Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birorichard

    őstag

    Srácok... Én most az iponnal küzdök, de katasztrófa. :)) Csak velem ilyen nyeglék, vagy ez általános jelenség?

  • birorichard

    őstag

    válasz Superhun #14467 üzenetére

    Megoldottam, a napokban leírom majd ide a történetet, mert nagyon tanulságos.

  • birorichard

    őstag

    Sziasztok!

    Gondoltam, leírom nektek kalandomat az ipon nevű katasztrófával kapcsolatban, amit átéltem garanciális ügyintézés címén. Leveleket nem akarok kirakni, de igyekszem hűen visszaadni. Tragikomédia, de tényleg.

    2013.11.12-én vásároltam a fenti kereskedőnél egy Plantronics fülest, 24 hónap jótállással, viszonylag ritkán használtam, kíméltem, ahogy tudtam, külön dobozban tartottam, stb, semmi gond nem volt vele.

    2015.10.20-án amikor megint fel akartam venni, egyszer csak az egyik a fejpánt, az egyik pod közvetlen közelében, letört. Észrevettem, hogy a másik oldalon is található egy hasonló repedés. Neten ahogy rákerestem, láttam, hogy sajnos gyakori probléma, anyaghiba, gyártó szó nélkül cseréli. Megnéztem a garancialevelet, 24 hónap, nosza rajta, ki ne fussak a határidőből, essünk is túl rajta gyorsan, gondoltam naivan, nem lesz gond.
    Írtam egy udvarias levelet az iponnak, fotókat mellékeltem a hibáról, illetve a számláról, garilevélről - szerettem volna, ha úgy tudok menni, hogy már tudnak a dologról, esetleg utánanéznek, felveszik a kapcsolatot a gyártóval, nem kell ott fél órát állni, mesélni, magyarázni a kollégának, mi történt - könnyebb így nekik is, nekem is. Jött nemsokára a válasz, miszerint "nem tudják átvenni garanciális ügyintézésre", mert az törésre/repedésre nem terjed ki.
    Nyeltem egy nagyot, még nem húztam fel magam, rájöttem hogy jó öreg magyarhonban nyilván nem fog simán venni ez sem, ezért még egyszer leírtam nekik, amit már az első levelemben is, hogy nem volt kitéve fizikai behatásnak, nem feszegettem, tapostam rá, stb.
    Lelkiekben már elfogadtam, hogy nem lesz egy egyszerű menet, ezért felvettem a kapcsolatot a gyártóval, ugyanezt leírtam nekik is, fotókat mellékeltem, hogy küldjenek már legyenek szívesek egy állásfoglalást a leírt hibával kapcsolatban, a Plantronics support visszaírt, hogy sajnos ismert anyaghiba, természetesen cserélik a fülhallgatót, juttasam vissza a helyi viszonteladóhoz, akitől vásároltam, a továbbiakat ők intézik. Nagyszerű.

    Az iponnak címzett a második levelemben már beszéltem erről nekik is, és mivel kezdett kicsit felmenni már a pumpa, hogy nekem kell leveleznem a termék gyárójával egy olyan valaki helyett, akinek ez kötelessége volna, és amiért a fizetését kapja, némileg hidegebb hangnemben, természetesen minden bántó, obszcén kifejezés nélkül, egyszerűen csak hivatkoztam az ide vonatkozó kormányrendeletből eredő kötelezettségükre, illetve a Plantronics által küldött állásfoglalásra.

    Próbálom rövidre fogni, mert kezd kicsit hosszúra nyúlni. Sorra érkeztek a félsoros, nyegle válaszok, miszerint ők nem foglalkoznak vele, kvázi lesz*rják a jogszabályt, a gyártót, a vásárlót - engem. Ami a legjobb - arra hivatkozott az ügyintéző, hogy az "ő tapasztalata szerint" a gyártó nem cseréli az ilyen hibával visszaküldött termékeket, és számon kért, hogy ugyan fényképet küldtem-e a gyártónak a hibáról. Nevetni akartam, de már sírva írtam a levelet, és egyre zabosabb voltam, hogy egyrészt ne kérjen már engem számon azzal a munkával kapcsolatban, amit helyette végzek, másodsorban pedig igen, ahogy azt már leírtam neki korábban.
    Végső elkeseredésemben már odáig vetemedtem, hogy live chat-en is felvettem a kapcsolatot a Plantronics-szal, hogy legyenek már kedvesek és segítsenek már, mert egyszerűen nem hiszi el a viszonteladó, hogy cserélik a terméket. A support ismét megerősített abban, hogy bizony cserélik, de inkább adna egy e-mail címet, a K-EU-i képviselet warranty support elérhetőségét, és írjak nekik.

