Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerusBp22

    csendes tag

    Sziasztok!

    Biztos érint pár embert a mélynyomó zúgása... Engem érintett, megcsináltam, leírom, hátha másnak is segítek ezzel:) :))
    Szóval a mélynyomó kikapcsolt állapotban is zúgó-búgó hangot adott, ami persze ha megy a gépem elviselhető, de ha ki van kapcsolva, akkor már lehetett hallani. És este is.:S Hiába tettem stand by-ba akkor is zúgott. Hát jó. Leszedtem a hátlapját, és megpróbáltam megkeresni, hogy mi lehet a hiba. Persze nagyjából tudtam, hogy a transzformtor lesz a baj. Kiszereltem a transzformátort. (3 kábel megy bele. Abból kettő ilyen ''csatlakozós'', a 3. kábelt kellett csak elvágni). Rádugtam a 220-ra, a tranyót, odatettem a fülemet, és hallottam, h ez zúg, még úgy is, hogy csak a tranyó üzemel. ''örvényáram'' miatt beleremegett a háza a tranyónak. Utánakerestem a neten, kiderítettem, hogy román gyártmány..:S A transzformátor 4 lemezbe van becsomagolva. Ugye elméletileg a lemezek alatt kellene valami gyanta vagy valami...De az teljesen hiányzott, vagy csak részben volt meg. Elmentem vettem műgyantát, szilóplasztot, bekentem a tekercset, és a 4 lemezt, jó rendesen. Rátettem, ráhajlítottam a lemezeket szépen, ahogy volt. Visszacsavaroztam, összeforrasztottam az 1 vezetéket, amit el kellett vágni, majd próba. Haláli kuss:) Nem zúg a hangfal. Semmit. Az más kérdés, h majdnem max hangerőn van kis háttérzaj, de ugye ez alap. Lényeg, hogy már este se kell áramtalanítani, mert nincs búgás, zúgás. Persze garancia ezzel elveszett, de amúgy más gondom nincs a hangfalakkal. Még kis műgyantát tettem a hátlapra is, hogy a hangzás jobb legyen. DE az már tényleg csak a maradék volt...


    hát ennyit gondoltam.:) :R

    üdv

    Gergő

Új hozzászólás Aktív témák