Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    Hali! 5005-ös szettem van. Bekötöttem szépen, 5.1-be az alaplapi Realtek hangkarira kötöttem a három csatlakozóval (Front, Rear, Sub/Center). A gond ott van, hogy se winampban, se media player 11-ben, classicban nem szól több, csak a két Front hangszóró. Pedig amikor lefuttatom a Realtek HD Audio vezérlőpaneljén a tesztet, megszólal az összes hangszoró, center is, mélynyomó is.

    Mi lehet a probléma? :O

  • ronaldo

    őstag

    válasz sirdond #2908 üzenetére

    Vistát használok, ott ilyen verzió nincs, de ha a Beállításra rámegyek, akkor végigvisz a gyorstalpalón ahol be lehet lőni, hogy két hangfal, négy hangfal, 5.1 vagy 7.1, esetleg más. Ott 5.1 belőve, jön a teszter, az is működik. Amúgy ezt már párszor végignyomtam neki. Viszont a zene továbbra is 2.1 (két front, mélynomó) elvileg tudom, hogy csak ennyinek kell zenénél szólnia, de cuki lenne, ha felkeverné az összes hangfalra.

    Közben próbáltam 5.1-es hd videót, ott ha az AC filtert beállítottam akkor szólt minden remekül. Meg egy (elvileg) 5.1-es dvd-t is belőttem, ott a center is megszólalt, tehát frontok+center+sub, de a hátsók nem. Csak itt nem ugrik fel AC filteres cumó, nem tudom beállítani.

    Szóval fel szeretném kevertetni a zenét meg a nem térhangzású anyagokat is az összes hangszóróra. Azt hogy lehet?

  • ronaldo

    őstag

    válasz Core2duo6600 #2911 üzenetére

    Tökéletes persze, hisz az mp3 formátumú zenék általában nem térhangzásúak, de mint írtam a felkeverés elég lett volna nekem. Nem lett volna tőle hangzásban jobb, de legalább minden hangfal szól. Hangerő szempontjából pedig mindenképp nyerőbb, hiszen két hangfal+sub eredendően kevesebb nyers erővel rendelkezik.

    Azóta feltettem a jetAudio-t és így megy. A Winamp-et nyugdíjazom (kb. 7 évig használtam), kevesebbet nyújt. A Cowon lejátszóhoz még kodeket se kellett telepíteni, mindent lejátszik. Az már csak hab a tortán, hogy az zenelejátszóm is Cowon, így szoros az együttműködés a lejátszóval.

    Amúgy próbáltam dugdalni mindent összevissza, de alapvetően jól csináltam eredetileg. Nem lehet összetéveszteni. Ráadásul elég intelligens a Realtek progija is, nagyon jól tudja, hogy épp első, hársó vagy center/sub drótot dugtam-e rá. A Media Player Classic pedig remekül tudja használni a több hangfalat, dvd illetve hd videók esetén pedig könnyen konfigolható a térhangzás. Szóval alapvetően jó :)

Új hozzászólás Aktív témák