    Közben az iponnak írt válaszomban megemlítettem, hogy az ügyintézésük jogszabályt sértő volta, és úgy általában a minősége és stílusa miatt továbbítom a panaszomat az NFH-nak, ez az ötödik levél volt, amit nekik küldtem. Erre a korábbiakhoz képest némileg sietősebben érkezett a válasz, miszerint természetesen vigyem be, és nem garanciális, de "feltételes ügyintézésre" át tudják venni a terméket. :D Lol, gondoltam, már megvárom, a Plantronics warranty support válaszát.
    Ők annyit kérdeztek, hogy felvettem-e a kapcsolatot a helyi viszonteladóval. Elmeséltem nekik a teljes sztorit, ezután a következő levélváltásban elérhetőséget egyeztettünk, és 4 nap múlva megjött a cserefüles.
    Miután ez megtörtént, természetesen tudattam ezt az iponnal, némi körítéssel.
    Nem voltam bunkó, durva, obszcén egy alkalommal sem, nagyon szívesen kiraknám a levelezést, de nem akarok levéltitkot sérteni.
    Szerencsére a történet boldog véget ért, de ilyen impotens, szerencsétlen bandát, mint az iponnál, még életemben nem láttam. Rendeltem tőlük többször is, eddig kb ~200 000 FT értékben, de hogy az életben nem veszek tőlük egy kábelt sem, az biztos, és arra bíztatok mindenkit, hogy messzire kerülje el ezt a rablóbandát, akinek csak addig vásárló a vásárló, míg kicsengeti a pénzt, aztán magasról tesznek minden kötelezettségükre. Mindenesetre lesz egy kis időm, a beígért NFH-s panaszt is továbbítani fogom. Életemben ez lesz az első, pedig próbáltak már pár helyen átverni, lehúzni, stb., de eddig mindig sikerült megoldani normális hangnemben, a legutolsó garázscég is komolyabban utánanézett egy-egy problémának a második, harmadik levélváltás után, ami vagy az én vagy az ő igazukat erősítette meg, de az iponról egyszerűen ordít, hogy pofátlan tesznek rá, nemtörődöm, impotens társaság. Kerüljétek.

    [ Szerkesztve ]

  • birorichard

    őstag

    válasz 1 among many #14536 üzenetére

    Szerintem vagy azt tudod, hogy nyilván felveszed a kapcsolatot az első tulajjal, h írjon nekik, vagy beküldöd így, nem gondolom, hogy a gyártó ellenőrizné a személyazonosságod...

    Az iponos hasonlaton még mindig szakadok... :DD

  • birorichard

    őstag

    válasz Superhun #14538 üzenetére

    Tisztában vagyok a két fogalom közti különbséggel, azonban nem értem, hogy kapcsolódik ez a témához? A jótállási jegyen szerepel, hogy annak időtartama 24 hónap, és annak helyét, ahol ezt érvényesíteni tudom.

    Innentől kezdve részemről ennyi. Ezen túl, hogy ők mit lépnek erre, mit leveleznek a gyártóval, pontosan mik a korlátozott garancia feltételei, annyiban érdekel, hogy az ügyintézés során a tőlük elvárható legnagyobb mértékben az én érdekeimet képviseljék - félreértés ne essék, nem kell erőszakoskodni, meg levelekkel bombázni őket elutasító válasz esetén, de pl. ne merüljön már ki abban az ügyintézés, hogy "ugye ezt a hibát nem cserélik?", pláne abban ne, hogy meg sem próbálnak eljárni. Ne nekem kelljen már sz*rul éreznem magam, meg elnézést kérnem, mert a kereskedő vagy a gyártó a jogszabályban foglaltakon túl vállalt jótállást, garanciát egy termékre - nyilván ez is szerepet játszott abban, hogy ezt választottam.

    Ne haragudj, ha félreértem, amit írtál, de jelenleg azt látom, hogy pontosan ugyanezt a balkán hozzáállást tapasztaltam ott is, amit igazán nehezményeztem - jogosan szarják le? Tekintsünk el egy pillanatra a jogszabályban foglalt kötelezettségükről - mióta divat leszarni a vevőt/ügyfelet bármilyen okból kifolyólag? Nem mentem be hőbörögni, hogy vettem 5 éve egy usb kábelt tőlük, ami most megadta magát, mert megrágta a kutya és most azonnal cseréljék ki. Fél percembe telt utánanézni, hogy ismert anyaghiba, a gyártó cseréli a terméket. Ne vicceljünk már...

