Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz ML320 #819 üzenetére

    Nem lehet kiinulni a jogszerűtlenül eljáró emberkékből, ilyen esetben bizonyítania kell a kereskedőnek, hogy a fogyasztó rongálta meg a cuccost, akkor visszadobhatja. Ha nem tudja bizonyítani, így járt, ezek a ma Magyarországon hatályos jogszabályok, lehet tiltakozni a parlamenti képviselőknél mondjuk, meg lobbizni a kereskedőknek kedvezőbbért, szabad a pálya...

    Más kérdés az, hogy szüksége van-e ekkorára, azaz ilyen helyettesítő termékre, avagy egyáltalán tudja-e használni. Pl: három év garos alaplap, de sehol sem kapható már olyan S478, amibe a korai P4 és Cel procik mentek. Itt ha cserél a nagyker, de az nem kompatibilis a jelenlegi rendszerrel, hát az ciki.
    Nagyon jól leírtad, miért is nem lehet és valszeg sosem lesz olyan jogszabály, amely bármikor is más termék adását kötelezővé tenné (ez nem csere, csere csak ugyanabból másik példány lehet). Más kérdés, hogy vinyónál meg dvd írónál azért nem nagyon van olyan eset, hogy az újabb példány alkalmatlan lenne. Én is fogadtam már el 2-3000-rel olcsóbb (és gyorsabb) új dvd írót a 2 éves gar végén meghalt régi helyett, de ennek is Lightscibe-osnak kell lennie pl., mert ez számított az előzőnél is, rendesek voltak az üzletben, nem szőröztem ennyin. De fontos tudni, hogy nem kötelezhetnek arra, hogy ilyen megoldást elfogadjak, ha nem akarom, mert jogszabály alapján jár a teljes vételár.

    Hát ez tényleg jó biznisz! Így mindenki a vételárat követelné, és a boltok tönkremennének.
    Khm, a boltoknak esetleg be kellene számítania a működési költségeikbe a szabályszerű működéssel járó költségeket. :U De nem szokták... Mutassak jogerős ítéletet a Bluefish ellen, amelyben a 2,5 év után végleg javíthatatlanná vált lejátszóm után a teljes eredeti vételárat ítélték meg nekem? ;)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák