Aktív témák

  • VIPowER

    senior tag

    Ehhez a kis tuninghoz pár dolgot fűznék hozzá. A hűtőborda hátlapra illesztése is enyhén szólva (szellős). Szóval ha egy vékony papírt bedugsz a borda és a hátlap közé, akkor végig tudod húzni úgy ,hogy a papírt bennt is látod{kivéve a csavaroknál persze:)}. Szóval aki teheti, ezt is gyantázza körbe belülről. Nem tudom ez mennyit javít még, mert én egyből így csináltam.
    Hangszórót sem ártana cserélni benne mert nagyobb hangerőn úgy dolgozik mint egy kehes ló:) . Nem árt a dobozba merevítést sem ragasztani a lapok találkozásánál, mert bizony ezt is kifeledték belőle néhol. A hangszórót kiszedve eléd tárul egy üres tér. Ide bepakoltan némi vatelint. Itt is el kell követni azt, hogy az oldalak találkozásánál kikenni valami ragasztóval mert amúgy minden oldal illesztése pocsék. Mire végére értem ezeknek a dolgoknak, és összepakoltam a cuccot,azt kell mondjam jobb mint előtte,de azért senki se várjon olyat, hogy ettől majd tökéletes lesz. Legszívesebben hangszórót is cserélnék benne, de erre most nincs lehetőségem. Az erősítőben 4 db IC dolgozik. 2 db TDA7269 (2×10Watt a szinuszos teljesítménye 8 Ohm-on +-14 volton. 4Ohm-hoz elég a 12.5 volt neki a 10W-hoz) Aztán van egy TDA7360-as, ez hídba van kötve, így 22W-os 4Ohm-on. Ez hajtja a centert. A mélynyomót egy TDa7296 hajtja, ami 8Ohm-on 30 watt szinuszos teljestményt ad le +-24 volton. 4Ohm-hoz elég a +-18V is. Attól függetlenül hogy ezek működnek 4 ohm-os hangfallal is, senki ne tegyen rá ilyet, mert a tápfeszültség miatt ez tújhajtásnak számít. (persze korántsem biztos hogy elromlik, de jobb vigyázni) A táphoz 4 db 4700 mikrós ,és egy 10000 mikrós kondi tartozik. 2 db 4700-as a 7269-eseknek,2db a 7296-osnak,és a 10000-es a 7360-asé.

Aktív témák