    Az általad írtak is tökéletesen prezentálják, hogy mitől is olyan - elnézést a kifejezésért - szar az egész - az a fontos, hogy meg kell ragadni minden lehetőséget, nehogy még véletlenül is kettő percet szánni kelljen az ügyfélre, ne adj' Isten dolgozni - fizetett, innentől kezdve fejen állhat, az se érdekel senkit. Hát kösz, furának tartom, hogy szerinted ez elfogadható eljárás - homályos okokra hivatkozva visszautasítani az ügyfelet, nyegle, félsoros válaszokat prezentálni, számon kérni, velem végeztetni az ő dolgukat - sajnálom, erre nem tudok mit mondani. Hangsúlyozom, nem vártam semmi olyat, ami nekik 1 FT költségükbe is került volna, kettő levelet lett volna szükség írniuk, és magasról tettek rá - ez nem óvatosság, ez szimpla türhőség.

    Két rövid mondatban leírom, ezt nekik is megtettem, mit vártam volna: napszaknak megfelelően köszön, sajnálatát fejezi ki a negatív tapasztalatomért, megkér, fáradjak be az üzletbe, hogy a jegyzőkönyvet felvegyék, a szükséges dokumentumokkal (jótállási jegy, max számla), megköszönni, hogy utánajártam helyettük a gyártó állásfoglalásának a hibával kapcsolatban, elköszönünk egymástól, megígérik, a tőlük telhetőt mindent megtesznek, hogy segítsenek (nem kell lopni, csalni, hazudni - eufemizmus a minimumra), elköszön, elmegy.
    Tanácstalanság, 1 év jótállás lejárta, korlátozott garancia, stb., stb. esetén felveszik a kapcsolatot a gyártóval, leírják a hibát, keletkezésének körülményeit, fotókat csatolnak, ahogy én, állásfoglalást kérnek, ahogy én, és még folytathatnám - erről érdemben 2 naponta küldenek 2 rövid mondatot e-mailben, h nagyon igyekeznek, itt tart az ügyintézés, végül a gyártó által közölt pozitív vagy negatív válaszról írásban tájékoztatnak - nem fog menni, nem cserélik, itt a levél, olvasd el, ha nem hiszed - vagy várhatóan x munkanapon belül érkezik a csere termék, e-mailt küldenek, amint mehetek érte.
    És ennyi. Ha ez sok, kövezzetek meg.
    Nem kell saját költségükön küldözgetni sehová, nem a betárcsázós internet korában élünk, egyszerű nemtörődömség, ahogy eljártak. Ahogy mostanában utánuk olvastam, a csapból is ez folyik, hogy milyen nyegle, lekezelő az utóbbi 1 évben az ügyintézés, az alkalmazottak viselkedése, de még vásárláskor is... No comment - Taigetosz+

    [ Szerkesztve ]

  • birorichard

    őstag

    válasz Attix82 #14548 üzenetére

    Valóban úgy van (gondolom sablon), viszont akkor csak önmagának mond ellent. :D
    Webshopban is 24 hóval hirdették anno, uh. nem gondolom, hogy a lap aljára írt megjegyzés bármit is nyomna a latba - ez egyébként nem is volt vita tárgya, az azért elég erős lenne.

    De vannak még ott érdekes részek, pl. eredeti csomagolást meg kéne őrizni, stb. Viták elkerülése végett mindig elrakom 2-3 hónapra egy-egy új cucc dobozát, hogy ha valami gond lenne vele, ne kelljen az agyhalottakkal erről vitatkozni, de azért az nem elvárható, hogy évekig őrizgesse az ember, nincs is ilyen kitétel egy jogszabályban sem, csak a jótállási jegy az egyetlen feltétel.

    [ Szerkesztve ]

  • birorichard

    őstag

    válasz Gyuri27 #14550 üzenetére

    Igen, a tartozékokat természetesen.

    (#14551) Attix82: lehet tudni, hogy melyik bolt volt? Érdemes minél előbb felvenni a gyártóval a kapcsolatot, fényévekkel normálisabbak, segítőkészebbek, legalábbis nekem az a tapasztalatom. Fizetéssel kapcsolatban nem tudom, hogy aláírtál-e valamit erre vonatkozólag, szerintem ennek hiányában maximum elutasíthatják a jótállási igényedet, de az nevetséges, hogy a bevizsgálás díját veled akarják kifizettetni jótállási időn belül...

    Egyébként van Magyarországon olyan üzlet/webshop, akik korrekten állnak a jótállási ügyintézéshez? Nem arra gondolok, hogy puszira mindent cseréljenek, hanem ha felárért is, de elvárható módon és jogszerűen járnak el?
    A PCX-es jótállási idő kiterjesztésről mi a véleményetek? Meg amúgy gariztatás szempontjából volt már velük valakinek pozitív/negatív tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák