetére

    Szívesen, és irigyellek.

    Van olyan, akinek az automount (cd, dvd, pendrive) működik? Mindegy, milyen módon...

    Jelenleg az ivman szépen felismer ls csatol mindent. De umountolni már csak rootként tudom... És itt sem lelem, hol tudnám megadni a csatolási paraméterek között a users opciót! Régebben volt ilyen, most totál átalakították a konfigokat, kevesebb lett, és lényegében semmit sem állít.

    Ha ivmant kikapcsolom, maradok a KDE mediakezelőjénél, szépen kiteszi a (lecsatolt) ikont az asztalra. Ha megnyitom, csatolja. Le is tudom választani, gyönyörűen megy.
    KIVÉVE azt, hogy az automatikusan létrehozott csatolási könyvtár (pl. /media/hdd) csak root-nak elérhető, SENKI nem tud belépni... umountolni viszont tudom. Jó játék, gyengébb értelmű gyerekeknek... És termszéetesen a halnak sincs semmiféle épértelmű konfigja, ahol meg lehetne mondani, hogyan csatoljon. Csak általános érvényű opciók vannak, hogy pl. csapja a mount sor végére az umask, sync, dyrsync paramétereket. De értéket nem lehet adni nekik!

    Ha valaki tud megoldást, szívesen fogadom.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák